BTC sa zlomí pod býčou trendovou čiarou a stabilizácia nad 6,3 000 dolárov by mohla priniesť oživenie: Kryptotrh každý deň

Trhy s kryptomenami cez víkend prudko poklesli, pričom väčšina najlepších mincí zaznamenala mierny odraz dnes ráno, v pondelok 30. marca.

Bitcoin (BTC) vzrástol za posledných 24 hodín asi o 3 percentá – obchodoval sa okolo 6 300 dolárov, potom čo v nedeľu klesol pod hranicu 6 000 dolárov.

Ether (ETH) sledoval podobný vzorec, teraz sa zvýšil asi o 2,3 percenta na obchodovanie na úrovni 132 dolárov po skĺznutí až na 123 dolárov cez víkend.

Ripple’s XRP zostáva blízko svojej krátkodobej úrovne odporu 0,175 USD, cez víkend sa dotkne 0,18 USD a potom skĺzne späť. Tretia najväčšia kryptomena v súčasnosti zaznamenáva v daný deň rast tesne pod 1 percentom.

Odraz bitcoinu ustupuje, býci sa podľa všetkého stabilizujú nad 6,3 tis. $

4H graf Trvalé dáta výmeny BTC / USD. Souce: OKEx.com

BTC sa takmer celý týždeň obchodoval bokom nad 6 400 dolárov, ale cez víkend nedokázal pokračovať v trende veľkého odskoku. V sobotu 28. marca cena prudko poklesla, do noci na nedeľu klesla pod 6 000 dolárov. Po stabilizácii na úrovni 5 850 dolárov sa bitcoin v čase tlače odrazil na zhruba 6 300 dolárov.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu sa domnieva, že s nárastom medvedieho objemu a poklesom ceny pod vzostupnú trendovú čiaru to znamená, že v tejto fáze došlo k ukončeniu oživenia. Negatívny priestor však závisí od sily krátkodobej úrovne odrazu.

Ak sa cena môže rýchlo vyšplhať späť nad 6 300 dolárov a stabilizovať sa tam, potom sa z 5 850 dolárov stane pomerne silné dno. Naopak, cena môže ďalej klesnúť až k blízkosti 5 500 dolárov a vymaniť sa z modelu dvojitého dna.

Objemy obchodovania BTC zostávajú nízke

Vyššie uvedený 1-denný graf bitcoinu ukazuje, že nedávny odraz bol blokovaný MA (30), pretože tento kĺzavý priemer bude vždy prvým odporom, keď bude cena pumpovať. Počas prvých marcových dní sa MA (30) ukázala ako účinná úroveň odolnosti a je to druhýkrát, čo bola testovaná jej pevnosť..

Objemový graf ukazuje, že po predchádzajúcom krachu trhu pred dvoma týždňami zostáva celkový objem dodnes znížený. Táto podmienka umožňuje, aby odskok nebol schopný zlomiť 7 000 dolárov. Dobrou správou pre býkov však je, že aktívny objem predaja v súčasnosti tiež nie je vysoký, takže z krátkodobého hľadiska nebude pre veľké skládky ľahké..

5 600 dolárov bude rozhodujúcou pozíciou, ktorá určuje budúcu tendenciu. Pokiaľ bude možné cenu po určitú dobu podporiť nad 5 600 dolárov, bude v budúcnosti skôr testovať 7 000 dolárov. V opačnom prípade môže byť trend hlbšie otestovaný na približne 5 000 dolárov, aby sa našlo ďalšie dno, ktoré pravdepodobne vytvorí dvojité dno.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 300 dolárov
 • Strednodobý odpor: 6 450 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 000 dolárov
 • Strednodobá podpora: 5 850 dolárov

Cena ETH bola potlačená o úroveň 134 dolárov

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: OKEx.com

ETH cez víkend klesol až na 123 dolárov, čo je veľmi blízko k silnej úrovni podpory 120 dolárov. Preto nie je veľa priestoru pre ďalší tlak smerom nadol.

V súčasnosti je cena potlačená o 134 dolárov. Ak trend prerazí tento bod, môže sa naďalej odrážať. Naopak existuje možnosť pokračovať v testovaní oblasti podpory 123 USD alebo dokonca 110 až 120 USD.

Investori by si mali všimnúť, že ak môže byť 123 dolárov v krátkodobom horizonte účinnou podporou, sila býkov sa môže rýchlejšie zotaviť. Ak však cena ETH klesne pod túto úroveň, znamená to, že absorpčná aktivita stále prebieha u väčšiny fondov a je pravdepodobné, že cena prestane klesať okolo 110 – 120 dolárov.

Zdá sa, že sentiment na trhu v pondelok je o niečo pozitívnejší ako minulý týždeň, je to dobrý signál pre trh, pretože do neho môžu prúdiť nové fondy..

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 134 dolárov
 • Strednodobý odpor: 145 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 123 dolárov
 • Strednodobá podpora: 120 dolárov

Obchodná aktivita XRP je vysoká

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

Cez víkend dosiahol vrchol XRP raz na úrovni 1 800 dolárov. Keď však celý trh oslabil, cena rýchlo klesla pod 0,1650 USD a teraz sa odráža pod silným odporom 0,1750 USD. Býky boli v tejto oblasti silne potlačené a pravdepodobne v priebehu dňa klesnú späť na zhruba 0,1680 USD.

Je možné považovať posledný hodinový trend za dno M. Ak cena v krátkodobom horizonte nemôže prekonať 0,1750 USD, môže to znamenať, že sa tento model vytvorí, a predstavuje medvedí zvrat.

Investori by si tiež mali všimnúť, že v porovnaní s BTC a ETH je obchodovanie s XRP v súčasnosti aktívnejšie. To znamená, že rozsah fluktuácie mince môže byť väčší, takže kontrola rizika pri obchodovaní je ešte dôležitejšia.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1750 USD
 • Strednodobý odpor: 0,1820 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1650 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1610 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map