Bitcoinové futures odrážajú mierny optimizmus, konsolidácia je však na kartách

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx

Minulý piatok sa bitcoiny rýchlo šplhali, čo bolo vyvolané správami o tom, že americká spoločnosť finančných služieb Square kúpila BTC v hodnote 50 miliónov dolárov. V nasledujúcej konsolidačnej fáze cena neklesla pod kľúčovú krátkodobú hranicu 11 450 dolárov, podľa ceny OKEx Quarterly Futures (BTCUSD1225), s prémiou 200 dolárov na spotovom trhu.

Údaje z tohto týždňa týkajúce sa obchodovania OKEx ukazujú rozšírenie tohto trhového optimizmu, počnúc pomerom dlhá / krátka, ktorý zaznamenal ďalšie posledné maximum na hodnote 0,95, zatiaľ čo prémia zostala nad 200 dolárov. Stabilný nárast pomeru požičiavania marží na spotovom trhu tiež naznačuje, že účastníci trhu držali svoje mince a neboli nimi otriasaní malými cenovými výkyvmi.

Celkový trend v bitcoinoch je pozitívny, pretože záujem veľkých inštitúcií je naďalej vysoký. Tento týždeň sme tiež pozorovali určité zníženie rizika medzi účastníkmi trhu, ale reakcia Bitcoinu na stiahnutie akcií bola obmedzená.

Štvrťročné futures na OKTC (BTCUSD1225), 16. októbra o 3:00 UTC. Zdroj: OKEx, TradingView

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer dlhej / krátkej ponuky sa za posledných sedem dní pohyboval v rozmedzí od 0,85 do 0,95, čo je výrazný nárast z rozsahu 0,7 na 0,85 v priebehu prvého októbrového týždňa. To tiež veľmi súvisí s poklesom ceny nad 11 000 dolárov a zlepšením nálady na trhu.

Čas zhromažďovania údajov: 10/9 2:00 UTC do 10/16 2:00 UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Báza medzi štvrťročnými futures a spotmi sa zlepšila z minulého piatka na 1,9% na súčasných 2,1%. Základ sa v pondelok zvýšil na 300 dolárov, čo je zhruba 2,5%, čo potvrdzuje optimizmus trhu, pretože akákoľvek hodnota nad 2% je pre býčí trh zdravá..

Čas zhromažďovania údajov: 10/9 2:00 UTC do 10/16 2:00 UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem zostal tento týždeň nad 900 miliónmi dolárov a na pondelňajšom mítingu dosiahol 950 miliónov dolárov, odvtedy však poklesol kvôli zisku a likvidácii krátkych pozícií. Ak sa pozrieme na OI za posledné tri týždne, neustále rastie z 800 miliónov na 900 miliónov dolárov.

Čas zhromažďovania údajov: 10/9 2:00 UTC do 10/16 2:00 UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania marže BTC sa v priebehu týždňa ustavične pohyboval smerom nahor, z úrovne okolo 6,0 na konci minulého týždňa na súčasných 9,0, a tento pomer prudko neustúpil v reakcii na cenové výkyvy v priebehu týždňa. To tiež znamená, že obchodníci držiaci mince na trhu okamžitej marže sú na trhu pohodlní a sebavedomí.

Čas zhromažďovania údajov: 10/9 2:00 UTC do 10/16 2:00 UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Niekoľko návratov za posledných pár dní bolo zastavených na úrovni 11 450 dolárov podľa štvrťročnej budúcej ceny OKEx a krátkodobý až strednodobý vzostupný vzorec je stále platný. Cena BTC však stále nie je mimo ťažkej obchodnej oblasti od 11 200 do 12 000 dolárov, pretože predajný tlak je stále silný. Odpor sa pohybuje okolo 12 000 až 12 300 dolárov a BTC bude pravdepodobne pokračovať v konsolidácii až do volieb v USA.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map