Bitcoinové futures odrážajú zisk po 50 000 dolároch, pretože trh sa stáva opatrne optimistický

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Bitcoiny neklesli pod 40 000 USDT, odkedy vyšli správy o nákupe bitcoinu v hodnote 1,5 miliardy dolárov spoločnosťou Tesla. Za posledný týždeň vodca na trhu vykonal v pondelok ráno UTC korekciu 4 000 USD, čo je 8%, pred pochodom smerom nahor, pričom v stredu večer stanovilo historické maximum 52 618 USDT. Potom vstúpila do fázy konsolidácie a pohybovala sa okolo úrovne 52 000 USDT podľa ceny indexu OKEx BTC. 

Dominancia bitcoinu začala klesať po stredu. Medzitým výmena natívnych tokenov rástla spravidla tri dni po sebe. Na trhu došlo k rotačným hrám medzi bitcoinmi a výmenou natívnych tokenov, ktoré predstavovali spoločnosti OKB a OKT.

Údaje z tohto týždňa o futures na OKEx ukazujú, že pondelkový rýchly pokles spôsobil, že túžili kapitulovať, a potom boli ceny opäť ťahané nahor. Po stredajších nových maximách sa však na trh vrátila opatrnosť, čo sa prejavilo v klesajúcom pomere dlhých / krátkych cien a štvrťročnej prémii za futures. 

V čase písania tohto článku sa štvrťročný kontrakt BTCUSD0326 – ktorého platnosť končí koncom marca – obchoduje na úrovni 52 000 dolárov s prémiou 2 700 dolárov alebo 5,2% nad cenou indexu. 

Štvrťročné futures na OKTC BTC (BTCUSD0326), od 6. januára ráno UTC 22. januára. Zdroj: OKEx, TradingView

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov. 

Pomer BTC dlhý / krátky

Ponorkový ranný pokles spôsobil, že pomer dlhých / krátkych akcií rýchlo klesol z 1,6 na takmer 1,2, pričom mnoho obchodníkov uzatváralo dlhé pozície smerom nadol. Cena bola potom na mieste tlačená až nad 50 000 USDT.

Zaujímavé je, že potom, čo cena pevne vystúpila nad hranicu 50 000 USDT, dlho / krátky pomer rýchlo klesol, čo naznačuje, že trh neočakával výrazný nárast. Za posledné dva dni sa pomer pohyboval medzi 1,3 a 1,5, pričom vývoj nebol zrejmý.

Čas zberu dát: 2/12 6:00 am UTC do 2/19 6:00 am UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Poistné za štvrťročné futures bolo tento týždeň volatilné. Pondelňajší pokles spôsobil pokles poistného na 3,8% z maxima 5,8%. A keď sa ceny v stredu dostali na nové rekordy, poistné sa opäť vrátilo na 5,8%. To odráža správanie trhu, pokiaľ ide o prenasledovanie vzostupov a pádov.

Je pozoruhodné, že stredajšie nové maximá sprevádzali mimoriadne vysoké miery financovania večných swapov (0,26% pre BTCUSD a 0,13% pre BTCUSDT). Potom trh vstúpil do fázy konsolidácie s poklesom miery financovania.

Aktuálna štvrťročná prémia na futures vo výške 4,8% a miera financovania menej ako 0,1% sú zdravé a bitcoin v blízkej budúcnosti pravdepodobne zopakuje predchádzajúce maximum..

Čas zberu dát: 2/12 6:00 am UTC do 2/19 6:00 am UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem dosiahol v stredu historické maximum 2,8 miliardy dolárov, potom sa však postupne posúval nižšie na súčasnú úroveň okolo 2,6 miliardy dolárov. Vysoká miera financovania prinútila niektoré dlho zatvárať svoje pozície so ziskom, ale OI sa môže v blízkej budúcnosti spolu s cenou odraziť k bezprecedentným úrovniam..

Čas zberu dát: 2/12 6:00 am UTC do 2/19 6:00 am UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania marže BTC zaznamenal rýchly pokles potom, čo Bitcoin prekročil hranicu 50 000 USDT, keď poklesol z 15,3 na 11,5. To naznačuje zisk na trhu s pákovým efektom.

Čas zberu dát: 2/12 6:00 am UTC do 2/19 6:00 am UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané obdobie. 

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Štatistiky obchodníkov

Robbie, investičný analytik OKEx

Aktuálna cena okolo 52 000 USDT vyžaduje viac nových peňazí, aby sa cena zvýšila ďalej. Účastníci trhu sú si tiež vedomí možných rizík a v posledných dňoch z trhu odstránili určité zisky. Na základe toho je pravdepodobné, že na trhu budú aj naďalej pokračovať správy ako MicroStrategy, ktorá vydáva ďalších 900 miliónov dolárov konvertibilného dlhu s ďalšou možnosťou nákupu ďalších bitcoinov za 150 miliónov dolárov. Krátenie bitcoinu je stále riskantná záležitosť.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map