Bitcoin prekonáva hlavné aktíva od začiatku roka, ale má priestor na viac ako polovičné prístupy: Analýza

– Bitcoin (BTC) prekonal väčšinu hlavných tried aktív s výnosom od začiatku roka 22,61 percenta.

– Otvorený záujem na trhu s derivátmi sa nezvýšil v súlade s veľkosťou tohto rastu.

– Prudký nárast bol spôsobený skutočným spotovým nákupom, najmä na trhu v USA.

– Celková stabilná ponuka hotovosti sa blíži k 10 miliardám dolárov, pričom USDT predstavuje 6,4 miliárd dolárov.

Po siedmich týždňoch v zelenej farbe sa bitcoinu 29. apríla podarilo prelomiť 9 000 dolárov, čo predstavovalo denný nárast o viac ako 13 percent, podľa údajov z cenového indexu OKEx BTC.

Prudký rast ceny bitcoinu korešpondoval aj s tradičnými finančnými trhmi, napr Surový WTI v ten deň stúpol o viac ako 20 percent a Americké akcie tiež vykázal zisky.

Bitcoin prekonal väčšinu hlavných tried aktív

Vďaka včerajšej maximálnej hodnote 9 464 dolárov bol bitcoin hore takmer o 150 percent z minima 3 830 dolárov z 13. marca. Navyše, vedúci digitálny majetok vykázal pôsobivé YTD zisky o 22,61 percenta, podstatne vyššie ako v S&P 500, zlato a iné aktíva.

Na porovnanie, napriek 30-percentnému zotaveniu od svojho nedávneho dna, S&P 500 je stále -8,98 percent YTD. Iba americké štátne pokladnice si vedú nepatrne lepšie ako bitcoiny, a to kvôli poklesu úrokových sadzieb a panickému úsiliu o bezpečné útočisko uprostred globálnej finančnej krízy..

BTC vs S & P500Bitcoin vs. hlavné triedy aktív od začiatku roka (údaje k 29. aprílu 2020). Zdroj: Tradingview, OKEx

Otvorený záujem sa zatiaľ nezachytil

Už len necelé dva týždne, kým ostane toľko očakávané bitcoiny na polovicu, sme opäť svedkami zvyšujúcej sa volatility trhu. 29. apríl bol najaktívnejším obchodným dňom od krachu v polovici marca a objem futures obchodovaných na burzách dosiahol podľa údajov od spoločnosti Skew 30 miliárd dolárov, uvedené nižšie.

BTC futuresBTC Futures – agregovaný denný objem. Zdroj: Šikmý

Open úroky derivátov (OI) sa však vzhľadom na veľkosť rally príliš nezvýšili. To naznačuje, že účastníci trhu sú opatrní, pokiaľ ide o deriváty, pretože súčasný súhrnný OI v hodnote približne 2,5 miliárd dolárov je stále ďaleko od maxima vo výške 5,4 miliárd dolárov zo 14. februára.

Otvorený úrok BTCBTC Futures – agregovaný otvorený úrok. Zdroj: Skew

Spotový nákup zvyšuje cenu

K nárastu 29. apríla prispel spotový nákup, najmä na americkom trhu. Cena bitcoinu na burzách zameraných na Áziu, ako sú OKEx, Huobi a Binance, vykázala významnú negatívnu prémiu v porovnaní so spotovou cenou Coinbase.

Zároveň prémia štvrťročných futures na OKTC BTC zostala relatívne nízka – iba okolo 20 dolárov nad spotovou cenou, podľa obchodných údajov OKEx. Naproti tomu sa naposledy bitcoiny obchodovali blízko 9 000 dolárov, v marci 2020 bola prémia viac ako 400 dolárov.

Porovnanie cien BTCPrémia medzi spotovou cenou BTC OKEx / Huobi / Binance a cenou BTC Coinbase.

Sedenie na hotovosti

Nedávny rast ceny bitcoinu bol sprevádzaný zvýšenou emisiou stabilných peňazí. Celková stabilná ponukacoin je teraz okolo 9,68 miliárd dolárov, podľa údajov z Bloku. Najväčší stablecoin, Tether (USDT), tvorí z neho 82,8 percenta. Na porovnanie, 11. marca predstavovala ponuka USDT zhruba 6 miliárd dolárov.

Nárast emisie stablecoinov naznačuje nový prílev kapitálu, pretože stablecoiny zostávajú v mnohých prípadoch najrýchlejšou a najpohodlnejšou metódou nákupu digitálnych aktív. Tesne pred cenovým rastom 29. apríla dosiahol počet adries odosielajúcich alebo prijímajúcich Tether na báze ERC-20 8-mesačné maximum.

Tether Aktívne peňaženkyPočet adries odosielajúcich alebo prijímajúcich Tether ERC-20. Zdroj: Santiment

Cena bitcoinu vyzerá krátkodobo vzostupne

Vpred, keď sa blížime k blokovej odmene na polovicu – má nastať 12. mája – možno očakávať, že vzrastajúca hybnosť BTC bude pretrvávať, a to aj napriek stiahnutiu z 30. apríla.

Polovičné rozprávanie priťahuje obchodníkov. Ako generálny riaditeľ spoločnosti OKEx Jay Hao to povedal pre The Block začiatkom tohto mesiaca zaznamenala burza začiatkom marca odhadovaný nárast užívateľskej základne o 1,7 percenta.

Po technickej stránke sme teraz v zaujímavej zóne. Prelomenie nad odporom 9 500 dolárov môže zaznamenať rýchly nárast na 10 000 dolárov a vyššie, zatiaľ čo pri nepretržitom porušovaní tejto úrovne sa môže zobraziť podpora opätovného testovania ceny medzi 8 000 a 8 500 dolárov.

Technická schéma BTCCena indexu OKEx BTC. Zdroj: TradingView

Sledujte OKEx dňa:

Twitter:

Telegram:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map