Bitcoinové futures odrážajú optimizmus pred výsledkami volieb aj napriek miernemu dosahovaniu zisku

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Búrlivé americké voľby boli nepochybne najväčšou udalosťou, ktorá tento týždeň ovplyvnila trhy. Väčšina zvrhnutých štátov mala na začiatku volebnej noci namierené k Trumpovi, ale potom, čo sa začali počítať poštové lístky, Biden sa ujal vedenia v mnohých štátoch bojiska. Trhy na tento obrat reagovali rýchlo, keď bitcoiny dosiahli dno spolu s akciovým trhom po tom, čo sa v stredu ráno vo Wisconsine zvrátili predvolebné prieskumy..

Pretože výsledky volieb čoraz viac uprednostňujú bidenské víťazstvo, akcie aj kryptomeny pokračujú vo svojom vzostupnom vývoji. Bitcoin dosiahol vo štvrtok nárast o 10% a dnes ráno dosiahol trojročné maximum 15 968 dolárov, podľa ceny indexu OKEx BTC. Momentálne sa OKEx Quarterly Futures (BTCUSD1225) obchoduje s prémiovou cenou 300 USD alebo 2% nad cenou indexu.

V minulotýždňovom článku Futures Friday sme si všimli, ako obchodné údaje OKEx odrážali dôveru trhu v strednodobé a dlhodobé ceny. Tento týždeň rýchly nárast pomeru dlhých a krátkych transakcií naznačuje, že retailoví investori naháňali cenovú rally. Medzitým sa objemy obchodov od stredy zosilnili a boli sprevádzané zvýšením BTC.

Tieto technické údaje naznačujú, že nálada na trhu uprednostňuje krátkodobé zhodnotenie ceny. Zisk na trhu s pákovým efektom však pravdepodobne vytvorí tlak na znižovanie ceny.

Na štvorhodinovom grafe kĺzavé priemery 30 a 60 ukazujú zreteľné býčie vyrovnanie – a celkovo sa tento sentiment posilňuje a je pravdepodobné, že bude pokračovať aj v blízkej budúcnosti.

Štvrťročné futures na OKTC (BTCUSD1225), 6. novembra od 7:00 UTC. Zdroj: OKEx, TradingView

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer dlhých / krátkych transakcií bol pred štvrtkom prevažne nezmenený a pohyboval sa v rozmedzí 0,7 až 0,8. Prudký nárast nastal po tom, čo sa cena štvrťročných futures vo štvrtok ráno prelomila nad 15 000 dolárov, pričom pomer vyskočil z 0,8 na 0,95. Je to zároveň najvyšší bod, ktorý tento ukazovateľ dosiahol od polovice októbra. Tento nárast pomeru dlhá / krátka naznačuje, že retailoví investori naháňali cenovú rally.

Navyše, keďže miera financovania permanentných swapov na BTC stále nie je prehriata, môžeme očakávať, že súčasný býčí sentiment bude v krátkodobom horizonte pretrvávať.

Čas zberu dát: 10/30 4:00 am UTC do 11/6 4:00 am UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.


Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Základ medzi štvrťročnými futures a spotmi je teraz až 300 dolárov, alebo okolo 2% – oproti 180 dolárom v stredu ráno. Táto prémia však nie je až taká vysoká v porovnaní s 350 USD alebo 2,7% v poslednú októbrovú nedeľu, keď cena prerazila cez 13 000 USD.

Relatívne je súčasná prémia na zdravej úrovni a ukazuje dôveru trhu. Avšak budúci týždeň musia účastníci trhu dávať pozor na potenciálne prehriatie, čo signalizuje nadchádzajúcu korekciu.

Čas zberu dát: 10/30 4:00 am UTC do 11/6 4:00 am UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem až do stredy naďalej kolísal okolo 1 miliardy dolárov. Ale vo štvrtok sme videli, že tento týždeň dosiahol maximum 1,15 miliárd dolárov, čo naznačuje, že nálada na trhu je v súlade s pohybom cien. Objemy obchodov sa tiež zvýšili po strede, čo ukazuje, že účastníci trhu prenasledovali cenovú akciu.

Čas zberu dát: 10/30 4:00 am UTC do 11/6 4:00 am UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Je zaujímavé, že pomer požičiavania BTC marží sa opäť posunul opačným smerom k pomeru dlhých / krátkych transakcií – včera klesol z 11,5 na 7,8, keď cena rástla. To naznačuje, že obchodníci na spotovom trhu s pákovým efektom začali zatvárať pozície a brať zisky.

Musíme sledovať následný pohyb tohto pomeru, aby sme zistili, či obchodníci začnú ďalšie kolo pákového efektu, čo by bolo pre trh pozitívnym znamením..

Čas zberu dát: 10/30 4:00 am UTC do 11/6 4:00 am UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Štvrtkový nárast výrazne zvýšil býčie nálady na trhu a potenciálne pripravil pôdu pre bitcoiny, aby aspoň otestovali svoju historicky najvyššiu úroveň.

Technicky sa bývalá potenciálna medvedia divergencia na štvorhodinovej úrovni po štvrtkovej pumpe zrušila. Úroveň vnútrodennej podpory sa nachádza na 15 650 USD podľa štvrťročnej ceny futures alebo 15 350 USD na spotovom trhu.

Je pravdepodobné, že vývoj v amerických voľbách bude mať naďalej vplyv na krátkodobé cenové kroky a volatilitu.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map