Bitcoinová rallye sa rýchlo blížia, pretože sentiment na trhu zostáva opatrný – piatok v budúcnosti

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Tento týždeň po dlhom období v úzkom rozmedzí prudko vzrástli bitcoiny (BTC) na maximum 9 945 dolárov. Zisky však nemohol udržať a v stredu vstúpil do nevýhodného trendu, kým sa vo štvrtok ráno v skorých ranných hodinách dostal na týždenné minimum 9 011 dolárov. V súčasnosti bitcoin beží okolo 9 300 dolárov, podľa štvrťročnej budúcnosti OKEx (BTCUSD0925), od minulého piatku poklesol o menej ako 1%.

Pohyby na trhu naznačujú, že cena bitcoinu stále koreluje s akciami v USA a stredajší pokles bol zaznamenaný na oboch trhoch. Medzitým opakované odmietnutie úrovne 10 000 dolárov držalo obchodníkov s bitcoinmi na hranici tohto cenového rozpätia.

Z technického hľadiska sa objem nákupu v stredu nezvýšil, čo naznačuje, že akékoľvek pokusy o zotavenie boli veľmi slabé. Technické medvedie odchýlky v indexe relatívnej sily boli viditeľné aj na hodinovom grafe predtým, ako sa cena stiahla späť na úroveň 9 000 dolárov.

Pri pohľade na obchodné údaje OKEx, pomer dlhej a krátkej tržby odráža medvedí sentiment na trhu, zatiaľ čo základ BTC, ktorý v súčasnosti predstavuje 80 dolárov, naznačuje, že obchodníci sú stále trochu optimistickí ohľadom strednodobých cenových pohybov.

Graf OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925) 1 h. Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku obchodných údajov OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer dlhých a krátkych dlhopisov BTC klesol tesne na pondelkové cenové zotavenie na 0,88, čo naznačuje, že pokles pod 0,9 možno považovať za signál na obrátenie ako za súčasných trhových podmienok. Tento pomer však sotva prekročil 1,0, keď cena presiahla 9 600 dolárov, čo naznačuje opatrný prístup účastníkov trhu. V súčasnosti sa tento pomer pohybuje okolo 0,98, čo ukazuje na krátkodobý sentiment.

Čas zberu dát: 19. 6. 4:00 – 6/26 4:00 (UTC)

Pomer dlhé / krátke porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície oproti otvoreným krátkym pozíciám. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. To znamená, že celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nižší ako 1, znamená to, že viac ľudí drží trenírky a naopak.

Základ BTC

Štvrťročné budúce prémie (BTCUSD0925) sa minulý piatok pohybovali okolo 70 dolárov a pred stredajším stiahnutím sa dostali až na 130 dolárov. Momentálne je základ BTC okolo 80 dolárov, čo naznačuje, že niektorí obchodníci zostávajú optimistickí voči strednodobej cene.

Vyššia úroveň contanga v týždni však môže prilákať veľa arbitrážnych prostriedkov na otváranie krátkych pozícií, čo by mohlo spôsobiť, že pohyby smerom nahor budú náročnejšie.

Čas zberu dát: 19. 6. 4:00 – 6/26 4:00 (UTC)

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel medzi nimi. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Otvorený úrok a objem obchodovania

Bitcoin pred začiatkom tohto týždňa vykázal nevýrazné pohyby cien, čo sa prejavilo v otvorenom úroku. OI zostal pred cenovým nárastom takmer nezmenený a v utorok sa rýchlo vyšplhal z 5,8 milióna kontraktov (1 kontrakt na 100 dolárov) na 6,7 ​​milióna kontraktov. Akumulácia bola v súlade s pohybom ceny, čo naznačuje, že býci otvárali dlhé pozície.

Po stredajšom náhlom poklese sa však OI znížil na 6,35 milióna kontraktov, stále je však oveľa vyšší ako minulý týždeň. Cena medzitým čelí určitej neistote, ktorá sa bude týkať víkendu, najmä keď dnes vyprší opcia v hodnote viac ako 1 miliarda dolárov.

Čas zberu dát: 19. 6. 4:00 – 6/26 4:00 (UTC)

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, OI bude 2 000. Ak objem obchodovania vzrastie a OI sa v krátkom časovom období zníži, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo nútených ich likvidovať. Ak sa zvýši objem obchodovania aj OI, znamená to, že bolo otvorených veľa nových pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Margin Lending Ratio sa pohyboval úzko synchronizovaný s cenou v priebehu týždňa – čo naznačuje, že účastníci spotového trhu obchodovali v reakcii na cenovú akciu – a v stredu ráno v Ázii dosiahli týždenné maximum, keď cena dosiahla 9 800 dolárov a potom rýchlo klesla na súčasnú úroveň s poklesom ceny o 1,4.

Čas zberu dát: 19. 6. 4:00 – 6/26 4:00 (UTC)

Margin Lending Ratio sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu ukazujúce pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, v porovnaní s tými, ktorí si požičiavajú BTC, v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom posúdiť nálady na trhu. Všeobecne platí, že tí, ktorí si požičiavajú USDT, sa snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Keď je ukazovateľ pôžičiek na rozpätie vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Štatistika obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Po strate podpory na 9 650 USD cena bitcoinu naďalej vykazovala slabosť. Cena momentálne klesá pod 60-dňový kĺzavý priemer, čo by mohlo pôsobiť ako úroveň odporu pri prípadných odrazoch. Na spodnej strane je kľúčovou podporou, ktorú je potrebné sledovať, 9 000 dolárov.

RJ, Obchodník s derivátmi

Za posledných pár týždňov vidíme, že zakaždým, keď sa futures delta priblíži k nule, trh sa ocitne v prepredanej situácii a vráti sa späť. To sa dá veľmi logicky vysvetliť, pretože futures predstavujú sentiment a zaostávanie trhu alebo poklesy v contango ukazujú strach, zatiaľ čo rastúce contango ukazuje nadmernú sebadôveru alebo dokonca eufóriu.

Podľa pravidla investovania 101 trhy dosahujú vrchol euforického sentimentu a rally sa boja strachu. Keď sa tento týždeň BTC zhromaždil na 9 800 $, futures contango sa zvýšilo na nové maximum 138 bázických bodov, čo bolo najvyššie od vrcholu 10 000 $ (168 bodov). To už bol jasný signál, že túžby boli príliš nedočkavé a tlak pravdepodobne vybledol.

Odvtedy sa contango dostalo späť do 40-bodového rozsahu a potom sa spamätalo na približne 80 bodov, čo je stále relatívne zdravé, ale mohlo by sa opäť znížiť alebo dokonca ísť na chvíľu do zaostalosti – to by bola dobrá indikácia strachu v trhu a možného odrazu, ktorý bude nasledovať.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť interpretovaný ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map