Bitcoin vidí pomalý týždeň a slabú cenu uprostred opatrnosti maloobchodu, pretože obchodníci v maloobchode sú naďalej opatrní a veľryby chýbajú – budúcnosť v piatok

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Cena bitcoinu (BTC) sa od minulého piatku drží na slabej konsolidácii. Aj keď dochádzalo k výkyvom, napríklad k poklesu v sobotu na 8 800 dolárov, po ktorých nasledoval rýchly odraz, strednodobá hranica 9 400 dolárov zostala nedotknutá. Výsledkom tejto slabej cenovej akcie bolo ďalšie testovanie podpory 9 000 dolárov, po ktorom je cena na súčasnej úrovni 9 150 dolárov, podľa trhu OKEx Quarterly Future (BTCUSD0925)..

Pri pohľade na obchodné údaje OKEx vidíme, že pomer BTC dlho / krátko sa cez týždeň nezlepšil. Pomer požičiavania marží však naznačil, že maloobchodníci prenasledujú cenový rast v stredu, tesne pred štvrtkovým cenovým kolapsom.

V súčasnosti zostáva otvorený úrok na normálnej úrovni so základom 60 USD BTC, čo naznačuje, že trh je stále vo fáze konsolidácie. Zdá sa, že veľryby zatiaľ v akcii chýbajú.

4h graf OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0626). Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer dlhá / krátka sa za posledných sedem dní veľmi nepohol a pohyboval sa okolo 1,0. Na prevažne vzostupnom trhu tento trend naznačuje krátkodobý medvedí sentiment maloobchodníkov.

Vo štvrtkovom stiahnutí z trhu však tento pomer dosiahol iba 0,85. Ako sme už spomínali, dlhý / krátky pomer blízky 0,8 môže naznačovať, že retailoví investori sú príliš medvedí a že sa trh pravdepodobne vráti.

Pomer v súčasnosti dosahuje 0,9, čo predstavuje v súčasnosti medvedí výhľad.

Čas zberu dát: 6/26 6:00 – 7/3 6:00 (UTC)

Long / Short Ratio porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície v porovnaní s tými, ktorí otvárajú krátke pozície. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

Základ BTC

Kvôli nízkej volatilite počas celého týždňa nebola zmena v BTC báze významná, ale zostala pozitívna. V sobotnom stiahnutí poklesla prémia OKEx BTC Quarterly Future pod 20 dolárov, ale rýchlo sa odrazila na 60 dolárov a zostala v tomto rozmedzí.

Celkový sentiment na trhu nebol príliš pozitívny, ale prémia 60 dolárov ukazuje, že účastníci stále očakávajú, že cena sa do konca tretieho štvrťroka zhodnotí.

Čas zberu dát: 6/26 6:00 – 7/3 6:00 (UTC)

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený úrok a objem obchodovania

Minulý piatok sme predtým zaznamenali prudký pokles otvoreného záujmu. Odvtedy OI beží bokom a vo štvrtok sa zvýšil na 567 miliónov zmlúv (1 kontrakt = 100 dolárov), ale celková hodnota zostáva neutrálna bez známok aktivity veľrýb alebo veľkých nárastov..

Čas zberu dát: 6/26 6:00 – 7/3 6:00 (UTC)

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo nútených ich likvidovať. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania k dozabezpečeniu je stále zaostávajúcim ukazovateľom a vo štvrtok tesne pred poklesom ceny zaznamenal 2,78 – najvyššiu hodnotu týždňa. Odvtedy sa pomer znížil na 2,17, čo je normálny rozsah.

Čas zberu dát: 6/26 6:00 – 7/3 6:00 (UTC)

Margin Lending Ratio sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, oproti požičaným BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Keď je ukazovateľ pôžičiek na rozpätie vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Štatistika obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Bol to ďalší pomalý týždeň, v ktorom sa bitcoiny konsolidovali medzi 8 800 a 9 400 dolárov. Pokiaľ nebude prekročená hranica 9 400 dolárov, cenová akcia pravdepodobne zostane potlačená.

Pretože sa OI zotavuje veľmi pomaly, môžeme stále sledovať pohyb cien v úzkom rozmedzí. Súčasný nízky pomer dlhej / krátkej transakcie však naznačuje, že maloobchodní predajcovia nie sú krátkodobo optimistickí, čo by mohlo znamenať, že cena môže naďalej testovať podporu 8 800 dolárov.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť interpretovaný ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map