Cena bitcoinu tento týždeň klesla, kúpili ju optimistickí obchodníci s maloobchodom

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx

Bitcoin (BTC) zaznamenal za posledných sedem dní dva rýchle poklesy. Počnúc minulým piatkom klesla štvrťročná futures na OKEx (BTCUSD0925) z výšky 12 000 dolárov na 11 500 dolárov, potom sa cez víkend dostala dnu a posunula sa nahor. Cena však v utorok opäť prudko poklesla po odmietnutí z úrovne 12 000 dolárov. Odvtedy bitcoin stanovil najnižšiu cenu za tento týždeň na 11 172 dolárov a konsoliduje sa v rozmedzí 11 200 až 11 600 dolárov.

Pozoruhodné je, že pohyby bitcoinu za posledný týždeň zostali úzko spojené so zlatom, ale jeho návratnosť bola podstatne väčšia. V porovnaní s otváracou cenou z minulého piatku je zlato momentálne na úrovni tesne pod 0,5%. Bitcoin však v rovnakom období klesol o 4%.

Navyše tento týždeň na trhu s bitcoinmi väčšinou dominovali medvede, ktoré dokonca trochu utlmili mániu DeFi, kde sme v utorok videli pokles súvisiacich tokenov s bitcoinom.

Pri pohľade na obchodné údaje OKEx otvorený záujem vyvrcholil v pondelok cenovým rastom a keď dlhopisy uzavreli svoje pozície, cena BTC sa posunula nadol. Po tom, čo cena v druhej polovici týždňa dosiahla okolo 11 200 dolárov, sme zaznamenali rýchly nárast pomeru dlhá / krátka, čo naznačuje, že maloobchodníci nakupovali na nižších úrovniach. 

Úroveň poistného vo štvrťročných futures však tento týždeň naďalej klesala, čo naznačuje, že hoci trh zostáva optimistický, neočakáva veľa v podobe cenového zhodnotenia.

OKEx Štvrťročné futures na BTC (BTCUSD0925) 1h graf – 28/28. Zdroj: OKEx, TradingView

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov

Pomer BTC dlhý / krátky

Pohyb v pomere dlhých / krátkych cien tento týždeň úzko súvisí s cenou – tj. Pomer dlhých a krátkych akcií rýchlo stúpal po zdvojnásobení ceny a klesal s rastúcou cenou. Celkovo tento pomer bežal tento týždeň v rozmedzí 1,0 až 1,3 a rýchlo osciluje.

V pondelok sme videli, že pomer dlhých / krátkych akcií dosiahol najnižšiu hodnotu z týždňa na hodnote 1,0, čo zodpovedalo týždennému maximu bitcoinu. Pomer medzitým dosiahol najvyšší bod týždňa okolo 1,3 vo štvrtok a v piatok v noci, keď sa cena tiež dvakrát dotkla dna. To naznačuje, že maloobchodníci nakupovali a nebáli sa poklesu ceny.

Aktuálny dlhodobý / krátkodobý pomer sa drží na hodnote 1,25, čo tiež naznačuje, že maloobchodníci zostávajú ohľadom krátkodobého trhu optimistickí.

Čas zberu dát: 8/21 4:00 am UTC do 8/28 4:00 am UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Prémia na štvrťročné futures na OKEx sa opäť znížila z minuloročných 180 dolárov na súčasných 110 dolárov. Toto číslo bolo pred dvoma týždňami na vysokej hodnote 350 dolárov, čo odráža posun v sentimente od tej doby.

Keďže platnosť súčasného štvrťročného kontraktu vyprší na konci septembra, zníženie poistného ovplyvňuje aj časový úpadok, stále však ukazuje, že trh nie je taký optimistický ako na začiatku tohto mesiaca.

Čas zberu dát: 8/21 4:00 am UTC do 8/28 4:00 am UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem vyvrcholil v pondelok popoludní na hodnote 1,16 miliardy dolárov, potom ako cena klesla na súčasných 1,02 miliardy dolárov.

Aj keď sme boli svedkami pokračujúcej likvidácie dlhých pozícií, prudký pokles OI dáva dôvod domnievať sa, že krátke pozície sa uzatvárali aj v druhej polovici týždňa.

Navyše zvýšenie objemu obchodovania neviedlo k zvýšeniu OI, čo tiež naznačuje, že na trhu v súčasnosti prebieha výmena rúk a smer nie je jasný.

Čas zberu dát: 8/21 4:00 am UTC do 8/28 4:00 am UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

V porovnaní s pomerom dlhá / krátka sa pomer požičiavania marže BTC tento týždeň zmenil relatívne málo. Počas sobotného rastu ceny bitcoinu dosiahol maximum 16,6 a potom začal postupne klesať.

Pomer sa však počas štvrtkového poklesu rýchlo znížil na 11,3, čo naznačuje, že mnoho obchodníkov si v tom čase požičiavalo bitcoin na otvorenie trenírok. Sklz však nemal krátkodobý charakter a cena sa odrazila, pomer sa rýchlo vrátil na hodnotu okolo 15,0.

Čas zberu dát: 8/21 4:00 am UTC do 8/28 4:00 am UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Videli sme, že túžby sú uzavreté a rýchly pokles OI počas poklesu Bitcoinov v strede týždňa na 11 200 dolárov. Zatiaľ čo retailoví investori začali postupovať dlho po dosiahnutí dna, celkový sentiment sa stále výrazne nezlepšil a môžeme očakávať ďalšie obdobie bočnej konsolidácie.

Krátkodobým trendom je odskok v tvare písmena W a vzhľadom na to, ako pomer dlhých / krátkych cien stále rastie, je býčí sentiment stále nažive. Ak cena môže zostať nad úrovňou odporu 11 600 dolárov, môžeme sa zatiaľ dočkať ďalšej etapy testujúcej 12 000 dolárov, čo je strop..

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať!

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map