Budúce dáta bitcoinu odrážajú opatrný optimizmus pre krátkodobé cenové porovnanie

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx

Minulý týždeň sa bitcoiny (BTC) cez víkend dostali na vrchol 11 460 dolárov, ale vedúca digitálna mena si nedokázala udržať svoju vzostupnú dynamiku, pretože tradičné finančné trhy sa v pondelok otvorili výrazne nižšie. Pomalý výkon bitcoinu pokračoval aj v strede týždňa a v stredu dosiahol týždenné minimum 10 251 dolárov, podľa ceny OKEx Quarterly Futures (BTCUSD1225). Cena si však udržala dôležitú úroveň podpory 10 000 dolárov a vo štvrtok sa vrátila na 10 800 dolárov.

Účastníci trhu by si mali uvedomiť, že platnosť bývalej štvrťročnej futures OKEx (teraz týždenný futures kontrakt) BTCUSD0925 vyprší v piatok ráno UTC. Na trhu s opciami BTC tiež dôjde k masívnym štvrťročným dodávkam so súčasnou maximálnou hodnotou 10 750 dolárov podľa Údaje CoinOptionsTrack,

Pomer dlhých a krátkych transakcií medzičasom dosiahol ďalšie historické minimum pred pondelkovým výpredajom, štvrtková rally však zaznamenala vzostup. Vzhľadom na to, ako rýchlo sa sentiment na trhu posúva, musíme po piatkových vysporiadaniach s futures sledovať zmeny v otvorenom záujme, aby sme zistili, či nejaké veľké veľryby otvárajú pozície pre nasledujúci štvrťrok.

Štvrťročné futures na OkEx BTC (BTCUSD1225). od 25.00 UTC 25. septembra. Zdroj: OKEx, TradingView

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov

Pomer BTC dlhý / krátky

Dlhý / krátky pomer sa väčšinu minulého týždňa pohyboval pod 0,8. Pozoruhodné je, že pred pondelkovým prudkým poklesom cien klesol na historické minimum 0,65, čo naznačuje, že pondelkový výpredaj mohol využiť mnoho retailových investorov..

Avšak rýchle zhromaždenie bitcoinu vo štvrtok popoludní prinieslo pomer dlhých / krátkych transakcií až 0,82, kým sa mierne korigoval, aby sa vyrovnal na aktuálnych 0,75..

Vyzerá to, že poľnohospodári s výnosmi, ktorí zaisťovali svoje BTC pozície prostredníctvom derivátov po presune svojich aktív do éteru, cenová rally nezaujala.

Čas zberu dát: 9/18 6:00 am UTC do 9/25 6:00 am UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Štvrťročná prémia na futures vykázala minulý týždeň veľkú volatilitu. Kolísala od 270 dolárov, alebo 2,45%, na 120 dolárov alebo 1,17% a v súčasnosti je okolo 180 dolárov, čo je zdravé. Tieto výkyvy naznačujú prinajmenšom opatrný optimizmus.

Čas zberu dát: 9/18 6:00 am UTC do 9/25 6:00 am UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem počas minulého týždňa naďalej klesal, z 900 miliónov dolárov na 800 miliónov dolárov, potom sa vo štvrtok mierne zvýšil na 825 miliónov dolárov. Obchodníci musia po tomto piatkovom vyrovnaní sledovať prestavbu OI.

Čas zberu dát: 9/18 6:00 am UTC do 9/25 6:00 am UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania marže BTC sa trochu zotavil a zvýšil sa na súčasných 7,3 z 5,5 v minulý piatok, ale zvýšenie je mierne. Všimli sme si, že náhly rast pomeru v strede týždňa sa zhodoval s cenovým dnom, čo tiež naznačuje, že spotový trh s pákovým efektom si bol istý cenovým odrazom.

Čas zberu dát: 9/18 6:00 am UTC do 9/25 6:00 am UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Štatistiky obchodníkov

Michaël van de Poppe, Kryptoobchodník

Perspektívami pre nasledujúce obdobie sú pokračujúce pohyby viazané na určitý rozsah. Ak sa trhy dokážu odraziť nad 11 000 dolárov, budú schopné poskytnúť nové vyššie maximum a pokračovať v rally. Ak sa tak nestane, na obzore by boli ďalšie pohyby do strany a na rozsah, pri pohľade na potenciálne 9 600–10 000 dolárov ako korekčné minimum. Ak dôjde k strate 9 600 dolárov, mohlo by sa v podstate stať, že dôjde k ďalšiemu zníženiu na 7 500 – 8 000 dolárov (pri akejkoľvek vysokej krátkodobej ekonomickej neistote), ale po nedávnom nedávnom odraze od štvrtka sa to pravdepodobne nedá očakávať.

Robbie, investičný analytik OKEx

Štvrťročná cena futures je späť nad 10 750 dolárov, čo je krátkodobá hranica. Rast vo štvrtok sprevádzalo slušné zosilnenie hlasitosti. Hoci cena čelí tlakovej úrovni na tridsaťdňovom kĺzavom priemere, súčasná vzostupná dynamika sa drží dobre.

Prvýkrát za posledný mesiac sledoval pomer dlhých a krátkych kurzov smerom nahor. To znamená, že môžeme sledovať pomer dlhej a krátkej pozície v najbližších niekoľkých dňoch, aby sme určili sentiment a smerovanie trhu.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map