Cena bitcoinu ukazuje známky života, pretože budúcnosť otvoreného záujmu dosahuje 1 miliardu dolárov – futures v piatok

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx

Po viac ako mesačnom obchodovaní nabok sa bitcoiny (BTC) nakoniec tento týždeň rozhodli posunúť nahor a v polovici júna sa dotkli úrovní 9 600 dolárov, potom mierne poklesli, aby otestovali podporu 9 500 dolárov, podľa ceny OKEx Quarterly Future (BTCUSD0925).

Na makroúrovni nedávna korelácia medzi bitcoinom a zlatom silnie a trh raz začal diskutovať o tom, či táto prerušovaná korelácia môže zvýšiť cenu bitcoinu na nové maximá. Zároveň sa znížila korelácia vedúcej digitálnej meny s akciovým trhom, kde počas štvrtkovej ostrej korekcie amerických akcií zostala štvrťročná cena bitcoinu futures nad 9 600 dolárov.

Pokiaľ ide o obchodné údaje spoločnosti OKEx, bitcoin začiatkom týždňa ukončil prerušenie trojuholníkového vzoru a naďalej rastie. Spolu s cenou rýchlo rástol aj otvorený záujem, ktorý sa z minulotýždňových 800 miliónov dolárov dostal až na 994 miliónov dolárov – podľa historických údajov sú úrovne OI okolo 1 miliardy dolárov pravdepodobnými indikátormi nadchádzajúcich veľkých pohybov.

Od cenového trendu sa však líši pomer dlhej a krátkej linky, ktorý sa pri raste ceny znížil na 1,0 z 1,0. Pokiaľ ale tento ukazovateľ bude naďalej klesať, môže to naznačovať, že príliš veľa retailových investorov skratuje. Medzitým sa zvýšila štvrťročná prémia na futures, čo ukazuje, že súčasná nálada na trhu je stále smerom k býkom.

4h graf OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925). Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte ďalšie ukazovatele

Pomer BTC dlhý / krátky

Pred utorkom sa pomer dlhého a krátkeho kurzu naďalej pohyboval nad úrovňou 1,0, pretože cena sa pohybovala v úzkom rozmedzí. Cena bitcoinu sa v utorok zvýšila z 9 300 dolárov na viac ako 9 500 dolárov, zatiaľ čo pomer dlhých / krátkych akcií klesol na 0,93. A potom, čo cena vo štvrtok vzrástla nad 9 600 dolárov, dlho / krátky pomer ďalej klesol na súčasnú úroveň 0,90.  

Z historických údajov vyplýva, že súčasný nízky pomer dlhej a krátkej pozície naznačuje, že mnoho retailových investorov je na krátkych pozíciách, ale stále je v normálnom rozmedzí. Ak ideme vpred, musíme stále sledovať pomer dlhá / krátka. Predchádzajúce údaje ukazujú, že pomer klesajúci na takmer 0,8 by mohol byť bodom obratu, keď príliš veľa účastníkov trhu vstupuje na krátke pozície a ceny majú tendenciu naďalej stúpať.

Čas zberu dát: 7/17 4:00 am UTC do 7/24 4:00 am UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Prémia spoločnosti OKEx BTC Quarterly Future vzrástla zo 100 dolárov minulý piatok na 150 dolárov (zhruba 1,58%), čo naznačuje, že účastníci trhu si čoraz viac veria v budúcu cenu bitcoinu. Rastúce štvrťročné prémie však zároveň priťahujú arbitrov na krátke pozície. Celkovo je súčasná výška prémie zdravá a odráža vzostupný sentiment na trhu.

Čas zberu dát: 7/17 4:00 am UTC do 7/24 4:00 am UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem v priebehu týždňa veľmi rýchlo vzrástol, z minulých piatkových 800 miliónov dolárov na 994 miliónov dolárov a v čase písania tohto článku zostal nad 980 miliónmi dolárov. Ak OI stúpne na hranicu 1 miliardy dolárov, trh bude očakávať veľké pohyby. Aj keď historické údaje naznačujú, že býčí trend môže skončiť prudkým poklesom, akonáhle OI dosiahne 1 miliardu dolárov, nemusí sa to stať zakaždým a ceny môžu dlhšie pretrvávať na vyšších úrovniach.

Čas zberu dát: 7/17 4:00 am UTC do 7/24 4:00 am UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania k dozabezpečeniu sa tento týždeň zvýšil, pričom sa z 3,5 rýchlo zvýšil na 7,4. To ukazuje, že na spotovom trhu s pákovým efektom účastníci nakladajú svoje kufre a vsádzajú na ďalší rast cien. Na rozdiel od maxima v polovici februára, ktorý je 33,0, je súčasný pomer požičiavania k dozabezpečeniu stále v normálnom rozmedzí.

Čas zberu dát: 7/17 4:00 am UTC do 7/24 4:00 am UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Cena bitcoinu sa po sérii ziskov v posledných dňoch stretla s odporom okolo 9 800 dolárov, momentálne prebieha krátkodobá korekcia. Tri po sebe nasledujúce dni ziskov vniesli na trh nadšenie, ale je zrejmé, že sila tejto rally sa v krátkodobom horizonte postupne spomaľuje.

Avšak pri pohľade na súčasnú úroveň retracementu a objem obchodov nie je aktívna výpredajná sila príliš silná a porušenie úrovne 9 800 dolárov môže mať za následok test v polovici obdobia 10 500 dolárov.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map