Bitcoin sa oddeľuje od akcií a bojuje o 13 000 dolárov s inštitucionálnou podporou

Market Watch Weekly je prehľad kryptotrhov a vývoja každý týždeň.

Bitcoin (BTC) sa zhromaždil od minulého pondelka, prelomil úroveň odporu 12 000 a 13 000 dolárov a v nedeľu dosiahol až 13 315 dolárov, podľa spotovej ceny OKEx BTC. Vedúca digitálna mena za týždeň zaznamenala zisky nad 13,50%, keďže celková kapitalizácia trhu s kryptomenami stúpla tesne nad 400 miliárd dolárov.

Výkonnosť bitcoinu v súlade s historickými trendmi priniesla úžitok aj veľkým altcoinom. Najlepšie si počínali litecoiny (LTC), ktoré minulý týždeň získali 24,63%, zatiaľ čo bitcoiny SV (BSV) a Bitcoin Cash (BCH) tiež prudko vzrástli o 15,40%, respektíve 9,72%..

Za zmienku stojí, že spoločnosť Chainlink (LINK) tiež obnovila svoju vzostupnú dynamiku, pričom dosiahla dno okolo 10 dolárov a rýchlo sa odrazila, aby za týždeň získala 12,55%.

Týždenné výnosy z hlavných kryptomien, 10. 19. – 10. 25. Zdroj: TradingView

Od marca, keď došlo k globálnemu poklesu cien aktív, sa trh zameral na koreláciu medzi bitcoinom, akciovým trhom a zlatom. Účastníci trhu tiež špekulujú o robustnosti bitcoinu ako uchovávateľa hodnoty a bezpečného aktíva. Zaujímavé však je, že minulotýždňový nárast BTC nemal veľa spoločného s tradičnými finančnými trhmi.

Podľa analytickej platformy blockchain Santimentove údaje, 30-denná pohyblivá korelácia bitcoinu s S.&Hodnota P 500 klesla späť na 0 prvýkrát od mája. Táto korelácia dosiahla v auguste tohto roku historické maximum 0,80.

Medzitým sa obchodníci naďalej zameriavajú na to, či môžu bitcoiny vytvoriť nezávislejší trend vo štvrtom štvrťroku a či sa cena môže v krátkodobom horizonte posunúť nahor z hranice 13 000 dolárov.

Čitatelia, ktorí sa zaujímajú o hlbšiu technickú analýzu BTC a éteru (ETH), môžu prejsť na nedávno vydaný článok Crypto Market Daily.

BTC vs.&30-denná kĺzavá korelácia indexu P 500. Zdroj: Santiment

CME vydala najnovšie (k 20. októbru) bitcoinové futures údaje o polohe 24. októbra. Trh sa posunul vyššie, s takmer žiadnym významným návratom počas tohto vykazovaného obdobia – a otvorený záujem sa zvýšil z 9 353 na 10 896, čo naznačuje, že obchodníci hnali obchodníkov..

Podľa správy sa dlhé pozície držané na účtoch správcov majetku zvýšili zo 702 na 874 a dosiahli historické maximum. Taktiež dva týždne po sebe nasledovali nulové krátke pozície na účtoch správcov aktív, ktoré vykazovali silný býčí sentiment.

Medzitým si pákové fondy držali najvyššie dlhé a krátke pozície spolu za dva mesiace. To dokazuje, že pákové fondy sa prostredníctvom rôznych stratégií plne zúčastňujú na trhu s bitcoinmi.

Údaje o futures na bitcoinové bitcoiny CME – počet pákového efektu, dlhy vs. šortky. Zdroj: Quandl

Najväčší denný nárast minulý týždeň nastal v stredu, keď spoločnosť PayPal oznámila podporu bitcoinu a ďalších kryptomien. Tento vývoj spolu s pozitívnymi správami od spoločností, ako je Square, naznačuje rastúcu atraktivitu bitcoinu pre inštitucionálne investície.

Pozoruhodné je, že otvorený záujem CME o bitcoinové futures je teraz druhým najväčším po OKEx, čo ďalej potvrdzuje rast inštitucionálneho záujmu.

Výmena otvorených úrokov s futures na BTC ($ bn). Zdroj: Šikmý

Sektor DeFi vyzerá stále slabo, s poklesom krivky (CRV) o 21,80% v priebehu týždňa, zatiaľ čo yearn.finance (YFI) a DFI.money (YFII) poklesli o 3,96% a 9,55%.

Týždenné výnosy z hlavných tokenov DeFi, 10. 19. – 10. Zdroj: TradingView.

Jediným pozoruhodným umelcom vo vesmíre bol Filecoin (FIL). V jednom bode minulého týždňa sa FIL obchodoval okolo 20 dolárov, ale rýchlo sa zotavil na takmer 40 dolárov. Tento rýchly pohyb cien bol výsledkom krátkeho stlačenia. Ak sú miery financovania večných swapov extrémne záporné, obchodníci sú nútení opustiť svoje krátke pozície, čo vedie k krátkemu stlačeniu. Podľa neustálej výmeny FIL od spoločnosti OKEx je súčasná miera financovania a predpokladaná miera stále na ohromujúcich -2% každých osem hodín. Preto sú náklady na udržanie krátkych pozícií veľmi vysoké.

Podľa DeBank, decentralizovaná burza Uniswap (UNI) si k dnešnému ránu udržala celkovú hodnotu uzamknutej hodnoty na úrovni 3 miliárd dolárov, pred 2 miliardami dolárov spoločnosti Maker’s (MKR). TVL všetkých protokolov DeFi na druhej strane dnes klesla kvôli získaniu protokolu FARM (Harvest Protocol) Harvest (FARM) hacknutý útočníkom na flash pôžičku, ktorý vyčerpal 24 miliónov dolárov. To tiež viedlo k 25% poklesu TVL spoločnosti Curve, zatiaľ čo Wrapped BTC (WBTC) poskočil na tretie miesto s TVL 1,4 miliardy dolárov.

Celková hodnota uzamknutá v protokoloch DeFi – 10/26. Zdroj: DeBank

Do budúcnosti tento týždeň

Nadchádzajúce prezidentské voľby v USA sú ďalšou významnou udalosťou na obzore pre účastníkov trhu. Medzitým sa v kryptomene všetky oči zameriavajú na bitcoin a na to, či si vedúca digitálna mena dokáže nájsť oporu nad 13 000 dolárov, čo by mohlo pripraviť pôdu pre altcoinovú rally.

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať!

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map