Bitcoin sa stále pozerá na efektivitu podpory $ 7K po tom, čo sa dostal do konsolidačnej oblasti: Denne kryptomena

Utorok 7. apríla: Trhy s kryptomenami sú dnes solídne zelené.

Spomedzi troch najlepších mincí zaznamenal najväčší nárast Ether (ETH), ktorý stúpol nad 13 percent a obchodoval okolo 175 dolárov. Mince od včerajška výrazne rástla, a to z oblasti 145 dolárov, kde sa obchodovalo od piatka 3. apríla.

Bitcoin (BTC) zaznamenal za posledných pár dní tiež silný rast, keď dokázal prekonať hranicu 7 000 dolárov bez toho, aby okamžite padol späť. Vedúca kryptomena je v dnešný deň až o 4 percentá vyššia a obchoduje sa okolo 7 400 dolárov.

Ripple’s XRP tiež prelomil svoju niekdajšiu úroveň krátkodobého odporu, obchodujúc okolo 0,202 dolára, čo je nárast o zhruba 8 percent v deň.

Bitcoin čelí tvrdému odporu na úrovni 7 500 – 7 900 dolárov

4H graf Trvalé dáta výmeny BTC / USD. Zdroj: OKEx.com

BTC pokračoval v víkende v konsolidácii nad 6 700 dolárov po prekonaní tejto hranice v piatok 3. apríla. Cena včera 6. apríla opäť prerazila cez 7 000 dolárov a dnes ráno dosiahla nové maximum. Po dotyku 7 460 dolárov bola cena pod tlakom a momentálne je v konsolidácii.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu sa domnieva, že cena a konvergenčná divergencia kĺzavého priemeru (MACD) naznačujú najvyššiu divergenciu, ako ukazuje 4-hodinový graf vyššie. Toto je signál býčieho oslabenia.

Investori by si však mali uvedomiť, že divergencia sa vždy končí, keď cena narazí na tvrdý odpor. Investori by si mali dať pozor na smetisko, pretože oblasť medzi 7 500 až 7 900 dolárov je oblasťou s absolútne tvrdým odporom.

Ak sa krátkodobý trend dokáže po zadaní korekcie stabilizovať nad 7 000 dolárov, znamená to, že býci postupne silnejú. Naopak, ak cena opäť klesne pod 7 000 dolárov, je možné, že trh bude naďalej vydávať signál o náprave predchádzajúceho prepredaného trendu.

Graf BTC 1D ukazuje, že objemy nemajú výrazné zlepšenie

1D graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

1-denný graf bitcoinu ukazuje, že nedávne dno spätného volania je pevne nad 6 700 dolárov. To môže znamenať, že býky, ktoré uviazli v predchádzajúcom vrhnutí, sa postupne púšťajú.

Na základe nedávneho sentimentu na trhu sa však BTC poklesu úplne nezbavil. Objem obchodov chýba výrazné zlepšenie, takže aj keď sa cena prelomila cez 7 300 dolárov, stále existuje možnosť stagnácie a poklesu kedykoľvek.

Nehovoriac o tom, že oblasť 7 500 – 7 950 dolárov sa nachádza blízko výstrihu kontraintenzívnej oblasti v spodnej časti roku 2019. Odpor robí pravdepodobnosť testovania nového vysokého malého.

Objemový graf bitcoinu v súčasnosti stále ukazuje slabnúcu úroveň nákupu. To znamená, že nie je dobrá voľba vstúpiť na dlhú pozíciu, pretože býčie emócie musia byť testované, aby sa zistilo, či sa zlepšujú alebo nie.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 7 400 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 500 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 7 250 dolárov
 • Strednodobá podpora: 7 000 dolárov

Býci ETH vidia známky zotavenia

4H ETH / USD údaje o trvalom výmene. Zdroj: OKEx.com

ETH sa nedávno zbavilo poklesu. S nárastom množstva nákupných prostriedkov majú býci určité známky zotavenia.

ETH vzrástol za posledných 24 hodín o viac ako 13 percent. Cena je teraz pod tlakom pri tvrdom odpore 180 dolárov. Podľa súčasného trendu sa cena uzavrela absolútne dlhým obráteným kladivom v priebehu jednej hodiny, počas ktorej dosiahla nové maximum a vyššie uvedený odpor bol silný.

Investori by mali venovať pozornosť rozsahu krátkodobých korekcií – ak bude ETH stabilný na 165 USD, môže byť aj naďalej optimistický.

Objemový graf ukazuje, že nákup finančných prostriedkov je čoraz väčší ako minulý týždeň. Ak sa cena bude môcť udržať na súčasnej úrovni alebo sa bude zvyšovať vyššie, je možné prelomiť 180 dolárov. V opačnom prípade je pravdepodobnejšia udalosť stiahnutia na 165 dolárov za účelom získania podpory.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 180 dolárov
 • Strednodobý odpor: 190 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 165 dolárov
 • Strednodobá podpora: 160 dolárov

XRP preráža do svojej predchádzajúcej konsolidačnej oblasti

4H XRP / USD údaje o trvalom výmene. Zdroj: OKEx.com

XRP zahájila oživenie blízko 0,1780 USD a v priebehu nasledujúcich hodín pokračovala v prerážaní horného okraja konsolidačnej oblasti na 0,1880 USD.

Po testovaní 0,20 USD môže trend pokračovať v napumpovaní, ak cena mierne poklesne a stabilizuje sa nad 0,1880 USD.

Investori by si mali uvedomiť, že 0,2060 USD bývalo poslednou konsolidačnou oblasťou pred prepadom v polovici marca. Ak cena môže tento bod zlomiť, znamená to, že môže nastať skutočný odraz a je pravdepodobné, že sa trend posunie zo svojho slabého stavu. V kombinácii s nárastom objemu je tento týždeň možné otestovať 0,2060 USD.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,2060 USD
 • Strednodobý odpor: 0,2140 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1950 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1880 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map