BTC sa opäť oslabuje po tom, čo sa nepodarilo prelomiť viac ako 7 000 dolárov, je možné dvojité dno: kryptotrh každý deň

Pondelok 23. marca: Trhy s kryptomenami sú dnes ráno v červených číslach, pričom všetkých desať najlepších mincí kleslo najmenej o 5 percent v daný deň.

Bitcoin (BTC) stratil za posledných 24 hodín takmer 7 percent, včera stratil priľnavosť k hranici 6 000 dolárov, aby sa v čase tlače obchodoval okolo 5 800 dolárov.

Ether (ETH) skĺzol asi o 7 percent rovnako v deň, keď sa obchodoval za niečo viac ako 120 dolárov, aby dosiahol čas.

XRP spoločnosti Ripple stratili v ten deň o niečo menšiu hodnotu, poklesli o 5 percent a obchodovali okolo 0,15 USD.

BTC padá späť pod horný okraj trojuholníka a hľadá podporu spodnej hrany

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: OKEx.com

Cez víkend BTC rýchlo kleslo späť po tom, čo nedokázalo prelomiť odpor okolo 7 000 dolárov a v piatok 20. marca dosiahlo 6 800 dolárov. Cena teraz klesla pod horný okraj predchádzajúceho konsolidačného trojuholníka 6 000 dolárov.

Keď cena minulý týždeň prerazila cez konsolidačné rozpätie, býkov sprevádzalo určité množstvo, ale objem sa im po tom nepodarilo udržať..

Keď cena pomaly stúpala na 7 000 dolárov, objemy boli výrazne nízke. Navyše niektorí býci, ktorí si otvorili pozície nad 4 000 dolárov, dosiahli zisk a opustili trh, čo spôsobilo pokles po neúspešnom testovaní.

Dnes by investori tiež mohli považovať spodný okraj trojuholníkového vzoru za vzostupnú trendovú čiaru. Ak je možné cenu podporiť, keď sa dotkne spodnej hrany, znamená to, že táto línia sa ukázala ako efektívna a možnosť býčieho ťahu bude vyššia. V opačnom prípade môže dno narásť okolo 5 000 dolárov.

1D graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: OKEx.com

1-dňový graf bitcoinu tiež ukazuje dôležitosť vzostupnej trendovej čiary uvedenej vyššie. Budúcnosť bude určená tým, či bude alebo nebude možné podporiť cenu blízko tejto línie. To neznamená, že skutočnosť, že sa tentoraz už ukázala ako efektívna, znamená, že denný trend je býčí – platná trendová čiara musí vždy dokázať svoju účinnosť najmenej trikrát.

V tejto fáze sentimentu na trhu stále dominujú krátke pozície a dlhá aj krátka strana potrebujú viac času na akumuláciu počítadiel. Preto je veľmi pravdepodobné, že tento týždeň bude dno postavené okolo 5 000 dolárov. Struktúra úzkych a volatilných výkyvov má stále vysokú pravdepodobnosť častého výskytu.

Krátkodobým investorom by sa malo pripomenúť, aby nedržali pozície príliš dlho, zatiaľ čo nebol narušený trend silného odporu alebo podpory, aby sa zabránilo riziku výbuchu spôsobenému náhlym zvrátením trendu..

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 000 dolárov
 • Strednodobý odpor: 6 450 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 5 600 dolárov
 • Strednodobá podpora: 5 000 dolárov

ETH drží v testovacej zóne medveďa býka 120 dolárov

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: OKEx.com

Potom, čo nedokázal prelomiť silný odpor 155 dolárov, ETH teraz klesla nad úroveň podpory 120 dolárov. Existuje veľká sila predaja medzi 137 a 155 dolármi.

Riziko pádu bude vyššie, ak dôjde k prelomeniu podpory vo výške 120 dolárov, čo je dobrá pozícia na posúdenie sily býkov a medveďov. Na oblasť medzi 110 až 120 dolárov sa dá navyše pozerať ako na oblasť podpory ako celok, kde prelomenie pod 120 dolárov je len slabým signálom a iba prelomenie 110 dolárov naznačuje, že bude testovaných 100 dolárov..

Investori by si mali všimnúť, že ak cena bude môcť vydržať nad 120 dolárov, očakáva sa, že v druhej polovici týždňa opäť otestuje 155 dolárov.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 120 dolárov
 • Strednodobý odpor: 134 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 120 dolárov
 • Strednodobá podpora: 110 dolárov

Obchodníci XRP očakávajú krátkodobú podporu

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

Nie je toľko podporných pozícií pre XRP ako pre ETH. XRP má iba tri preukázané účinné úrovne podpory predtým, ako vytvorí nové minimum, ktoré sa pohybuje okolo 0,1400 dolárov, 0,1270 dolárov a 0,1028 dolárov.

Oživenie počas minulého týždňa bolo slabé: po zvýšení ceny iba na jednu hodinu sa objem nákupu okamžite znížil na nízku úroveň a potom už nezaznamenal solídny rast. Namiesto toho sa zvýšila predajná aktivita, čo znamená, že býci vykazovali slabosť a že nie je možné krátkodobo zlomiť 0,1750 USD.

Investori by sa mali viac zaujímať o úroveň podpory okolo 0,1400 dolárov, prelomenie pod ňu znamená, že ďalších dvoch podpôr sa dá vo veľkej miere dotknúť.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1620 USD
 • Strednodobý odpor: 0,1750 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1400 dolárov
 • Strednodobá podpora: 0,1270 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map