Bitcoin podporovaný zónami podpory pri absencii býčích znakov: budúcnosť v piatok

Futures Friday image

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Tento týždeň došlo Bitcoin (BTC) trpí poklesom počnúc pondelňajšími rannými hodinami, s OKEx Quarterly Future (BTCUSD0925) cena klesne z približne 9 300 dolárov na 8 893,51 pred rýchlym zotavením. Odvtedy sa BTC väčšinou obchodovali v rozmedzí 9 300 až 9 700 dolárov s klesajúcou volatilitou a objemmi.

Pokiaľ ide o technickú oblasť, index relatívnej sily (RSI) zostáva naďalej neutrálny, zatiaľ čo 60-dňový kĺzavý priemer (MA 60) sa posunul až na 9 120 dolárov a pri pondelňajšom stiahnutí z trhu hral podpornú úlohu. Z krátkodobého hľadiska neexistujú zjavné býčie znaky.

Aj keď v posledných dňoch došlo k miernym rozdielom medzi bitcoinovými a americkými akciami, účastníci trhu musia stále sledovať akciové trhy, či nedochádza k vedľajším účinkom..

Podľa Obchodné údaje OKEx, trhový sentiment bol jednoznačne medvedí. Pomer dlhej / krátkej pozície sa po väčšinu týždňa pohybuje pod 1,0 a pri absencii rastúceho otvoreného úroku (OI) môže cena v krátkodobom horizonte sledovať sentiment na trhu..

Graf BTC USD OKExŠtvrťročné futures na OKEx BTC (BTCUSD0925) 1D graf. Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer dlhých a krátkych dlhopisov BTC sa v priebehu týždňa ťažko zvyšoval nad 1,0, čo odzrkadľuje rozsiahly medvedí sentiment medzi maloobchodníkmi. Aj keď vo štvrtok ráno pomer krátko vzrástol až na 1,1, odvtedy rapídne poklesol na súčasnú úroveň 0,87.

Ak pomer klesne pod 0,8, znamenalo by to nadmernú medvedicu a mohlo by to mať za následok obrat na trhu.

Čas zberu dát: 6/12 4:00 – 6/19 4:00 (UTC)

Long / Short Ratio porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície v porovnaní s tými, ktorí otvárajú krátke pozície. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. To znamená, že celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nižší ako 1, znamená to, že viac ľudí drží trenírky a naopak.

Základ BTC

Štvrťročná budúcnosť (BTCUSD0925) Minulý víkend bežala prémia okolo 80 dolárov. Počas pondelkového poklesu potom klesla na 50 dolárov, vo štvrtok sa zotavila na 110 dolárov. Dnes však poistné opäť klesá na 60 dolárov, čo naznačuje zníženie dôvery medzi účastníkmi trhu.

Čas zberu dát: 6/12 4:00 – 6/19 4:00 (UTC)

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel medzi nimi. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Otvorený úrok a objem obchodovania

Najnovšia štvrťročná budúcnosť bola zverejnená minulý piatok, od BTCUSD0626 do BTCUSD0925, odvtedy sme však nepozorovali nijakú významnú akumuláciu polohy od veľrýb.

Otvorený úrok (OI) je tento týždeň v podstate v súlade s cenovými výkyvmi. V súčasnosti je na OI 6,1 milióna kontraktov (1 kontrakt = 100 USD), čo je maximum za posledných sedem dní, stále je to však pokles o 0,5 milióna oproti maximu z minulého štvrtka.

Čas zberu dát: 6/12 4:00 – 6/19 4:00 (UTC)

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že bolo otvorených veľa nových pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Maržový úverový pomer klesol v utorok na mesačné minimum 0,91, čo naznačuje, že obchodníci boli veľmi medvedí za krátkodobú cenu. Aj keď sa teraz pomer zvýšil na 1,8, stále odráža určitú opatrnosť na trhu okamžitých marží.

Čas zberu dát: 6/12 4:00 – 6/19 4:00 (UTC)

Pomer požičiavania marže sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu ukazujúce pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, v porovnaní s tými, ktorí si požičiavajú BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom posúdiť nálady na trhu. Všeobecne platí, že tí, ktorí si požičiavajú USDT, sa snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Keď je ukazovateľ pôžičiek na rozpätie vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Štatistika obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Krátkodobý trend je v prospech medveďov, ale 60-dňový kĺzavý priemer je relatívne blízko k súčasnej cene, čo obmedzuje priestor na korekciu. Vzhľadom na to, ako sa bitcoiny obchodujú v úzkom rozmedzí asi pol mesiaca, môžu čoskoro prísť veľké výkyvy.

Zatiaľ čo ukazovatele obchodných údajov OKEx odrážajú všeobecne medvedí sentiment, 60-dňový kĺzavý priemer na 9 120 USD ponúka kritickú podporu, zatiaľ čo hlavný odpor leží v rozmedzí 9 600 – 9 700 dolárov.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť interpretovaný ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map