Bitcoiny vedú zhromaždenia aktív Q2 s 42% nárastom napriek tomu, že neprekročili 10 000 dolárov – týždenné sledovanie trhu

Cena bitcoinu (BTC) minulý týždeň oscilovala v úzkom rozmedzí od 8 900 do 9 300 dolárov, končiac stratou -0,62% podľa OKEx Spot Price, pričom jej mesačná realizovaná volatilita dosiahla nové minimum 35%.

Realizovaná volatilita BTC / USD. Zdroj: Šikmý

Medzitým podľa BTC.com, Bitcoinová hash sadzba naďalej rástla, tento týždeň zaznamenala 6% nárast a dosiahla nové historické maximum nad 123 EH / s. Zvýšenie hashovacej rýchlosti tiež spôsobí zvýšenie ťažobných ťažkostí; lacnejšia elektrina v dôsledku povodňovej sezóny v Číne by tomu však zatiaľ mohla čeliť.

Pokiaľ ide o výkon, Cardano (ADA) viedol skupinu s veľkým podielom spoločností už štvrtý týždeň po sebe a po očakávanej aktualizácii Shelley získal týždenne masívnych 20,57%. Ether (ETH), druhá najväčšia digitálna mena, zakončil týždeň s veľmi miernym nárastom o 0,93%, zatiaľ čo EOS bol spustením VOICE beta – decentralizovanej sociálnej siete založenej na systéme EOS, posilnený o 1,69%..

Bitcoin SV (BSV) bol opäť najväčším prepadákom z hľadiska veľkých kryptomien, ktorý tento týždeň poklesol o -3,99%.

Minulý týždeň zostal horúci sektor DeFi, kde spoločnosť Synthetic (SNX) a Kyber Network (KNC) vyskočili nad 30%, zatiaľ čo Bancor (BNT) a 0X (ZRX) vykázali zisky 20% alebo viac. Celková trhová hodnota tokenov DeFi sa zvýšila na 7,35 miliárd dolárov z 6,3 miliárd dolárov z minulého pondelka Tržná kapitalizácia DeFi.

Týždenné výnosy hlavných kryptomien 6/22–6/28. Zdroj: TradingView

Bitcoin v druhom štvrťroku prekonal hlavné triedy aktív

Masívny fiškálny a monetárny stimul pomohol akciovým trhom, cenám zlata a bitcoinu v druhom štvrťroku prudko stúpať, pričom bitcoin bol na čele rally s návratnosťou 42,2%. Je však potrebné poznamenať, že bitcoin v druhom štvrťroku vykazoval postupný trend klesajúcich výnosov – v apríli 34,4% nárast, v máji 34,4% nárast, v júni 9,5% nárast a v júni -3,3% pokles. V apríli však bol bitcoin stimulovaný hlavne očakávaním jeho tretieho zníženia na polovicu, keď za posledné dva dni mesiaca vzrástol až o 23%..

Na druhej strane, zatiaľ čo bitcoiny ťažko prelomili hranicu 10 000 dolárov, Nasdaq sa vrátil na nové historické maximum po tom, čo zaznamenal štvrťročný výnos 30%, a index S&P 500 vzrástol o 20% – čo je najväčší kvartálny zisk od 4. štvrťroku 1998. Zlato tiež dosiahlo historické maximá, ktoré od októbra 2012 neboli zaznamenané po zverejnení štvrťročného výnosu 12,9%.

Celkovo je zrejmé, že skoré prognózy trhu pre tento štvrťrok boli príliš pesimistické a oživenie sa pravdepodobne predĺži v druhej polovici roku 2020.

Bitcoin vs. hlavné triedy aktív v 2. štvrťroku. Zdroj: TradingView, OKEx

Mesačná korelácia medzi BTC a SPX sa za posledné tri mesiace postupne zmenila z negatívnej na pozitívnu a v súčasnosti sa pohybuje na úrovni 66%, čo naznačuje relatívne silnú koreláciu medzi týmito dvoma aktívami – zatiaľ sa korelácia medzi BTC a zlatom pohybuje blízko 0%.

Bitcoin – S&Realizovaná korelácia P 500. Zdroj: Šikmý

Bitcoinová technická analýza

Nedeľný kladivkový svietnik na dennom grafe naznačuje, že výpredaj je potenciálne ukončený a z krátkodobého hľadiska sa chystá pohyb cien smerom nahor. 30-dňový kĺzavý priemer a 60-dňový kĺzavý priemer však vytvorili medvedí kríž, ktorý tlmil časť nákupného sentimentu, ktorý sa opieral o tento ukazovateľ ako referenciu..

Na hodinovom grafe sme videli býčiu divergenciu RSI (t. J. Index relatívnej sily). Avšak s horným odporom stále umiestneným okolo 9 250 dolárov, budú obchodníci čakať na únik, než sa pripoja k rally v číslach.

Spotová cena OKEx BTC (BTC / USDT) 1 h graf. Zdroj: TradingView

Do budúcnosti tento týždeň

Tento týždeň neočakávame žiadne väčšie makroekonomické aktualizácie okrem správy ISM Non-Manufacturing PMI a správy Initial Jobless Claims..

V kryptomene vydá spoločnosť TRON (TRX) 7. júla verziu 4.0 protokolu a spoločnosť Kyber Network (KNC) predstaví KyberDAO v ten istý deň. Medzitým VeChain (VET) rastie na novinky že bude mať hlavný prejav na svetovej konferencii o umelej inteligencii, ktorú usporiada mestská ľudová vláda v Šanghaji 9. júla.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov. Sledujte OKEx Insights na a .

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map