Bitcoinové futures odrážajú krátkodobú negativitu, keď obchodníci hľadajú dno

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Minulý týždeň sa bitcoinové (BTC) štvrťročné futures OKEx (BTCUSD1225) cez víkend konsolidovali a v pondelok sa zhromaždili. Kontrakt vykázal v prvý pracovný deň maximum 11 185 dolárov, čo zodpovedá nárastu spotového trhu z približne 10 750 dolárov na 10 950 dolárov.

Po vzostupe však pohotovo nasledovala korekcia, ktorá cenu znížila na 10 780 dolárov. Iba včera, 1. októbra, sa cena futures opäť dotkla 11 185 dolárov, nasledoval však prudký pokles na úrovne okolo 10 500 dolárov, kým sa mierne oživenie nedostalo na súčasnú cenu 10 630 dolárov.

Pri pohľade na údaje o futures, najmä na pomere dlhého a krátkeho obdobia, môžeme pozorovať nedôveru v krátkodobý výkon BTC. Pomer dlhých a krátkych transakcií zaznamenal najnižšiu hodnotu 28. septembra a zostal tlmený aj napriek pondelňajšej demonštrácii. Otvorený záujem a objemy zaznamenali slušný nárast, ktorý viedol k cenovým pohybom v pondelok aj vo štvrtok.

Vpred sa však zdá, že trh je citlivý na technický aj zásadný vývoj, najmä na regulačné opatrenia v krypto priestore a politický vývoj v Spojených štátoch..

Štvrťročné futures na OkEx BTC (BTCUSD1225). od 8:00 UTC 2. októbra. Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer dlhých / krátkych transakcií vykázal minulý piatok najvyššiu hodnotu týždňa 0,91, po ktorej ustavične klesal, a to aj napriek cenovej konsolidácii a pondelkovému zotavovaniu. V čase, keď cena štvrťročného kontraktu BTC vrcholila, dosiahol pomer dlhého a krátkeho kontraktu 0,76. Skutočnosť, že pomer klesal s rastom ceny, naznačuje všeobecný nedôveru v maloobchodný segment, ktorý sa prejavil v nasledujúcom utorkovom poklese cien.

Ďalší vrchol pomeru prišiel v stredu, keď sa dotkol 0,88 a zodpovedal obratu ceny futures kontraktu. Avšak opäť, keď cena prudko stúpla na 11 000 dolárov, videli sme, že pomer klesol až na 0,76.

Napokon, posledný vrchol, opäť na 0,88, prišiel vo štvrtok po uskutočnení veľkého cenového sklzu, čo naznačuje pokusy obchodníkov o otvorenie dlhopisov na možnom cenovom dne. Pomer však opäť klesol na 0,77, po čom nasledoval ďalší pokles ceny, vďaka čomu sa kontrakt dostal až na minimum z tohto týždňa na 10 508 dolárov.

Trhový sentiment odrážaný pomerom dlhá / krátka v priebehu týždňa bol zjavne negatívny, s pokusmi ísť dlho na podporné úrovne, len aby vzali zisk a zakaždým znížili cenu. Táto obchodná akcia zjavne vyvinula veľký tlak na cenu bitcoinu a tlačila ju na nižšie maximá a nižšie minimá.

Čas zhromažďovania údajov: 9/25 až 10/2. Zdroj: OKEx


Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Štvrťročná prémia na futures zostala počas celého minulého týždňa kladná, keď počas pondelkového cenového rastu zaznamenala najvyššiu hodnotu 211 dolárov a najnižšiu hodnotu 140 dolárov, čo zodpovedá dnešnému minimu 10 508 dolárov.

Skutočnosť, že trh sa stále štvrťročne obchoduje s prirážkou, naznačuje strednodobý optimizmus napriek krátkodobému negatívnemu prejavu na trhoch minulý týždeň..

Čas zhromažďovania údajov: 9/25 až 10/2. Zdroj: OKEx

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem minulý piatok zaznamenal veľký pokles s uplynutím predchádzajúcej štvrťročnej budúcnosti a obnovil sa jeho nárast, ktorý vyústil do pondelkovej cenovej rally. V pondelok bol otvorený úrok na úrovni viac ako 829 miliónov dolárov, ale napriek cenovým výkyvom výraznejšie neklesol. V skutočnosti je otvorený záujem v súčasnosti ešte vyšší, na úrovni viac ako 840 miliónov dolárov, čo naznačuje určitú úroveň istoty v správaní a očakávaniach účastníkov trhu..

Čas zhromažďovania údajov: 9/25 až 10/2. Zdroj: OKEx

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania marže BTC zostal od minulého piatku do tejto stredy v rozmedzí od minima, pričom zakaždým dosiahol vrchol okolo 7,0. Trend sa však zmenil po stredajšom cenovom dne a pomer sa od roku naďalej zvyšoval, pričom vrcholil 9,06, čo zodpovedá dnešnému najnižšiemu bodu 10 508 dolárov.

Aj keď pomer odvtedy klesol na zhruba 8,2, je stále pomerne vyšší ako 7,3 z minulého piatku a naznačuje optimizmus trhu, pokiaľ ide o cenové dno okolo 10 500 dolárov.

Čas zhromažďovania údajov: 9/25 až 10/2. Zdroj: OKEx

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Hunain Naseer, hlavný redaktor OKEx

Štvrťročná cena termínovaných obchodov bola za posledný týždeň dosť volatilná, dva neúspešné pokusy zostať nad 11 000 dolárov. Zatiaľ čo miera požičiavania marží a základ BTC naznačujú určitý optimizmus, domnievajú sa, že negatívny sentiment na trhu odrážajúci sa pomerom dlhá / krátka a nárastom otvoreného záujmu.

Cenový graf tiež po dnešnom poklese cien zaznamenal vzorec dvojitého dna a v nadchádzajúcom týždni môžeme očakávať trvalý tlak na znižovanie ceny s formovaním nových úrovní odporu.

Pozitívne je, že dnešné minimum, 10 508 dolárov, sa zatiaľ môže javiť ako dno, pretože cena BTC vstupuje do konsolidácie.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map