Bitcoiny klepajú na 12 000 dolárov, ale obchodníci prejavujú rastúci nedostatok dôvery – budúcnosť v piatok

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx

Za posledný týždeň zaznamenali bitcoiny (BTC) na trhu s derivátmi prepad o viac ako 1 500 dolárov a likvidácie o viac ako 1,3 miliardy dolárov. Avšak vedúca digitálna mena sa zotavila z tak veľkého poklesu a cena získala svoju krátkodobú kritickú úroveň 11 500 dolárov.

Vo vyššom časovom rámci sa bitcoin minulý týždeň uzavrel nad dôležitou úrovňou 10 500 dolárov, kde sa v polovici obdobia zmenil z odporu na podporu. Rast cien v posledných dňoch však sprevádzal znižujúci sa objem obchodov. Musíme dávať pozor na to, či súčasný býčí sentiment môže konečne pomôcť prekonať ceny bitcoinu nad oblasťou historického tlaku 12 500 dolárov, podľa štvrťročnej budúcnosti OKEx (BTCUSD0925). Práve teraz má štvrťročná budúca cena okolo spotovej ceny prémiu asi 300 dolárov (zhruba 2,5%).

Pri pohľade na obchodné údaje OKEx sa niekoľko pomerov, po nedeľňajšom prudkom ťahu, teraz zotavuje. Otvorený úrok a štvrťročné budúce poistné sa pohybujú v stredných hodnotách. Rýchly pokles pomeru dlhých a krátkych cien, zatiaľ čo ceny rastú, naznačuje nedôveru v ďalší rýchly rast cien.

Z makroekonomického hľadiska pokračujúca rekordne vysoká cena zlata pomohla bitcoinu, aktívu, ktorý nedávno vysoko koreloval so zlatom, zostať silný.

OKEx BTC Štvrťročné futures (BTCUSD0925) 1W graf - 8/7. Zdroj: OKEx, TradingViewOKEx BTC Štvrťročné futures (BTCUSD0925) 1W graf – 8/7. Zdroj: OKEx, TradingView

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pred minulotýždňovým výpredajom vzrástol pomer dlhých / krátkych BTC na 1,4, ale nešiel extrémne vysoko. Avšak pri výpredaji sme si všimli, že pomer dlhých / krátkych sa rýchlo zvýšil na 1,51, čo tiež naznačuje, že veľa obchodníkov začalo nakupovať na prelome. To tiež umožňuje, aby bola cena dobre prijatá.

Je zaujímavé, že pomer stúpal v nasledujúcich dňoch úplne dole, keď cena bitcoinu rástla. Cena sa v súčasnosti pohybuje späť na hranici 12 000 dolárov, ale pomer dlhých / krátkych akcií klesol na 1,01, čo naznačuje, že maloobchodníci nie sú optimistickí ohľadom krátkodobého prelomenia oblasti historického odporu 12 500 dolárov.. 

Čas zberu dát: 7/31 4:00 am UTC do 8/7 4:00 am UTCČas zberu dát: 7/31 4:00 am UTC do 8/7 4:00 am UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Býčí sentiment na trhu sa po minulej nedeli spomalil. BTC základňa OKEx Quarterly Future’s, ktorá sa minulú nedeľu pohybovala nad 400 $ (zhruba 3,5%), je teraz na 315 $ (2,66%). Pozitívne je, že súčasná prémia je v normálnom rozmedzí a stále má dostatok priestoru pre arbitrov.

Čas zberu dát: 7/31 4:00 am UTC do 8/7 4:00 am UTCČas zberu dát: 7/31 4:00 am UTC do 8/7 4:00 am UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Minulý týždeň silne býčí sentiment viedol obchodníkov k využívaniu vysokej páky. Vďaka tomu bol nedeľňajší vrh tiež spúšťačom veľkej likvidácie. Na OKEx sa OI v nedeľu nahromadil na 1,31 miliardy dolárov – najvyššia úroveň, akú sme kedy videli.

Otvorený záujem potom v utorok klesol z maxima na iba 1,11 miliardy dolárov a zotavil sa na súčasných 1,22 miliardy dolárov. V blízkej budúcnosti môžeme vidieť ďalšie oživenie OI, ktoré by pripravilo pôdu pre ďalší významný cenový posun.

Čas zberu dát: 7/31 4:00 am UTC do 8/7 4:00 am UTCČas zberu dát: 7/31 4:00 am UTC do 8/7 4:00 am UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania k dozabezpečeniu nebol príliš ovplyvnený nedeľnou situáciou na trhu a do stredy zostal okolo 15. Pred stredajšou demonštráciou potom klesla pod 10, čo tiež naznačuje, že niektorí obchodníci s dlhým obchodom na marginovom trhu na spotovom trhu túto cenovú rally premeškali. Pomer teraz opäť stúpol na viac ako 14, stále je však v rozumnom rozmedzí.

Čas zberu dát: 7/31 4:00 am UTC do 8/7 4:00 am UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Aktuálny strednodobý uptrend bitcoinu je nedotknutý, ale objem obchodov môže naznačovať určité riziko. Ak objem obchodovania nedokáže zosilniť pohyb na úroveň 12 000 dolárov, bude ťažké prekonať oblasť historického tlaku, čo by malo za následok potenciálny vzorec zdvojnásobenia.

Pri analýze sentimentu by účastníci trhu mali pozorne sledovať zmeny v otvorenom úroku, miere financovania a pomere dlhého / krátkeho kurzu. Tieto ukazovatele sú teraz po nedeľňajšom poklese vo fáze konsolidácie, ale s najväčšou pravdepodobnosťou poskytnú varovanie pred tým, ako trh čelí ďalšej veľkej zmene, ako napríklad nové vysoké hodnoty OI, neustále miery financovania nad 0,1% každých osem hodín alebo dlhá / krátka pomer nad 1,6.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map