BTC Pullback Bottom sa naďalej posúva nahor, ale býkom stále chýba energia na to, aby porušili model konsolidácie: Crypto Market každý deň

Dnes, 2. apríla, došlo na trhoch s kryptomenami k miernemu odrazu, pričom najvyššie mince v celej obchodnej sieti získali v deň, keď tlačili čas, medzi 2 až 5 percentami.

Bitcoin (BTC) zaznamenal najväčší denný rast medzi dvadsiatimi najlepšími mincami, čo je za posledných 24 hodín viac ako 5 percent. Minca sa konečne mohla vymaniť z rozsahu 6 300 dolárov, kde bola uviaznutá, a dnes vytlačila cez 6 600 dolárov.

Ether (ETH) v tento deň získal takmer 4 percentá, čím prelomil úroveň tvrdého odporu 134 – 135 dolárov. Mince sa v čase tlače obchoduje okolo 138 dolárov.

XRP spoločnosti Ripple zaznamenal relatívne menší rast – dnes len o necelé 2 percentá – ale podarilo sa mu prekonať aj úroveň odporu vo výške 0,175 USD.

BTC pullback bottom sa pohybuje nad 6 000 $

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: OKEx.com

Dnes ráno zahájil BTC silný odraz na hodinovej úrovni nad 6 150 dolárov. Trend bol blokovaný, keď sa dotkol 6 800 dolárov, čo bola minulý týždeň oblasť intenzívneho obchodovania. Pretože retracement bol obmedzený, cena sa v súčasnosti stabilizovala nad 6 600 dolárov.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu verí, že keď trend posledných troch týždňov vstúpil do obdobia stability, sťahovacie dno hodinovej úrovne sa postupne posunulo z 5 650 dolárov na 5 850 dolárov a potom včera na 6 150 dolárov.

Ak sa nepodarilo otestovať 6 800 dolárov, znamená to, že existuje obmedzená býčia energia a je ťažké pokračovať v dynamike. Ak sa teda cena dnes dokáže stabilizovať nad 6 500 až 6 600 dolárov, je možné opäť otestovať hornú oblasť.

V opačnom prípade musia investori venovať pozornosť tomu, či sa dno po stiahnutí môže v skutočnosti naďalej posúvať nahor. Konsolidácia sa môže predĺžiť, ak cena klesne pod 6 150 dolárov.

Bitcoin testuje odolnosť MA (30)

Vyššie uvedený 1-denný graf bitcoinu ukazuje, že dnešný odraz je takmer najsilnejší tento týždeň a cena teraz testuje odolnosť 30-denného kĺzavého priemeru (MA (30)).

Investori by si však mali všimnúť, že dnešný objem nákupu zatiaľ nevykazoval zjavné známky zvyšovania, ale spravidla dochádza k veľkým výkyvom v noci (HKT). Preto, ak objem ešte dnes nemá žiadny stúpajúci signál, bude skutočne ťažké prelomiť MA (30).

Ďalším bodom, ktorý si musia investori všimnúť, je, že aj keď trend zlomí MA (30), je možné, že pôjde o falošné zlomenie, ak cena zostane potlačená o 7 000 dolárov.

Denný trend sa teraz posúva do konsolidácie, pretože 6 000 dolárov sa v súčasnosti javí ako silná podpora. Je možné, že sa trend bude uberať spolu s RO (30), a keď bude väčšina obchodných fondov pripravená, je čas zvoliť smer.


Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 800 dolárov
 • Strednodobý odpor: 6 900 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 500 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 300 dolárov

ETH testuje 135 dolárov ako efektívnu úroveň podpory

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: OKEx.com

Po nepretržitom potláčaní o 135 dolárov nakoniec ETH dnes ráno prenikol cez tento cenový bod a vykazoval známky stabilizácie. Pokiaľ bude cena naďalej podporovaná sumou 135 dolárov, existuje určitá pravdepodobnosť, že trh bude i naďalej prekonávať hranicu 140 dolárov a dokonca otestuje tvrdú odolnosť 145 dolárov. V opačnom prípade môže ETH vyhľadať podporu v blízkosti 130 dolárov.

Z hľadiska sily podpory bývalo 135 dolárov v posledných dňoch tvrdou úrovňou odporu a podporou. Ak táto úroveň nemôže byť efektívna, znamená to, že riziko skĺznutia ceny pod ňu stúpa a ďalšie dve obranné pozície budú 130 a 123 dolárov. Je takmer nemožné okamžite vytvoriť nové minimum.

Objem tohto odrazu je o niečo väčší ako ten posledný, dá sa očakávať dlhší odraz.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 139 dolárov
 • Strednodobý odpor: 144 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 135 dolárov
 • Strednodobá podpora: 129 dolárov

XRP videla pokračujúci odskok

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

Tempo odrazu XRP sa po prelomení 0,1750 USD neznížilo. Aj keď je dočasne pod tlakom 0,1785 USD, je potrebné, aby investori venovali pozornosť tomu, či môže byť podpora vrátenia naďalej podporovaná o 0,1785 USD. Dá sa očakávať, že trend sa ešte viac odrazí, ak sa dokáže stabilizovať.

Investori by si tiež mali uvedomiť, že objem čerpania je dnes o niečo nižší ako v minulosti. Cena sa navyše po dotyku 0,1785 USD prestala dvakrát zvyšovať. To znamená, že nebude ľahké vymaniť sa z aktuálnej oblasti s úrovňami hlasitosti, ktoré vidíme teraz.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1785 USD
 • Strednodobý odpor: 0,1820 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1750 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1710 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map