Cena bitcoinu zostáva vlažná, pretože boom DeFi naďalej kradne reflektor

Minulý týždeň došlo k významným centralizovaným výmenám, ktoré posilnili priestor DeFi. Pod vedením spoločnosti OKEx giganti CEX nielen uviedli zoznam viacerých tokenov DeFi, ale predstavili aj inovatívne produkty, ako napríklad OKB Staking, ktoré účastníci trhu dobre prijali..

Celková hodnota zamknutá v OKB Staking v pondelok presiahla 200 miliónov dolárov a zúčastnilo sa ju viac ako 16 000 účastníkov. Tento krok významne znižuje bariéry pre maloobchodníkov zúčastňujúcich sa na DeFi bez ďalších nákladov na plyn v reťazci.

OKB tiež za posledný týždeň prudko vzrástla v dôsledku zvýšeného dopytu a zníženého obehu, pričom prudko vzrástla o 17,87% a stala sa jedným z popredných interpretov.

Bitcoin (BTC), na druhej strane, minulý týždeň prejavil malé nadšenie, po niekoľkonásobnom testovaní hranice 10 000 dolárov, o menej ako 0,08%. Popredná digitálna mena začala v stredu oživovať a v nedeľu skoro ráno dosiahla týždenné maximum 10 580 dolárov – podľa ceny indexu OKEx BTC – predtým, ako týždeň uzavrela na 10 300 dolárov.

Polkadot (DOT) bol ďalším altcoinom, ktorý si minulý týždeň počínal dobre, a zvýšil sa o 8,93%, aby získal piatu priečku z hľadiska trhovej kapitalizácie. Spoločnosť Chainlink (LINK) medzitým klesla na šieste miesto v rebríčku trhových kapacít po poklese o 9,07%. Éter (ETH) zostal väčšinou nezmenený, vzrástol o menej o 0,44%, zatiaľ čo EOS a TRON (TRX) poklesli o 7,44%, respektíve 5,09%..

Týždenné výnosy hlavných kryptomien, 9. 7. –9. 13.. Zdroj: TradingView

Pri pohľade na tokeny DeFi dosiahli spoločnosti yearn.finance (YFI) a Loopring (LRC) lepšiu výkonnosť ako konkurenti vďaka svojim nadchádzajúcim zoznamom Coinbase Pro, čo im prinieslo týždenné výnosy 44,78%, respektíve 37,27%. DFI.money (YFII), vidlica YFI, tiež realizovala týždenný zisk 30,43%.

Týždenné výnosy hlavných tokenov DeFi, 9. 7. –9. 13.. Zdroj: TradingView

Najhoršie fungujúcim tokenom v sektore DeFi bol SushiSwap (SUSHI), pokles o 28,57%. SUSHI uzavrela týždeň na hodnote 2,20 USD, čo predstavuje pokles zo sedemdňového maxima 3,50 USD.

Celková hodnota uzamknutá v SushiSwap tiež prudko poklesla po tom, čo tento víkend znížila blokové odmeny. TVL poklesla na 808,3 milióna dolárov – čo je pokles o 42,74% za posledných 24 hodín Údaje DeBank. Predtým TVL spoločnosti SushiSwap dosiahla 1,5 miliardy dolárov a umiestnila sa na prvom mieste. Je zaujímavé poznamenať, že 9. septembra spoločnosť SushiSwap úspešne migrovala 800 miliónov dolárov z Uniswapu kvôli výnosovým poľnohospodárom hľadajúcim odmeny za SUSHI.

Tentoraz kvôli obrovským strih v blokových odmenách od 1 000 do 100 SUSHI viedla ziskovosť farmárov s výnosmi k veľmi rýchlemu stiahnutiu likvidity. Jeho hodnota je 14 miliónov dolárov spätné odkúpenie a zdá sa, že 2 milióny dolárov na airdrops cene príliš nepomohli.

Celková hodnota uzamknutá v 10 najlepších projektoch DeFi – 14. september. Zdroj: DeBank

Zároveň sme si všimli, že TVL Uniswap za posledných 24 hodín vzrástla o 62,63%. Uniswap a SushiSwap sa ešte viac líšia, pokiaľ ide o počet 24-hodinových používateľov a počet transakcií.

Uniswap V2 vs. SushiSwap. Zdroj: DeBank

Navyše z dôvodu vysokých výnosov ponúkaných v DeFi bolo takmer 100 000 BTC "dojatý" na blockchain Ethereum, podľa Údaje DeFi Pulse. Najobľúbenejším cross-chainovým projektom BTC až ETH je Wrapped Bitcoin, ktorý predstavuje viac ako 66%, teda 53 000, všetkých cross-chain BTC.

BTC uzamknuté v DeFi. Zdroj: DeFi Pulse

Pri pohľade na bitcoiny sme videli, ako CME vydáva najnovšie (k 8. septembru) bitcoinové futures údaje o polohe. Bitcoin klesol o viac ako 2 000 dolárov v časovom rámci zodpovedajúcom tejto správe a údaje odrážajú možné reakcie inštitucionálnych investorov.

Vidíme, že otvorený úrok prudko klesol z historického maxima 11 617 na 8 198, čo dosiahol najnižšiu úroveň od 7. júla a všetky typy účtov prešli znížením pozícií.

Je pozoruhodné, že dlhé pozície na účtoch investičných fondov sa prepadli z 4 271 na 2 758, zatiaľ čo krátke pozície klesli zo 6 842 na 4 661 za rovnaký čas. Účty využívajúce pákový fond mali po zvýšení svojich krátkych pozícií minulý týždeň opakované zisky, ale súčasné zníženie pozícií odráža ich neistotu ohľadom smerovania ceny bitcoinu.

Údaje o futures na bitcoinové bitcoiny CME – počet dlhových fondov proti krátkym. Zdroj: Quandl.com

Do budúcnosti tento týždeň

Federálny rezervný systém bude tento týždeň konať ďalšie zasadnutie výboru Federálneho výboru pre otvorený trh – posledné pred prezidentskými voľbami.

Po piatich po sebe nasledujúcich mesiacoch prudkých ziskov vstúpili americké akcie do korekčného obdobia od začiatku septembra. Vzhľadom na to, ako bitcoin stále koreluje s akciovým trhom, musia obchodníci venovať pozornosť tomu, ako si tento týždeň vedú americké akcie.

V kryptomene spoločnosť OKEx oznámila transformácia OKChain do spoločnosti OKExChain uvedie Coinbase Pro zoznam spoločností YFI a LRC a UniTrade (TRADE) spustí svoju oficiálnu platformu 30. septembra.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map