Bitcoinový hodinový trend v stúpajúcom kanáli, ale predajný tlak pod 7 300 dolárov je stále silný: Crypto Market každý deň

Pondelok 20. apríla: Trhy s kryptomenami zaznamenávajú mierne korekcie za posledných 24 hodín po víkendovom raste.

Bitcoin (BTC) sa drží nad úrovňou 7 000 dolárov, teraz čelí odporu okolo 7 300 dolárov.

Ethereum (ETH) zaznamenáva silný výkon, ktorý sa v týždni zvýšil o viac ako 10 percent. Cena sa tlačila nad tvrdý odpor na 176 dolárov, aby sa v čase tlače obchodovala nad 180 dolárov.

Ripple’s XRP zavŕšil efektívny únik svojho medvedieho kanálu a obchoduje sa nad 0,19 USD.

1-hodinový trend BTC v vzostupnom kanáli

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

BTC bol blokovaný po miernom odraze cez víkend na 7 300 dolárov a cena sa po stiahnutí ustálila na 7 050 dolárov. Šokový trend dnes ráno niekoľkokrát zlyhal pri testovaní odolnosti 7 200 dolárov a býci opäť vykazovali slabosť.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu poznamenáva, že BTC má tendenciu stabilizovať sa nad tento bod po víkendovom prekonaní 7 000 dolárov, čo ukazuje trend neustáleho oživovania. Hlavným dôvodom odrazu v nedeľu, ktorý sa prelomil na 7 300 dolárov, je to, že pod touto pozíciou nie je takmer žiadny tvrdý odpor.

Neúspešnosť bitcoinu pri testovaní 7 300 dolárov znamená, že býci nemajú v krátkom čase dostatok sily na to, aby prelomili oblasť intenzívneho obchodovania. Aj keď je hodinový trend stále v stúpajúcom kanáli, odpor okolo 7 300 dolárov je stále silný, preto existuje možnosť, že cena klesne späť.

Ak trend neklesne pod spodnú hranu kanála, môžeme naďalej očakávať ďalší oživenie. V opačnom prípade by mohli bitcoiny otestovať účinnosť podpory USD smerom nadol okolo 7 000 dolárov.

6H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Ukazuje to šesťhodinový graf bitcoinu Princíp vlny je použiteľná aj v konsolidačnom trende. Investori by mohli pomocou tejto teórie posúdiť budúci trend trhu – je to tiež dobrý spôsob, ako nájsť vstupné a záverečné body v konsolidačnom modeli.

Pretože trend bol blokovaný čiastkou 7 200 dolárov, čo je nižšie ako predchádzajúce maximum okolo 7 450 dolárov, môže to znamenať, že 3. vlna sa posúva na koniec a 4. vlna stiahnutia sa objaví. Cena všeobecne vždy získa podporu okolo spodného okraja konsolidačnej oblasti a k ​​úniku zvyčajne dôjde v 5. vlne.

Investorom však treba pripomenúť, že piatu vlnu je možné rozšíriť na päť čiastkových vĺn, ak je trh relatívne slabý. Únik teda bude závisieť od podpory a sily odporu v súčasnej oblasti. Podvlny sa môžu objaviť, ak je 5. vlna blokovaná $ 7 300 – $ 7,450 alebo je podporovaná sumou $ 6,500 – $ 6,600.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 7 200 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 500 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 950 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 550 dolárov

Medzi altcoinmi vedie ETH

4H ETH / USD údaje o trvalom výmene. Zdroj: OKEx.com

Pri pohľade na 4-hodinový graf ETH vyššie vidíme, že sa stal najsilnejším altcoinom v poslednej dobe kvôli silnému prelomeniu jeho predchádzajúceho maxima okolo 176 dolárov. Táto pozícia teraz účinne podporuje súčasný trend.

Aj keď sa zdá, že oživenie je dostatočne silné na to, aby sa dalo očakávať viac rastu, odpor okolo 190 až 195 dolárov za ETH je absolútne tvrdý, pretože táto oblasť bola minulý rok a na začiatku tohto roka hornou hranou oblasti intenzívneho obchodovania. Pretože v tejto oblasti existuje veľa predajných pultov, nebude ľahké tento trend krátkodobo prelomiť.

Objemový graf ETH ukazuje, že obchodovanie bolo za posledné dva týždne aktívnejšie a v porovnaní s inými altcoinmi je býčia emócia ETH najsilnejšia. Je však potrebné zadať viac býkov, aby sa cena rozbila na 195 dolárov, súčasné objemy nestačia.

Investori sa môžu v blízkej budúcnosti zamerať na účinnosť podpory 176 dolárov a môžu očakávať ďalší oživenie, ak sa jej cena podarí stabilizovať.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 190 dolárov
 • Strednodobý odpor: 206 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 176 dolárov
 • Strednodobá podpora: 166 dolárov

XRP vidí efektívny únik

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

Hodinový graf XRP ukazuje, že tento trend cez víkend zlomil horný okraj medvedieho kanála. Účinnosť úniku bola preukázaná dnes ráno, pretože prvé stiahnutie po zlomení bolo podporené o 0,1888 USD – vyššie ako horná hrana.

Odchod z medvedieho kanálu znamená, že trend dočasne opustil slabú oblasť. V kombinácii s postupným nárastom býčieho objemu je pravdepodobné, že v krátkodobom horizonte bude ťažké prepadnúť cena späť do oblasti kanálu..

Horný odpor okolo 0,1975 dolárov však nie je ľahké prelomiť, pretože predstavuje dno konsolidačnej oblasti od 7. do 10. apríla. Je možné odskočiť do tejto oblasti, ak sa cena môže stabilizovať okolo 0,1900 USD počas prvej polovice tohto týždňa. V opačnom prípade môže XRP znova otestovať horný okraj.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1950 dolárov
 • Strednodobý odpor: 0,1975 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1900 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1865 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map