Bitcoin padá do intenzívnej obchodnej zóny okolo roku 2019 dole: Crypto Market každý deň

Kryptotrhy sú dnes, 12. marca, veľmi zasiahnuté, pretože najlepšie kryptomeny zaznamenali dvojciferné straty za posledných 24 hodín.

Bitcoin (BTC) utrpel najmenej z desiatich najlepších mincí, poklesol takmer o 6 percent za deň a dnes ráno sa obchodoval okolo 7 300 dolárov. 

Ethereum (ETH) zaznamenalo vážnejšie straty, stratilo kontrolu nad značkou podpory $ 180 a za posledných 24 hodín sa prepadlo o viac ako 15 percent. Druhá najväčšia kryptomena podľa trhovej kapitalizácie sa momentálne obchoduje okolo 170 dolárov.

Trvalá výmena BTC / USD

4H graf Trvalé dáta výmeny BTC / USD. Souce: okex.com

Pri pohľade na 4-H graf spoločnosti Bitocin vidíme, že úroveň podpory 7 700 dolárov nebola efektívna a cena klesla pod ňu iba za hodinu skoro ráno 12. marca.

Cena v skutočnosti už dávala klesajúci signál po tom, čo sa dnes ráno nepodarilo znova prelomiť 8 000 dolárov, a smer pohybu znamená, že našu predpoveď zo včera nebolo možné splniť. Spolu so zlyhaním dvojitého dna bude sentiment na trhu horší.

Graf objemu obchodovania nám hovorí o dôvode poklesu ceny: aj keď aktívny objem predaja klesá, nedostatok nákupu prostriedkov je hlavným faktorom, ktorý spôsobuje, že iba nízka úroveň predaja prostriedkov môže viesť k veľkému poklesu. Investori začínajú byť opatrní a pesimistickí.

Dobrou správou pre býkov je, že rozsah 7 000-7 700 dolárov je intenzívna obchodná zóna a na konci roku 2019 vytvoril oblasť dna. Táto oblasť podpory bude najsilnejšia, vďaka čomu bude čas na nákup niektorých spotov..

Ako ďalšiu úroveň podpory sa obchodníci pozerajú na 7 000 dolárov

1D graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: okex.com

Poďme zmeniť naše zamerania na jednodňový graf. Ako sme na vyššie uvedenom grafe naznačili šípkami, môžete vidieť, že BTC sa pohybuje tak, že vyjadruje úplne horný a horný vzor ramena. Ak sa v budúcnosti môže z 7 000 dolárov stať ďalšie dno, dá sa očakávať denná úroveň odrazu.

Denný objem predaja tiež predpokladá slabnúci trend, pre dnešok je však stále na strednej úrovni. Je možné krátkodobo dosiahnuť cenové rozpätie blízko úrovne 7 000 dolárov a môže dôjsť k odrazu, ak sa tam ceny dokážu stabilizovať približne jeden týždeň.

Upozorňujeme, že ak cena klesne pod 7 000 dolárov, budeme mať dva možné scenáre: ak sa jedná o falošnú zlomeninu, okamžitý odraz môže nastať; alebo ak je to skutočný zlom sprevádzaný veľkým objemom predaja, potom dorazí skutočný medvedí trh.

Obchodníci by mali tento týždeň venovať pozornosť efektívnosti oblasti medzi 7 000 až 7 700 dolárov.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor 8 8 000 dolárov
 • Strednodobý odpor 7 7 700 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 7 250 dolárov
 • Strednodobá podpora : 7 000 dolárov

Trvalý swap ETH / USD

4H ETH / USD údaje o trvalom výmene. Zdroj: okex.com

V porovnaní s BTC klesol ETH za posledných pár dní ešte viac. Súčasné obdobie strát takmer vymazalo všetky zisky ETH od začiatku roku 2020. Mince prepadla pod svoju silnú podporu 180 dolárov, čo znamená, že panika sa zvyšuje.

Graf objemu obchodovania ukazuje, že na trhu ETH stále existujú veľké objemy predaja a objem dumpingu je dnes ešte vyšší ako ten minulý. Preto je ťažké byť presný o umiestnení dna, kým sa hlasitosť nezníži.

Súčasný trend by mohol naznačovať, že ďalšia efektívna úroveň podpory sa bude pohybovať okolo oblasti 155 až 160 dolárov. Ak sa tu minca dokáže stabilizovať, môže existovať šanca na odskok alebo sa cena môže pohybovať smerom dole a otestovať 140 dolárov.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobá rezistencia: 177 dolárov
 • Strednodobý odpor: 185 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 160 dolárov
 • Strednodobá podpora: 155 dolárov

Výber obchodníka: TRX / USD Perpetual Swap

Trvalé swapové dáta 4H TRX / USD. Zdroj: okex.com

Pohyblivý trend TRX sa prispôsobil integrovanému cyklu od vzostupného po medvedí. Objemy nákupu sa počas vzostupného trendu postupne zvyšovali a objemy predaja sa postupne zvyšovali počas medvedieho vývoja.

V porovnaní s BTC a ETH sú úrovne hlasitosti TRX extrémne znížené a cena sa pohybuje takmer na najnižšej zaznamenanej úrovni. Šanca na odraz bude teda pre túto mincu vyššia.

Podmienkou oživenia však je, že trh sa musí stabilizovať, inak je možné v budúcnosti vytvoriť nové minimum..

Investori by si mali všimnúť silu podpory okolo 0,01300 dolárov, trend by mohol ísť opačným smerom, ak bude efektívny.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobá rezistencia: 0,01450 USD
 • Strednodobý odpor: 0,01540 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,01300 dolárov
 • Strednodobá podpora: 0,01200 dolárov

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map