BTC nedokáže znova prelomiť 7 000 dolárov, čelí riziku pádu na 6 000 dolárov Podpora: Kryptotrh každý deň

Kryptotrhy pokračovali v obchodovaní väčšinou bokom za posledných 24 hodín, aby dosiahli čas dnes, 26. marca. Väčšina z desiatich najlepších mincí zaznamenáva zmenu okolo 1 – 2 percenta v daný deň.

Bitcoin (BTC) klesol asi o 2 percentá a obchodoval sa okolo hranice 6 600 dolárov, podľa indexu BTC / USD spoločnosti OKEx.

Ether (ETH) stále čelí silnému odporu na úrovni $ 145, ktorý je v súčasnosti o zhruba 2% nižší než v deň obchodovania za $ 135.

Ripple’s XRP tiež čelí kritickému odporu na 0,165 dolárov, ktorý nie je schopný preraziť. Mince klesla o zlomok percenta v daný deň a obchodovala sa za 0,16 USD.

BTC vyzerá nižšie kvôli podpore, 6 400 $ už nie je silné

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: OKEx.com

Včera 25. marca sa spoločnosti BTC opäť nepodarilo prelomiť bod 7 000 dolárov. Stalo sa takmer to isté ako pri prvom teste 7 000 dolárov 23. marca – obrovské množstvo objemu predaja sa objavilo v nasledujúcej hodine po neúspešnom pokuse.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu verí, že s neúspechom v úniku sa dôvera býkov ešte zníži. Aj keď je cena v súčasnosti stále podporovaná sumou 6 500 dolárov, je pravdepodobné, že bude neplatná, ak sa predaj emócií zvýši. 6 400 dolárov nebude v takom prípade silnou podporou.

Stále je však možné, že cena by mohla preraziť až 7 000 dolárov, ak bude úlomok sprevádzaný zvyšovaním objemu.

Investori by mali v krátkodobom horizonte venovať väčšiu pozornosť vzostupnej trendovej čiare. Testovacia pozícia môže byť okolo 6 150 dolárov.

Obchodníci by si mali pamätať, že aj keď cena klesne pod trendovú čiaru, nie je vhodný okamih okamžite vstúpiť krátko, pretože trh potrebuje čas na potvrdenie racionality zlomenia. Lepšie je uzavrieť pozíciu okolo 5 650 dolárov, pretože tam je pravdepodobnejšie, že tento trend získa podporu.

Objemy nákupu BTC sa blížia k najnižšej úrovni za dva týždne

Vyššie uvedený 1-dňový graf bitcoinu ukazuje, že trend sa posúva k 30-dennému kĺzavému priemeru. Predtým to bol tvrdý bod odporu. Ak to cena tentoraz nedokáže prekonať, znamená to, že čerpanie energie je slabé a trh potrebuje viac finančných prostriedkov.

Objem nákupu sa za posledné dva týždne takmer znížil na najnižšiu úroveň. To znamená, že v súčasnosti je takmer nemožné prekonať tento problém a je veľká pravdepodobnosť, že tento trend pôjde opačným smerom.

Investori by si mali uvedomiť, že trh sa mení a je nepredvídateľný, preto ak krátkodobo prelomíme 7 000 dolárov, mali by sme počkať, kým sa stabilizuje a môže vstúpiť na dlhú pozíciu.

Je možné, že cena opäť poklesne. Ak trend klesne a vytvorí ďalšie dno, dá sa predpokladať, že bude okolo 5 650 dolárov, čo je prvá efektívna podpora, ak dôjde k prelomeniu býčej trendovej čiary. Druhá možná pozícia zdola môže byť okolo 5 000 dolárov.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 900 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 000 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 500 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 000 dolárov

Trh ETH vykazuje známky slabosti

4H ETH / USD údaje o trvalom výmene. Zdroj: OKEx.com

ETH včera nedokázal prelomiť 145 dolárov a teraz je cena potlačená o 140 dolárov. Obchodné aktivity slabnú a trend smeruje k vyplneniu takmer 90% plochy trojuholníka. To naznačuje súčasnú slabosť trhu s ETH.

Je možné, že vzostupnú trendovú čiaru otestujeme do jedného dňa, keď sa cena bude pohybovať podľa vzoru, aby sa k nej priblížila. Po potvrdení, že únik je racionálny, je ďalší cieľ okolo 120 dolárov, pretože ide o silnú úroveň podpory. Pamätajte, že ak sa cena po prelomení vráti späť do oblasti trojuholníka, znamená to, že vzostupný trend sa neskončil.

Investori by mohli očakávať zlom nad 145 dolárov a dokonca dosiahnuť 155 dolárov, ak bude trend naďalej podporovaný trendovou čiarou. Očakávať to však neznamená vstúpiť v tom okamihu. Pretože fluktuačný rozsah je malý a pohyb bude rýchly, nie je ľahké kontrolovať riziko. Buďte preto trpezliví a počkajte, kým vstúpi jasný signál.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 145 dolárov
 • Strednodobý odpor: 155 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 134 dolárov
 • Strednodobá podpora: 120 dolárov

XRP sa obchoduje bokom proti odporu 0,165 USD

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.co

Nedávny trend XRP dokázal, že 0,1650 USD je bodom tvrdého odporu proti prelomeniu. Je takmer nemožné z krátkodobého hľadiska otestovať 0,1750 USD.

V porovnaní s ETH a BTC sa objemy obchodovania XRP znížili na bod mrazu. To znamená, že býci budú naďalej strácať dôveru a cena pravdepodobne otestuje 0,1440 USD alebo ešte hlbšie a vytvorí ďalšie dno. Je pravdepodobné, že ak sa to splní, vytvorí sa dvojité dno.

Cena XRP sa môže odraziť a otestovať 0,1750 USD, ak sa vytvorí vzor uvedený v grafe vyššie. Investori by si mali všimnúť len odolnosť okolo 0,1750 USD a účinnosť podpory okolo 0,1440 USD. Prelomenie jedného z nich môže znamenať zničenie konsolidačnej oblasti a vstúpime do nového trendu.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1650 dolárov
 • Strednodobý odpor: 0,1750 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1440 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1270 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map