Bitcoin zlomil minulé odpory vo volebnom týždni, ale po výsledku nasleduje nerozhodnosť

Market Watch Weekly je prehľad kryptotrhov a vývoja každý týždeň.

Predbežné výsledky amerických prezidentských volieb boli zverejnené. Po niekoľkých dňoch neistoty hlavné mediálne siete cez víkend vyhlásili Bidenovo víťazstvo. Aj keď konečné zúčtovanie môže chvíľu trvať, najväčšia neistota, ktorá v poslednom čase trápila trhy, je na konci. Vpred sa budú trhy pravdepodobne sústrediť na makroekonomickú budúcnosť tohto a budúceho roku.

Trh sa predovšetkým uzdravil a bitcoiny (BTC) vystrelili až na 15 969 dolárov, podľa ceny indexu OKEx BTC, po tom, čo sa vo štvrtok večer pre Bidena sčítal počet hlasov v niekoľkých štátoch. Avšak potom, čo médiá v sobotu konečne označili Bidenovo víťazstvo, bitcoiny ustúpili o viac ako 1 000 dolárov a poklesli až na 14 357 dolárov.

Popredná digitálna mena sa medzičasom vzchopila a obchoduje sa nad 15 000 dolárov. Tento týždeň zakončila ziskom viac ako 13%. Zatiaľ čo je zobrazená nerozhodnosť trhu, cene sa blíži kritická mesačná rezistencia vytvorená v decembri 2017 a januári 2018.

Indexová cena OKEx BTC k 12. novembru ráno o 12:00 UTCCena indexu BTC spoločnosti OKEx k 9. novembru ráno o 12:00 UTC Zdroj: OKEx, TradingView

Z hlavných altcoinov tento týždeň prekonal iba bitcoiny iba éter (ETH) so ziskom 14,26%, čo bolo posilnené podpísaním zmluvy o vklade ETH 2.0 prepustený. Medzi ďalšie altcoiny s dobrými ziskami patrili Chainlink (LINK), Litecoin (LTC) a Cardano (ADA), ktoré týždenne dosahovali 8 až 10% zisky.

Zároveň sme poznamenali, že bitcoinové hotovosti (BCH) a bitcoiny SV (BSV), ktoré boli historicky úzko spojené s bitcoinmi, nedokázali ťažiť z minulotýždňového zhromaždenia. Trh nie je príliš aktívny ani ohľadom pripravovanej hard forku BCH, ktorý je stanovený na 15. novembra.

Týždenné výnosy hlavných kryptomien, 11 / 2–11 / 8. Zdroj: TradingView

S ETH pohodlne nad 400 dolárov sa od minulého piatku tiež rýchlo odrazili tokeny DeFi, ktoré skončili dvoma priamymi mesiacmi poklesov. Aave bol najväčší týždenný prírastok – s týždenným nárastom o 66,78% – vzrástol zo štvrtkového dna 26 dolárov na maximum 56 dolárov za tri dni.

Cena Uniswapu (UNI) navyše klesla na 1,8 dolára, potom zasiahla silný odpor na 3 dolároch. Výkon spoločnosti yearn.finance (YFI) bol ešte ohromujúci a za dva dni prešiel z minima 7 500 dolárov na maximum 17 538 dolárov – aj keď sa teraz vyrovnal a obchoduje v rozmedzí 14 000 dolárov.

Súčasne naďalej rástli kľúčové metriky protokolu DeFi, čo podporilo oživenie silnými základmi. Celková hodnota uzamknutá v protokoloch DeFi sa zvýšila z 13,8 miliárd dolárov na 14,9 miliárd dolárov, pričom TVL v spoločnosti Uniswap dosiahla 2,9 miliardy dolárov.

Týždenné výnosy hlavných tokenov DeFi, 11 / 2–11 / 8. Zdroj: TradingView

CME vydala najnovšie (k 3. novembru) bitcoinové futures údaje o polohe 7. novembra bol skutočný pohyb cien bitcoinu počas tohto vykazovaného obdobia obmedzený, stojí však za zmienku, že BTC na konci tohto obdobia výrazne zrýchlil svoju cenu.

Otvorený záujem klesol v poslednom období z 12 665 na 11 278, čím sa ukončil štvortýždňový úsek nárastu. To viac-menej ukazuje, že inštitucionálni investori začínali brať zisk alebo znižovať svoje pozície.

Dlhé pozície účtov správcu aktív sa zvýšili zo 770 na 800, zatiaľ čo krátke pozície zostali nezmenené na 0. To ukazuje na rázny býčí prístup týchto účtov a výsledky ukazujú, že správcovia aktív opäť správne predpovedali.

Medzitým sa počas posledného vykazovaného obdobia znížili ich dlhé pozície z 5 462 na 4 379, zatiaľ čo ich krátke pozície klesli spolu z 9 010 na 8 007. Výsledkom bolo, že pákové fondy neboli schopné profitovať z nasledujúceho nárastu v druhej polovici minulého týždňa.

Budeme naďalej sledovať, či správcovia aktív budú aj po výraznom náraste minulého týždňa naďalej pridávať svoje dlhé pozície alebo dosahovať nejaké zisky.

Údaje o futures na bitcoinové bitcoiny CME – počet pákového efektu, dlhy vs. šortky. Zdroj: Quandl

S rastom bitcoinu nad 15 000 dolárov začínajú niektoré trhové údaje vykazovať známky prehriatia. Podľa poskytovateľa údajov o financovaní správania sentix GmbH, sentiment pre bitcoin dosiahol nové historické maximum a prekonal predchádzajúci vrchol počas trhového rozmachu v roku 2017. Medzitým sa otvorený záujem o futures na BTC podľa údajov zošikmenia zvýšil na 5,6 miliárd dolárov, čo je o 0,1 miliárd dolárov menej ako historické maximum 17. augusta. Tieto rastúce ukazovatele odrážajú dramatický nárast rizika.

Pocit bitcoinu a cena bitcoinu. Zdroj: sentix GmbH

Do budúcnosti tento týždeň

Po amerických voľbách index Cboe Volatility, VIX, prudko poklesol – zo 40 na zhruba 25. Historicky je VIX v nižšom rozmedzí zvyčajne v prospech zhodnocovania bitcoinových cien. Dolárový index tiež klesol späť na svoje predchádzajúce minimá v oblasti 92. Zlato minulý týždeň vzrástlo takmer o 100 dolárov z 1 880 dolárov kvôli slabému doláru a účastníci trhu by mali dávať pozor na reakciu bitcoinu na povolebné zmeny.

V kryptomene začne Bitcoin Cash svoju tvrdú vidlicu 15. novembra, zatiaľ čo ETH môže naďalej reagovať na nadchádzajúce spustenie Ethereum 2.0.

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať!

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map