Bitcoin opäť klesá pod 8 000 dolárov, pretože objem sa stáva kľúčovým faktorom: kryptotrh každý deň

Bitcoin (BTC) klesol v stredu 11. marca späť pod cenový bod 8 000 dolárov. Vedúca kryptomena v utorok znovu získala hodnotu po tom, čo začiatkom týždňa zaznamenala veľké straty – spolu s tradičnými akciovými trhmi -.

V čase tlače sa bitcoiny obchodovali na úrovni okolo 7 850 dolárov, čo je pokles o takmer 4 percentá za posledných 24 hodín.

Cena etherea (ETH) sledovala podobný model za posledných 24 hodín, stúpala nad hranicu 200 dolárov a dnes ráno opäť klesla. V čase tlače sa ETH obchoduje na úrovni 196 dolárov, čo je o niečo viac ako 5 percent v daný deň.

Trvalá výmena BTC / USD

4H graf Trvalé dáta výmeny BTC / USD. Souce: okex.com

Pri pohľade na 4-hodinový graf spoločnosti BTC vidíme, že objemy predaja sa v noci zvýšili na vysokú úroveň, aj keď to stále naznačovalo zmenšovanie. Sila medveďov dočasne slabne.

Ak 4-hodinová úroveň dokáže udržať úroveň 8 250 dolárov a vytvorí vzostupnú štruktúru dvojitého dna, dokazuje to, že v tejto oblasti je viac finančných prostriedkov na získanie dna a trhový výhľad je optimistický.

Ak sa vytvorí vzor trojitého dna, uvidíme dlhší konsolidačný trh, čo znamená, že hlavné fondy musia pred prelomom absorbovať dostatok počítadiel..

Investori musia venovať pozornosť sile odporu medzi 8 200 – 8 250 dolárov a podpore okolo 7 700 dolárov.

Medvede potláčajú pokusy prelomiť viac ako 8 000 dolárov

1D graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: okex.com

Keď sa posunieme k jednodňovému grafu bitcoinu, včera 10. marca BTC krátko vystúpil nad 8 100 dolárov, skôr ako medvede rýchlo vyvinuli svoju silu opäť potlačiť cenu.

Niekoľko predbežných doskokov v skorých ranných hodinách dnešného rána nedokázalo získať späť 8 000 dolárov.

Analytici spoločnosti OKEx sa domnievajú, že zvýšený objem predaja je viditeľný o 12:00. UTC včera je oveľa vyšší ako odraz z predchádzajúcej hodiny.

To naznačuje, že stále existuje určité množstvo fondov s krátkym predajom aktívnych okolo hranice 8 000 dolárov, do istej miery to môže odrážať, že pre medvediu tendenciu býčieho býka bude ťažké..

Jednodňový svietnik sa uzatváral takmer dvoma vzormi obráteného kladiva. To znamená, že ak cena prestane klesať teraz, neznamená to, že k krátkodobému odrazu dôjde, pretože sila býkov je stále slabá.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor 8 8 000 dolárov
 • Strednodobý odpor 8 8 250 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 7 700 dolárov
 • Strednodobá podpora 7 7 400 dolárov

Trvalý swap ETH / USD

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: okex.com

1-hodinový graf pre ETH ukazuje, že hodinové dno hlavy a ramien sa včera počas skládky nevytvorilo.

Cena ETH dosiahla v jednom bode odpor okolo 206 dolárov a potom klesla. Je možné vytvoriť dvojité dno, ak sa trend dokáže v priebehu dňa stabilizovať okolo 190 – 197 dolárov.

Investori by si mali všimnúť, že na vytvorenie druhého dna môže byť potrebných viac času, pretože trh sa musí konsolidovať, aby strávil predchádzajúcu skládku. Odraz na 206 dolárov nemôže nič zaručiť, pretože je možné, že cena pri tejto úrovni opäť poklesne. Ak sa minca dokáže stabilizovať okolo 212 dolárov, bude to silnejší býčí signál.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobá rezistencia: 206 dolárov
 • Strednodobý odpor: 212 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 195 dolárov
 • Strednodobá podpora: 185 dolárov

Výber obchodníka: TRX / USD Perpetual Swap

4H TRX / USD údaje o trvalom výmene. Zdroj: okex.com

Ako ukazuje 4-hodinový graf spoločnosti Tron (TRX), trend v tomto období je v súlade s princípom Elliott Wave a od času tlače predpovedáme, že je pravdepodobné, že posledná skládková vlna skončí.

Jasne vidíme, že vlny a, b a c sú čiastkovými vlnami vlny tri, pretože sú to pravdepodobne rozširujúce sa vlny. Tento druh podmienky sa zvyčajne objavuje na extrémnom trhu.

Pretože sa však trh neustále mení a neexistuje žiadna teória, ktorá by dokázala 100% presne predpovedať budúcnosť, ak cena prestane klesať na 0,01400 USD, mohlo by ísť o signál stabilizácie a odrazu. Piata vlna môže byť tiež rozširujúcou sa, ak cena klesne pod túto pozíciu.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobá rezistencia: 0,01600 USD
 • Strednodobý odpor: 0,01705 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,01414 USD
 • Strednodobá podpora: 0,01305 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Follow OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map