Bitcoin vidí veľký pokles v ťažobných ťažkostiach, ale ťažiari sú stále nažive: Sledovanie trhu každý týždeň

Rast ceny bitcoinu (BTC) sa tento týždeň po rýchlom oživení minulý týždeň spomalil. Na tradičných trhoch sa S&P ruža 10,21 percenta tento týždeň, najväčší týždenný zisk od marca 2009 ako Kongres Spojených štátov hlasoval schváliť stimulačný účet v hodnote 2 biliónov dolárov – najväčší v histórii USA. Účelom tohto kroku je zmierniť utrpenie ekonomiky spôsobené účinkami globálneho šírenia koronavírusu (COVID-19).

Tento týždeň tiež vzrástli futures na zlato 9,5 percenta, ich najväčší týždenný zisk od septembra 2008. Bitcoin vzrástol v rovnakom obchodovacom období takmer o 7 percent, ale prepadol sa po uzavretí amerického akciového trhu.

Bitcoinové a americké akcie sa naďalej rozchádzajú. 90-dňový Pearson Korelačný koeficient medzi BTC a S&Hodnota P 500 klesla z maxima 0,598 dňa 17. Marca na 0,516 dňa 27. Marca, Coinmetrics.

OKEx BTC / USDT vs S&P 500 futures hodinová cena. Zdroj: Tradingview

Dramatický pokles ťažobnej ťažkosti

Z dôvodu kolapsu ceny bitcoinu od konca februára prešla sieť kryptomeny dramatickou zmenou v náročnosti ťažby 26. marca. Ťažobné ťažkosti klesli 15,95 percenta do 13,91 T, podľa Oklink.com

Toto je piaty raz v histórii bitcoinu, že sieť znížila svoju náročnosť o viac ako 10 percent a je to najväčší pokles v histórii absolútna hashovacia sila podľa Glassnode.

Podľa údajov z ťažobného fondu NovaBlock, Bitcoin’s najväčšia ťažkosť pokles v percentách nastal 31. októbra 2011, keď klesol z 1,47 mil. na 1,20 mil., čo je pokles o 18 percent. Pokles obtiažnosti naznačuje, že o novo vyťažené bitcoiny súťaží menej baníkov, pretože sa to stalo menej výnosným.

Podľa spoločnosti Oklink’s BTC o polovicu stránka odpočítavania, Očakáva sa, že rozpoltenie bitcoinu sa uskutoční okolo 12. mája. Bloková odmena bitcoinu sa zníži z 12,5 coinov na blok na 6,25 po rozpolení. Používatelia môžu sledovať odpočítavanie naživo na stránke.

Bitcoinová obtiažnosť vs cena. Zdroj: Glassnode

Bitcoinoví ťažiari sa nevzdávajú

Podľa Údaje tokenanalytika citovaný spoluzakladateľom a generálnym riaditeľom Jai Prasadom na Twitteri, zostatky minerov neklesajú, a to aj napriek poklesu cien v dôsledku COVID-19. Špičkoví baníci a bazény pracujú ako obvykle. Priemerná predajná cena ťažobných súprav však poklesla o 30 – 50 percent v porovnaní s cenou pred čínskym jarným festivalom v polovici februára, podľa rozhovor baníka podľa Odaily.

Generálny riaditeľ spoločnosti Bitmain Wu Jihan povedal v rozhovor tento týždeň relatívne optimisticky hodnotí cenu bitcoinu v roku 2020. Z dôvodu oživenia ekonomickej aktivity a politík vlád v oblasti kvantitatívneho uvoľňovania je presvedčený, že cena finančných aktív by sa mala zotaviť..

Navyše šiel nový typ ťažobnej súpravy Bitmain – Antminer S19 na predaj minulý týždeň a vypredané do 24 hodín. Výpočtový výkon modelu S19 dosiahol 110T, čo je v súčasnosti najvyspelejšia ťažobná súprava, výrazne pred konkurenciou.

 Agregovaný zostatok baníka. Zdroj: Tokenanalyst

Býčia trendová čiara je neplatná

Cena bitcoinu klesla v piatok pod 6 400 dolárov, čo je rozhodujúca úroveň pre krátkodobý až strednodobý časový rámec, tvrdí analytický tím OKEx z 27. marca. Cena prelomila vzostupnú trendovú čiaru v hodinovom grafe. Predná kryptomena sa v čase tlače obchoduje okolo 6 200 dolárov.

Cena OKEX BTC / USDT. Zdroj: OKEx

Pomer dlhých / krátkych BTC – ktorý ukazuje pomer používateľov s čistými dlhými a krátkymi pozíciami za dané časové obdobie – v súčasnosti beží späť na 0,96 po poklese na 0,67 v sobotu 28. marca. Počet používateľov s krátkymi pozíciami je stále o niečo vyššia ako dlhá.

Pomer BTC dlhý / krátky 3 / 22-3 / 30. Zdroj: Údaje o obchodovaní s derivátmi OKEx

Nový kontrakt na futures na bitcoinové kontrakty (BTCUSD0626) bol otvorený v piatok popoludní hongkonského času. Nasledujúci graf ukazuje negatívnu prémiu vo výške 44 USD medzi štvrťročnou budúcnosťou a spotovými cenami v čase tlače, čo naznačuje, že väčšina účastníkov trhu očakáva, že spotová cena sa bude posúvať smerom dole smerom dopredu.

BTC Quarterly Future Basis 3 / 22-3 / 30. Zdroj: Údaje o obchodovaní s derivátmi OKEx

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map