Bitcoin pravdepodobne zostane býčí, pretože trhové ukazovatele odrážajú priestor pre ďalšie zhodnocovanie – piatok v budúcnosti

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx

Za posledných sedem dní, v súlade s globálnymi aktívami, cena bitcoinu (BTC) vzrástla takmer o 20%, pričom cena OKEx Quarterly Future (BTCUSD0925) prekonala bariéry vo výške 9 800 a 11 000 dolárov.

Na druhej strane, opcie na bitcoin v hodnote viac ako 700 miliónov dolárov vyprší dnes. Avšak vzhľadom na to, že bitcoinové opčné kontrakty sa dodávajú hlavne v hotovosti a BTC sa posledných pár mesiacov pohybuje okolo 9 000 dolárov, veľká časť z týchto opcií s uplynutím platnosti bude pravdepodobne "kladie" ktoré sa nebudú cvičiť.

Pri pohľade na obchodné údaje OKEx sa niekoľko pomerov – vrátane pomeru dlhodobých a krátkych pôžičiek – pred stredou prudko zvýšilo, čo naznačuje, že maloobchodníci prenasledujú pondelkové zhromaždenie. Pomer požičiavania k dozabezpečeniu je v súčasnosti stále vysoký, ale v porovnaní s marcovými číslami neprimeraný.

Tento týždeň tiež rýchlo vzrástlo štvrťročné budúce poistné a súčasné 3% poistné je v súlade s očakávaniami býčieho trhu. To však tiež priťahuje viac arbitrov.

Celkovo je súčasná nálada na trhu zdravá a retailoví investori nemajú náladu FOMO. Bitcoin, ktorý sa v poslednej dobe viac synchronizuje so zlatom, má stále veľa potenciálneho potenciálu.

4h graf OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925). Zdroj: OKEx4h graf OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925). Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov

Pomer BTC dlhý / krátky

Pred 27. júlom, keď štvrťročná budúca cena BTC vzrástla z 9 700 USD na 10 700 USD, bol pomer dlhej / krátkej priemernej úrovne, ktorá sa pohybovala v rozmedzí 0,82 až 1,12. Keď cena stúpala, v pomere dlhá / krátka cena dokonca vykazovala klesajúcu tendenciu, čo naznačuje, že retailoví investori nemali v počiatočnú rally veľkú dôveru. Rast pomeru dlhá / krátka sa začal zrýchľovať po poklese ceny nad 10 800 dolárov – a v nasledujúcom poldni sa pomer rýchlo zvýšil z 0,96 na týždenný vrchol 1,41.

Pomer dlhá / krátka momentálne dosahuje hodnotu 1,2, ktorá je vlažná. Ukazuje však tiež, že aj keď ceny veľmi vzrástli, celkový býčí sentiment medzi retailovými investormi stále nie je prehriaty.

Čas zberu dát: 7/24 4:00 am UTC do 7/31 4:00 am UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Prémia spoločnosti OKEx BTC Quarterly Future sa rýchlo zvýšila zo 150 dolárov (zhruba 1,6%) minulý piatok na súčasných 360 dolárov (alebo 3,23%). To naznačuje veľmi pozitívne očakávanie trhu do konca septembra. Vyššie poistné však priláka arbitrážne úvodné trenírky vo štvrťročných futures, čo môže vytvárať tlak na ďalšie zvyšovanie poistného.

Čas zberu dát: 7/24 4:00 am UTC do 7/31 4:00 am UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem za posledných sedem dní postupne stúpal na viac ako 1,2 miliardy dolárov, v porovnaní s piatimi 988 miliónmi dolárov. Miera rastu sa však po strede spomalila.

Očakáva sa, že s celkovým vplyvom na trhu, ktorý nebude taký vysoký ako v marci, bude OI naďalej rásť s cenovým a trhovým nadšením.

Čas zberu dát: 7/24 4:00 am UTC do 7/31 4:00 am UTCČas zberu dát: 7/24 4:00 am UTC do 7/31 4:00 am UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Po zvýšení na 7,4 z 3,5 minulý týždeň pomer pôžičiek na marže pokračoval v rýchlom stúpaní na maximum 15,82 tento týždeň. Ale podobne ako pri zvýšení OI sa pomer po strede pohyboval smerom nahor pomalším tempom. Momentálne sa konsoliduje medzi 13,0 a 16,0.

Pomer požičiavania k dozabezpečeniu sa za posledných sedem dní zdvojnásobil, čo naznačuje, že retailoví investori sú na trhu s okamžitým pákovým efektom viac býčí. V porovnaní s maximom 33,0 v polovici februára je súčasný pomer značne vysoký, ale nie extrémne vysoký.

Čas zberu dát: 7/24 4:00 am UTC do 7/31 4:00 am UTCČas zberu dát: 7/24 4:00 am UTC do 7/31 4:00 am UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Vzhľadom na veľké zisky Bitcoinu za posledných sedem dní by mohol v blízkej budúcnosti vstúpiť do fázy konsolidácie medzi 11 000 až 11 700 dolárov. Makro trend je stále jednoznačne vzostupný a je nepravdepodobné, že by krátkodobé úpravy zvrátili stúpajúci trend. Šance na udržanie sa krátkodobej rally ako na začiatku tohto týždňa je však malá.

Pohyb trhu je riadený náladou investorov. Z hľadiska obchodných údajov je zrejmé, že účastníci trhu boli za posledný týždeň pozitívnejší a nehromadili žiadny predajný tlak..

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map