Bitcoinové futures odrážajú negativitu, keď tradičné trhy sčervenajú

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx

Bitcoin (BTC) zažil komplikovaný týždeň z hľadiska ceny ovplyvnený nielen DeFi humbukom, ale aj tradičnými trhmi, ako je zlato a akcie.

Od minulého piatku do tohto utorka spôsobila ultravysoká návratnosť projektov farmárskych výnosov v decentralizovanom financovaní prudký vzostup cien éteru (ETH), čo pomohlo aj bitcoinu. V stredu však prudký pokles ceny zlata vyústil do toho, že na dennom grafe bitcoinu sa vytvoril medvedí pohlcujúci vzorec. Odvtedy cena BTC naďalej klesala a nakoniec sa prepadla pod 10 500 dolárov, pretože americké akcie tiež vo štvrtok zaznamenali výraznú korekciu.

Okruhová futures na OKEx (BTCUSD0925) zaznamenala pokles ceny až na 9 902 dolárov a v jednom okamihu sa obchodovala pod spotovou cenou, čo plne odrážalo krátkodobý pesimizmus trhu. Do budúcnosti bude hranica 10 000 dolárov pre trh dôležitou psychologickou úrovňou.

Pokiaľ ide o obchodné údaje OKEx, pomer dlhých / krátkych akcií je stále nad 1,2, čo naznačuje, že niektoré dlhopisy si stále držia svoje pozície a očakávajú zníženie strát na cenovej rally. Štvrťročná cena futures, ktorá bola kedysi za negatívnu prémiu, však ukazuje negativitu trhu.

Otvorený záujem sa vrátil tam, kde bol koncom júla, keď cena klesla nad 10 000 dolárov, čo tiež naznačuje, že medvede so ziskom si svoje pozície väčšinou uzavreli. Keďže hranica 10 000 dolárov je veľmi blízko súčasnej cene, pravdepodobne sa dočkáme obdobia konsolidácie.

Štvrťročné futures na OKTC BTC (BTCUSD0925). od 6.00 UTC 4. septembra. Zdroj: OKEx, TradingView

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku obchodných údajov spoločnosti OKEx a preskúmajte ďalšie ukazovatele

Pomer BTC dlhý / krátky

Čo sa týka pomeru dlho / krátke, zostal na nízkej hodnote počas celého cenového nárastu od piatku do pondelka a pohyboval sa medzi 1,05 a 1,20. To naznačuje, že počet obchodníkov naháňajúcich cenovú rally nebol veľký.

Avšak v stredu, keď cena štvrťročných futures klesla z 12 000 dolárov na 11 300 dolárov, sme jasne mohli vidieť prudký nárast v pomere dlhá / krátka, ktorý poskočil z 1,20 na 1,45. To tiež ukazuje, že mnoho obchodníkov pri zostupe zaujímalo dlhé pozície. Ale tieto dlhé podiely boli vo štvrtok úplne rozdrvené, keď cena ďalej klesla na zhruba 10 200 dolárov.

Pomer teraz ustúpil z maxima 1,45 na zhruba 1,25, čo naznačuje, že pokles ceny bol veľmi náhly a počet predajcov s krátkym predajom je stále nízky, zatiaľ čo mnoho býkov nosí svoje tašky a očakáva oživenie.

Čas zberu dát: 8/28 4:00 am UTC do 9/4 4:00 am UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

V minulotýždňovom článku Futures Friday sme uviedli, že "BTC základ ukazuje, že trh nie je taký optimistický ako na začiatku tohto mesiaca."

Za posledných sedem dní sa prémia v OKEx Quarterly Futures zvýšila na 160 dolárov zo 110 dolárov pred stredajším stiahnutím. Poistné bolo teraz vymazané v dvoch po sebe nasledujúcich dňoch prudkého poklesu a v jednom okamihu vstúpilo do záporného pásma. Toto je prvýkrát od polovice mája, keď štvrťročné futures zaznamenali negatívnu prémiu, čo naznačuje extrémne pesimistický sentiment na trhu. Aktuálna štvrťročná cena futures sa stala takmer rovnakou ako spotová cena.

Čas zberu dát: 8/28 4:00 am UTC do 9/4 4:00 am UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem sa pohyboval takmer rovnako ako cena, keď dosiahol vrchol 1,12 miliardy dolárov za týždeň, potom padol v stredu. A OI teraz klesol na 886 miliónov dolárov po dvoch dňoch pokračovania výpredajov a likvidácií.

Rýchly pokles OI tiež naznačuje, že medvede počas poklesu uzavreli svoje pozície. V kombinácii s pomerom dlhá / krátka sa však zdá, že stále existuje veľa býkov, ktorí sú v strate, ale nezatvorili svoje dlhé pozície.

Čas zberu dát: 8/28 4:00 am UTC do 9/4 4:00 am UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania k marži sa počas väčšiny týždňa mierne zmenil a pohyboval sa medzi 13 a 15. Avšak počas štvrtkového výpredaja sa nakoniec rýchlo prepadol na okolo 11, čo naznačuje, že mnoho dlhých obchodníkov, ktorí si požičiavali USDT, zatvorilo svoje pozície v strate.

Avšak pri pomere stále jasne nad 1,0 bol trhový obchod s spotovou maržou reagoval pomerne pomaly a stále nie je mimo zotrvačnosti predchádzajúceho býčieho trhu..

Čas zberu dát: 8/28 4:00 am UTC do 9/4 4:00 am UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Tento nedávny výpredaj bol najviac ovplyvnený tradičnými trhmi, najmä ziskom po obrátení rôznych aktív v tvare V. Musíme venovať osobitnú pozornosť poslednému obchodnému dňu v týždni pre americký akciový trh a index amerického dolára.

Pri pohľade na trh s kryptomenami bolo v prvej polovici týždňa veľké nadšenie pre zhodnocovanie cien, najmä pri DeFi humbuk. Zatiaľ by však hodnota 10 000 dolárov bola v strednodobom horizonte dôležitou psychologickou úrovňou a zlom pod touto úrovňou pravdepodobne otestuje podporu 9 300 dolárov.

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať!

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map