Cena bitcoinu pod tlakom na 7 000 USD, Cena naďalej hľadá podporu na 6 500 USD: Crypto Market každý deň

Streda 15. apríla: Kryptotrhy zažívajú za posledných 24 hodín veľmi malú volatilitu. Väčšina top kryptomien zaznamenáva v daný deň fluktuácie ceny menej ako jedno percento.

Aby mohla volatilita cien BTC prebehnúť, je potrebné vyrovnať objemy

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Včera malý odskok Bitcoinu nedokázal otestovať rozsah rezistencie 6 900 – 7 000 dolárov. Cena klesla na 6 800 dolárov iba po krátkom pobyte na 6 990 dolárov. Je možné, že cena bude naďalej testovať túto úroveň odolnosti.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu je presvedčený, že súčasný hodinový trend je pod tlakom na kľúčovej úrovni odporu 7 000 dolárov. Táto úroveň sa môže stať vrcholom tohto hodinového odrazu a je pomerne vysoká pravdepodobnosť, že cena bude naďalej hľadať podporu v smere k 6 500 USD.

Aj keď tento týždeň možno za horné a dolné okraje oblasti pohybujúcej sa trendom považovať 6 500 a 7 000 dolárov, malé výkyvy môžu viesť k prelomeniu ceny nad 7 000 dolárov alebo k poklesu pod 6 500 dolárov.

Avšak pri nedávnej nízkej úrovni objemu obchodov je takmer nemožné, aby došlo k efektívnemu prielomu. Iba vtedy, keď sa volatilita ceny zhoduje s objemom, môže byť zlom dostatočne silný na to, aby pokračoval.

Aktuálny odraz môže byť prvá vzostupná vlna

1W graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Tím spoločnosti OKEx pre zväčšenie rámca grafu označil predchádzajúcu hornú a dolnú časť, aby bolo jasné, kde je možné vlny identifikovať.

Normálne sú v celom cykle tri hlavné sťahovacie vlny a päť hlavných vzostupných vĺn. Ak si predstavíme, že prepad v marci je dno, potom spätná vlna zhora na 13 898 dolárov môže spojiť tri vlny, ako ukazuje graf.

Tretia hlavná vlna stiahnutia môže tiež obsahovať päť čiastkových vĺn – to znamená, že súčasné dno okolo 3 880 dolárov nie je najnižšie, takže cena môže vytvoriť nové dno, ak nastane táto podmienka.

Z dôvodu účinku blížiaceho sa mája o polovicu môže mať prvá popísaná podmienka väčšiu pravdepodobnosť výskytu. Aktuálny odraz sa môže stať prvou vzostupnou vlnou a po stiahnutej vlne (ako vlna 2 v červenej farbe) sa cena môže v budúcnosti pumpovať späť na relatívne vysoký bod..

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 6 950 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 100 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 750 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 550 dolárov

ETH sa posúva do dvojitého horného vzoru

Údaje o trvalom výmene 1 ETH / USD. Zdroj: OKEx.com

Odskočenie ETH pre dnešok bolo blokované o 161 dolárov, o niečo menej ako v minulosti, čo bolo okolo 162 dolárov. Cena bola teraz po slabom odraze potlačená o 160 dolárov.

Ak sa pozrieme na hodinový graf ETH vyššie, trend sa posúva smerom k dvojitému vrcholu. Pretože druhý vrchol je nižší ako ten prvý, bude tento model slabší ako klasický scenár.

Ak nasledujúci odraz nemôže prelomiť 160 dolárov, mohol by sa vzor dvojitého vrcholu úspešne sformovať a cena pravdepodobne najskôr otestuje podporu okolo 155 dolárov. Ak klesne pod ňu, cena bude naďalej hľadať podporu na úrovni 150 dolárov.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 160 dolárov
 • Strednodobý odpor: 165 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 155 dolárov
 • Strednodobá podpora: 150 dolárov

Posledné doskoky XRP tvoria medvediu trendovú čiaru

Údaje o trvalom výmene 1 XRP / USD. Zdroj: OKEx.com

0,1900 $ sa stáva prvou odolnosťou voči cene XRP. Vyššie uvedený hodinový graf ukazuje, že spojenie všetkých vrcholov každého nedávneho odrazu vytvára medvediu trendovú čiaru. Trendová čiara bola efektívne testovaná už dvakrát.

Ak je trend potláčaný trendovou čiarou aj po tretíkrát, môže to znamenať, že s trendovou čiarou možno zaobchádzať ako s tvrdým odporom a bude významným odkazom na posúdenie budúceho smerovania trendu..

Ak tento trend v krátkodobom horizonte nedokáže znovu otestovať 0,1900 USD, je pravdepodobné, že klesne pod 0,1850 USD a možno dokonca otestovať podporu pod 0,1800 USD, čo je takmer 0,1760 USD.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 0,1925 USD
 • Strednodobý odpor: 0,1960 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 0,1850 USD
 • Strednodobá podpora: 0,1760 USD

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map