Bitcoin vyniká, ale Uniswap si získava pozornosť vďaka UNI Launch Hype

Market Watch Weekly je prehľad kryptotrhov a vývoja každý týždeň.

Akcia cien bitcoinov (BTC) v poslednom týždni ukázala silu a získala 6,63%. Popredná digitálna mena sa minulý pondelok otvorila blízko 10 300 dolárov a potom sa rýchlo posunula na 10 800 dolárov pred vstupom do fázy konsolidácie. V sobotu zaznamenali BTC týždenné maximum 11 179 dolárov, podľa okamžitej ceny OKEx BTC, ale cena odvtedy poklesla. Celkovo možno povedať, že bitcoin v súčasnosti čelí odporu na úrovni 11 200 dolárov, zatiaľ čo silnú podporu možno pozorovať okolo 10 800 dolárov.

Graf BTC Spot 1h od spoločnosti OKEx – 21. september. Zdroj: OKEx, TradingView

Medzitým žiadny z hlavných altcoinov nedržal krok so ziskom bitcoinu. Éter (ETH), najvyšší výkon, stúpol iba o 4,60%. Kvôli vysokým výnosom v poľnohospodárstve s výnosmi DeFi peniaze zvyčajne prúdia z hlavných altcoinov.

Najhoršie dopadli spoločnosti Chainlink (LINK), TRON (TRX) a Polkadot (DOT), ktoré poklesli o 16,93%, 10,03% a 9,37%. Je pozoruhodné, že LINK klesol o viac ako 50% z maxima v polovici augusta na 20 dolárov a do konca týždňa sa obchodoval pod hranicou podpory 10 dolárov.

Týždenné výnosy hlavných kryptomien, 9/14 – 9/20. Zdroj: TradingView

CME vydala najnovšie (k 15. septembru) bitcoinové futures údaje o polohe 19. septembra sa ceny bitcoinov počas tohto vykazovaného obdobia naďalej oživovali a otvorený záujem vyskočil na 9 383 z predchádzajúcich 8 198, čo naznačuje, že stabilizácia trhu umožnila účasť účastníkom oživiť.

Podľa správy sa na účtoch s pákovým fondom zaznamenal mierny nárast ich dlhých pozícií z 2 758 na 2 819, zatiaľ čo ich krátke pozície sa v rovnakom období zvýšili zo 4 661 na 5 224. Táto zmena OI, aj keď ukazuje oživenie v krátkodobom záujme, tiež naznačuje, že pákové fondy nemajú úplne jasnú predstavu o strednodobých vyhliadkach.

Medzitým sa dlhé pozície, ktoré držia účty správcov, prudko zvýšili z 256 na 717, čo naznačuje jasný býčí postoj. Avšak na rozdiel od toho, pokiaľ ide o ostatné účtovné jednotky podliehajúce oznamovaniu, dlhé pozície klesli z 1 729 na 1 653 a krátke pozície sa odrazili z 2 028 na 2 766. Táto úroveň krátkych pozícií bola najvyššia od polovice augusta, čo naznačovalo nedôveru v minulotýždňový oživenie.

Celkovo medzi inštitucionálnymi investormi neexistuje konzistencia, čo je v súlade s neistotou okolo vývoja ceny bitcoinu.

Údaje o futures bitcoinových bitcoinoch – počet dlhopisových fondov proti krátkym. Zdroj: Quandl

Pokiaľ ide o sektor DeFi, Uniswap (UNI) bol nepochybne vrcholom minulého týždňa. Cena spoločnosti UNI bola pôvodne na úrovni 3 USD a druhý deň zaradenia na zoznam OKEx stúpla až na 8,75 USD, aj keď sa odvtedy začala sťahovať späť. Momentálne sa stále obchoduje nad 5 dolárov, čo znamená, že voľný výsadok 400 UNI pre kvalifikovaných používateľov má v súčasnosti hodnotu viac ako 2 000 dolárov.

Pozoruhodné je, že všetky ďalšie významné tokeny DeFi klesli, pričom okolo 10 tokenov sa ponorilo o viac ako 20%. Tieto tokeny pred dvoma týždňami všeobecne zaznamenali prudký nárast a pravdepodobne im hrozí zisk.

Spoločnosť Yearn.finance (YFI) minulý týždeň stratila 21,23% zo svojej hodnoty, zatiaľ čo najhoršie si počínala spoločnosť DFI.money (YFII), vidlica YFI, ktorá sa prepadla o 30,89%. SushiSwap (SUSHI) sa prepadol aj o 23,18% kvôli konkurencii od uvedenia UNI.


Týždenné výnosy hlavných tokenov DeFi, 9 / 14–9 / 20. Zdroj: TradingView

Podľa DeBank, decentralizovaná burza Uniswap vytlačila k dnešnému ránu rekordných 2,2 miliárd dolárov z hľadiska uzamknutej celkovej hodnoty. Decentralizovaná burza je teraz pred spoločnosťami Maker (MKR) a Curve (CRV).

TVL všetkých protokolov DeFi dnes dosiahla ďalšie historické maximum 11,33 miliárd dolárov, čo naznačuje, že boom DeFi stále prebieha a peniaze stále prúdia do výklenku.

Celková hodnota uzamknutá v protokoloch DeFi – 9/21. Zdroj: DeBank

Do budúcnosti tento týždeň

Kongres Spojených štátov by tento týždeň mohol rozvinúť ďalšie kolo ekonomických stimulov, ktoré by sa zaoberali jednou z najväčších príčin neistoty trhu v súčasnosti. Medzitým by mal byť tento týždeň sledovaný vývoj indexu volatility Cboe, ktorý minulý týždeň pokračoval v obchodovaní bokom. Akonáhle sa index začne opäť posúvať nahor, akciový trh a bitcoin pravdepodobne čelia opätovnému tlaku.

V kryptomene YAM Finance znovu spustený jeho protokol tento víkend, zatiaľ čo Avalanche (AVAX) spustí svoju mainnet a začne svoj úvodný zoznam v pondelok. SushiSwap prešiel novým hlasovaním o tom, že dve tretiny novo vyťaženého SUSHI budú zatvorené na šesť mesiacov, čím sa celkový počet tokenov obmedzí na 250 miliónov a nové pravidlo začne platiť o dva dni. A konečne projekt NEO DeFi, Flamingo, oficiálne spustí svoju platformu na ťažbu likvidity 23. septembra.

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať!

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map