Bitcoinoví býci nie sú mŕtvi, medvedí trend sa očakáva až po poklese ceny pod býčiu trendovú líniu: Kryptotrh každý deň

Piatok 27. marca: Väčšina z najvyšších trhov s kryptomenami naďalej pozoruje malú volatilitu za posledných 24 hodín, v ten deň len mierne v zelenej farbe.

Po ďalšom pokuse o prelom smerom na 7 000 dolárov sa bitcoiny (BTC) v súčasnosti obchodujú okolo 6 700 dolárov, čo je v dnešný deň zlomok percenta, aby sa dosiahol čas.

Ether (ETH) sledoval podobný vzorec a dnes ráno sa tlačil na 140 dolárov, potom klesol späť na 136 dolárov, čo je za posledných 24 hodín nárast o zhruba pol percenta.

Na rozdiel od iných špičkových trhov, Ripple’s XRP vzrástol v tento deň takmer o 7 percent. Tretia najväčšia minca zaznamenala úspešnejší prelom a držala zisky z dnešného rána okolo oblasti odporu 0,17 $.

BTC sa posúva do rozhodujúcej polohy

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: OKEx.com

Dnes ráno sa BTC pokúsil opäť prelomiť nad 7 000 dolárov, ale cene prekážalo a klesla po raste na 6 900 dolárov. V čase tlače naďalej kolíše nad 6 500 dolárov.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu je presvedčený, že trh sa posúva do rozhodujúcej pozície, keď sa trend blíži ku koncu oblasti trojuholníka. Je to signál, že sila býkov a medveďov je relatívne vyrovnaná. Z dôvodu nedávnej nerozvinutej obchodnej aktivity nie je ľahké predpovedať, akým smerom sa bude cena uberať.

6 400 dolárov bude významná pozícia, ktorá môže ovplyvniť budúci trend. Ak to môže byť cez víkend efektívna podpora, býci môžu mať stále šancu stiahnuť cenu späť na 7 000 dolárov. V opačnom prípade, ak cena klesne pod 6 400 dolárov, znamená to, že býčia trendová čiara je neplatná. Uistite sa, že odraz môže byť potlačený trendovou čiarou alebo 6 400 $ po prelomení, potom si môžu investori byť istí, že sa vytvoril medvedí trend.

Vyššie uvedený 1-dňový graf bitcoinu ukazuje, že hoci sa trend na začiatku tohto týždňa ustavične odrážal, pretože cena sa blíži k oblasti tvrdej rezistencie 6 900 – 7 000 dolárov, býci sa postupne vyčerpávajú. Preto sme svedkami toho, ako sa býci opakovane rútia vyššie, ale rýchlo ustupujú – stagnácia je zrejmá.

Cena namiesto toho, aby ju rozbili medvede, ukázala silnú podporu na úrovni 6 500 dolárov. Pokiaľ ide o súčasný trend, aj keď je podpora uvedená nižšie silná, dôvera býkov sa pri opakovaných neúspešných pokusoch postupne oslabuje a riziko poklesu sa bude postupne zvyšovať.

Investori by si však mali uvedomiť, že vzostupná trendová čiara na hodinovej úrovni nebola prelomená. Musíme však byť opatrní a predvídať medvediu tendenciu, pretože 6 400 dolárov sa môže stať referenčnou cenou, ktorá sa prelomí pod trendovú hranicu.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 900 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 000 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 400 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 000 dolárov

ETH sa môže dotknúť podpory od 110 do 120 dolárov

4H ETH / USD údaje o trvalom výmene. Zdroj: OKEx.com

ETH naďalej potláča rozsah odporu 140 až 145 dolárov. Ak sa býčia trendová čiara čoskoro prelomí (blízko 134 dolárov) a nedôjde k odrazu za pár hodín alebo ak sa rebound nedokáže prelomiť nad 134 dolárov, potom môže byť trh naďalej medvedí až do oblasti 110 až 120 dolárov.

Pamätajte, že ak cena zlomí vzostupnú trendovú čiaru bez veľkého objemu predaja, môže sa tento trend oživiť. Ak sa odraz nemôže vrátiť späť do oblasti trojuholníka, znamená to, že medvede majú výhodu a je možné dotknúť sa podpornej oblasti medzi 110 až 120 dolárov. To je tiež signál, že po poklese na 88 dolárov sa vytvára druhé dno – investori môžu očakávať veľké oživenie, ak sa dno úspešne vytvorí.

Trasa 1 na grafe vyššie znamená, že býci sú o niečo silnejší. V takom prípade môže mať cena šancu otestovať 145 dolárov a rozbiť ich. Ak sa však cena prelomí na 155 dolárov, môžeme očakávať rozsiahly odraz.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 145 dolárov
 • Strednodobý odpor: 155 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 134 dolárov
 • Strednodobá podpora: 120 dolárov

XRP láme odpor a vzpiera sa trendu na trhu

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

Býci XRP začali náhle v skorých ranných hodinách dnešného rána a raz sa pohli s cieľom prekonať tvrdý odpor 0,1750 USD, ale po dotyku 0,1840 USD klesli späť na približne 0,1710 USD..

Nie je to prvýkrát, čo sa XRP postavil oproti trendu na celom trhu. Spodná úroveň z konca roku 2019 sa opäť stala bodom krátkodobého odporu, ktorý je ťažké preraziť.

Ak cena nemôže vydržať nad 0,1750 USD, môže to dokazovať, že predchádzajúca odrážka bola vyčerpaná. V opačnom prípade stále existuje šanca pokračovať v testovaní odolnosti 0,1840 USD.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1750 USD
 • Strednodobý odpor: 0,1820 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1710 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1650 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map