Bitcoinový trh s futures nie je ďaleko od prehriatia, keďže cenové testy predstavovali 9 600 dolárov: Futures v piatok

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Bitcoin Cena (BTC) vytvorila za posledných sedem dní dvojitý únikový model, ktorý vzrástol o viac ako 10 percent z týždenného minima na 8 590 dolárov a v čase tlače sa obchodoval okolo 9 600 dolárov, tvrdí OKEx Quarterly Future (BTCUSD0626).

The útek sa stalo v stredu ráno UTC, pretože BTC porušilo dekolt vzoru dvojitého dna okolo 9 000 dolárov, potom sa trochu vydalo bokom a opäť sa posunulo hore Štvrtok. Pozerajúc sa na Obchodné údaje OKEx, vidíme, že pomer BTC k dlhým / krátkym časom sa po stredajšej rally zotavil z 0,85 na viac ako 1,0 a základ BTC sa vrátil na kladné územie. Keďže dnes je májový termín termínovaných obchodov, tento víkend sa očakáva zvýšená volatilita.

Štvrťročné futures na OKTC BTC (BTCUSD0626) 1D graf. Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte Stránka s obchodnými údajmi spoločnosti OKEx preskúmať viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Počas minulého týždňa bol pomer BTC dlho / krátko prvé tri dni pred začiatkom rastu pod 1,0. Od stredy sa pomer držal nad 1,0, čo je v súlade s cenovými pohybmi. V súčasnosti je tento pomer okolo 1,1, čo naznačuje, že mnoho maloobchodníkov sa stále drží svojich trenírok napriek tomu, že cena sa za posledné dva dni zhodnotila o 1 000 dolárov.

Čas zberu dát: 5/22 0:00 – 5/29 6:00 (UTC)

Long / Short Ratio zobrazuje pomer celkového počtu používateľov otvárajúcich dlhé pozície k otvoreniu krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých termínových obchodov a permanentných swapov. Dlhá / krátka strana používateľa je určená jeho čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi musí byť vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, otvorená aj krátka pozícia, aby sa vyvážil. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

Základ BTC

The Štvrťročná budúcnosť OKEx BTC poistné po štvrtkovej demonštrácii stúplo nad 60 dolárov, čo naznačuje optimizmus na trhoch. Znamená to ďalší prelom sentimentu na trhu, pretože prémia uprostred týždňa sedela na zápornom území.

Súčasný contango nie je príliš presvedčivý a veľmi pozorne sleduje cenu bitcoinu. Posledná vysoká prémia bola v polovici mája, keď prémia 150 dolárov zodpovedala cene bitcoinu asi 10 000 dolárov.

Čas zberu dát: 5/22 0:00 – 5/29 6:00 (UTC)

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený úrok a objem obchodovania

Otvorený úrok (OI) prudko vzrástol v nedeľu večer, keď sa cena posunula nadol. Zároveň sme videli dobré množstvo aktívneho nákupu, ktorý mohol odrážať býky vstupujúce na trh za atraktívne ceny.

Po dosiahnutí maxima v nedeľu, keď dosiahol 6,28 milióna kontraktov (1 kontrakt = 100 dolárov), OI klesol na súčasných 5,57 milióna. Býci si počas dvojdňovej demonštrácie odvíjali svoje pozície, čo sprevádzali likvidácie medveďov.

Je potrebné poznamenať, že OI sa príliš nezvýšil z minima v polovici marca, 3,64 milióna, aj keď cena sa zvýšila o zhruba 170 percent.

Čas zhromažďovania údajov: 5/22 0:00 – 5/29 6:00 (UTC)

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania k marginom bol do štvrtka väčšinou nízky a klesol z približne 2,1 na stredajšie minimum 0,85. Pomer sa však prudko odrazil po tom, čo Bitcoin prekročil 9 200 dolárov, a momentálne je okolo 2,0. To naznačuje, že štvrtkové zhromaždenie spôsobilo na trhu spotových marží množstvo stop strát.

Čas zberu dát: 5/22 0:00 – 5/29 6:00 (UTC)

Pomer požičiavania marže sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, oproti požičaným BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Keď je ukazovateľ pôžičiek na maržu vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníkas

Michaël van de Poppe, Obchodník na plný úväzok

Exspirácia futures zvyčajne dáva krátkodobú volatilitu (alebo to dávala v minulosti a vieme to aj z nedávneho ropného kolapsu), ale celkovo už toľko neovplyvňuje pohyby cien..

Vo všeobecnosti panuje zhoda v tom, že trh od svojho silného prepadu z 12. marca stále smeruje nahor a pokračuje v ňom naďalej. Takýto trend je poznačený konštantnými vyššími dnami, v ktorých nedávny obrat z 8 650 dolárov ukazuje ďalšie vyššie dno.

S najväčšou pravdepodobnosťou by to bolo klepnutie nad odporom na 10 300 dolárov, aby sme zistili, kam odtiaľ môžeme smerovať.

Robbie, analytik trhu OKEx

V stredu a vo štvrtok ráno sme boli svedkami hodinovej likvidácie viac ako 10 miliónov dolárov a krátky stláčanie stlačilo cenu nad 9 600 dolárov. Jedná sa však o silnú úroveň rezistencie a BTC si bude musieť nájsť trvalú podporu medzi 8 450 a 9 600 dolárov, aby sa v blízkej budúcnosti mohlo pokúsiť o ďalšiu etapu až do výšky 9 850 dolárov.

Skutočnosť, že väčšina ukazovateľov termínových obchodov je neutrálna, znamená, že existuje priestor na pohyb nahor, kým sa podmienky prehrejú. Krátkodobá návratnosť slušnej prémie je tiež býčí.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map