Býčí trojuholník bitcoinu sa úspešne formuje, obchodníci môžu očakávať ďalšie oživenie, ak cena poruší 6 800 dolárov: Kryptotrh každý deň

Trhy s kryptomenami zaznamenávajú dnes, 20. marca, výrazný oživenie, pričom väčšina najlepších mincí získala v deň viac ako 20 percent.

Špičková kryptomena Bitcoin (BTC) dokázala včera 19. marca prekonať hranicu 6 000 dolárov. Mince sa potom prelomilo na 6 500 – 6 800 dolárov, kde sú v čase tlače pevne umiestnené, a to až o takmer 24 percent v deň.

Druhá najväčšia minca, Ether (ETH), vzrástla za posledných 24 hodín o 23 percent a tlačila na hranicu 150 dolárov.

XRP spoločnosti Ripple zaznamenal v tento deň mierne nižší rast, čo predstavuje nárast o približne 16 percent, keď sa obchodoval za 0,172 USD.

Bitcoin preráža horný okraj vzostupného trojuholníka

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Souce: OKEx.com

Po prelomení vzostupného trojuholníka bola cena bitcoinu podporená horným okrajom trojuholníka. Ako včera predpovedal tím pre analýzu trhu spoločnosti OKEx, tento krok môže byť faktorom na posúdenie začiatku oživenia. Ak je únik sprevádzaný zvýšeným objemom nákupu, môže to byť ďalší faktor zabezpečujúci, aby bol únik pravdivý.

Ako vidíme dnes, trend sa dnes ráno len krátko upevnil, potom objem vzrástol na strednú úroveň a cena priamo prelomila 6 500 dolárov. To znamená, že dôvera na trhu sa zahrieva a optimistický sentiment ožíva.

Avšak oblasť medzi 6 500 až 6 800 dolárov je stále oblasťou tvrdého odporu, pretože na konci roka 2019 bývala spodná časť. Prelomenie 6 800 dolárov môže umožniť testovanie 7 000 dolárov, alebo by mali investori počkať na vrátenie a vstúpiť.

Ak je býčí tlak silný, môže byť tento pullback podporený sumou 6 500 dolárov, alebo klesne na 6 000 dolárov, aby sa získala podpora.

Ako je vidieť na 1-dennom pohyblivom grafe Bitcoinu, pohyblivá trasa dosahuje významný bod. Už pri pohľade na graf vidíme, že býci a medvede horko zápasia okolo 6 800 dolárov.

Ak cena tento víkend dokáže výrazne preraziť 6 800 dolárov, je možné sa vrátiť späť na 7 000 dolárov, ako je uvedené vyššie v podmienkach 1, a 4 000 – 5 000 dolárov bude spodná časť predchádzajúcej fázy dumpingu..

Inak môže byť dnes odskok iba pascou pre veľké veľryby, aby prilákali býkov. Po dosiahnutí dostatočného zisku by sa mohla stať ďalšia obrovská predajná udalosť, ako je uvedené v grafe vyššie v podmienke 2. Potom môže denný trend vytvoriť dvojité dno a potom sa odraziť.

Denný objem nákupu nestačí na to, aby sa v súčasnosti tlačilo vyššie, preto by sa investori mali zamerať na zmenu trhu v noci. Riziko poklesu ceny sa zvýši, ak objem zostane na tejto relatívne normálnej úrovni. Linky MACD takmer vytvárajú zlatý kríž, možnosť pumpy je vysoká.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 800 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 050 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 500 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 000 dolárov

ETH vidí ešte viac býčieho sentimentu ako BTC

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: OKEx.com


V porovnaní s BTC je býčia sila ETH ešte silnejšia. Po prelomení horného okraja sa cena priamo dotkla 140 dolárov, potom prešla krátka konsolidácia, kde dno podporilo 134 dolárov.

Pred niekoľkými hodinami tento trend zlomil raz 145 dolárov a teraz je potlačený o 155 dolárov – keďže táto pozícia bola v januári silnou podporou, teraz sa zmení na tvrdý odpor.

Investori by si mali cez víkend všimnúť niekoľko dôležitých pozícií, aby mohli posúdiť, či toto čerpadlo môže alebo nemôže pokračovať. Prvá podporná pozícia je okolo 145 dolárov: ak sa tu trend môže odraziť, znamená to, že býčí sentiment je silnejší.

Tento krok bude slabší, ak cenu podporí druhá pozícia, ktorá sa pohybuje okolo 134 dolárov. V kombinácii s podmienkami meniacimi sa objem nie je ťažké posúdiť budúcnosť.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 125 dolárov
 • Strednodobý odpor: 134 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 120 dolárov
 • Strednodobá podpora: 116 dolárov

XRP vidí slabší odraz, odpor je silný

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

Rozsah odskoku XRP je relatívne slabší ako u ostatných altcoinov, pretože pullback po prelomení horného okraja takmer opäť klesol pod neho. Kvôli otepľovaniu všeobecných trhových emócií sa cena stabilizovala a vzrástla na 0,1750 USD. Z krátkodobého hľadiska bude ťažké prelomiť tento silný odpor.

Investori by si mali všimnúť, že ak trend klesne pod 0,1650 USD, znamená to, že odraz nemusí mať dostatok energie na ďalšie načerpanie. Pokiaľ však horný okraj trojuholníka môže byť stále efektívny, cena má malú možnosť sa ďalej prehadzovať.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1750 USD
 • Strednodobý odpor: 0,1980 USD
 • Krátkodobá podpora: 0,1650 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1600 dolárov

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map