Bitcoinové futures odrážajú optimizmus, pretože trh čaká na porušenie 13 000 dolárov

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Po šiestich po sebe nasledujúcich dňoch ziskov sa cena bitcoinu (BTC) vyšplhala z 11 200 dolárov na zhruba 13 000 dolárov, pričom v stredu prekonala úroveň odporu 12 000 dolárov a 12 600 dolárov, podľa ceny indexu OKEx BTC. Práve teraz sa štvrťročné futures OKEx (BTCUSD1225) obchodujú s prémiou 270 dolárov nad cenou indexu. 

Posledný prielom priniesla správa, že platobný gigant PayPal umožní zákazníkom držať bitcoiny a ďalšie kryptomeny a minúť ich v sieti viac ako 25 miliónov obchodníkov. Vzhľadom na to, ako táto správa nasleduje po nákupe Square BTC v hodnote 50 miliónov dolárov začiatkom mesiaca, sa zdá, že prijatie bitcoinu stúpa.

V minulotýždňovom článku Futures Friday sme uviedli, že obchodné údaje OKEx ukazujú expanziu trhového optimizmu. Údaje z tohto týždňa o obchodovaní OKEx ukazujú, že účastníci trhu sú pozornejší k predajnému tlaku na dôležitých úrovniach odporu. Optimizmus trhu však zostáva nedotknutý, pokiaľ ide o poistné a rastúci pomer požičiavania BTC marží. Otvorený záujem navyše zostáva aj naďalej blízko 1 miliardy dolárov bez zjavného zatvárania dlhých pozícií.

Štvrťročné futures na OKTC (BTCUSD1225), 23. októbra o 8:00 UTC. Zdroj: OKEx, TradingView

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Volatilita pomeru dlhých / krátkych akcií sa tento týždeň zvýšila, a to v rozmedzí od 0,66 do 0,93. Je zaujímavé, že medzi pondelkom a stredou – keď cena štvrťročných futures BTC vzrástla z 11 600 dolárov na 12 300 dolárov – pomer dlhej / krátkej pozície postupne klesal, čo naznačuje, že maloobchodníci si neboli istí, že cena prelomí dôležitú úroveň odolnosti spotových cien na úrovni 12 000 dolárov. Keď však cena skutočne prepukla, nálada na trhu sa zmenila veľmi rýchlo a pomer dlhých a krátkych akcií sa zmenil z 0,66 na 0,9. 

Avšak vzhľadom na to, že sa cena štvrťročných futures včerajšej noci vyšplhala až na 13 300 dolárov, pomer dlhých / krátkych cenných papierov opäť klesal na nízku hodnotu, čo naznačuje, že retailoví investori očakávajú predajný tlak na týchto úrovniach, ktorý by ovládol pohyb trhu..

Čas zberu dát: 10/16 4:00 am UTC do 10/23 4:00 am UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ


Základňa medzi štvrťročnými futures a spotmi zostala počas celého týždňa v rozmedzí 2%. Počas stredajšej rally zasiahla 2,7% a teraz je späť na 2,1%, čo je zhruba zdravých a udržateľných 270 dolárov..

Čas zberu dát: 10/16 4:00 am UTC do 10/23 4:00 am UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem počas týždňa rýchlo vzrástol na posledné maximá nad 1 miliardu dolárov. Tento rastúci OI je v súlade s rastom cien. Možno sa dočkáme ďalšieho zvýšenia OI, ak cena dokáže prelomiť úroveň 13 300 dolárov.

Čas zberu dát: 10/16 4:00 am UTC do 10/23 4:00 am UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania marže BTC bol trendový oproti cene spred stredy, keď klesol z 9,5 na 6,6, čo naznačuje, že obchodníci, ktorí si požičiavali BTC, svoje mince postupne vracali po získaní zisku.

Po strede však pomer opäť stúpol nad 9,0, čo tiež ukázalo, že dôvera v spotový trh s pákovým efektom zostáva silná.

Čas zberu dát: 10/16 4:00 am UTC do 10/23 4:00 am UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Po šiestich po sebe nasledujúcich dňoch ziskov je bitcoin stále v silnom vzostupnom trende a existuje veľká pravdepodobnosť ďalšieho pokusu o prerazenie 13 000 dolárov po určitej konsolidácii.

Ak bitcoin dokáže prekonať kľúčovú úroveň odporu na 13 000 dolárov, môžeme byť svedkami toho, ako obchodníci prenasledujú cenovú rally až na maximálnu hodnotu 14 000 dolárov v roku 2019..

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map