Cena BTC posilnená spoločnosťami SUSHI a Renewed DeFi Surge

Cez noc zaznamenal trh s kryptomenami opäť svoj celkový nárast kapitalizácie, keď vzrástol dopyt po decentralizovaných finančných tokenoch. Metrika vzrástla o výrazných 3,2%, čím sa posunula nad 400 miliárd dolárov, podľa údajov z CoinGecko. Zároveň bitcoinový (BTC) podiel na celkovom trhu klesol na 54,8%.

Zatiaľ čo sa všetci ponáhľali do rôznych projektov farmárčenia výnosov, dopyt po éteri (ETH) prudko vzrástol – cez noc stúpol o 8,85%. Ether bol hlavným motorom, ktorý tento týždeň poháňal trh, a tlačil tak cenu bitcoinu na 2,02% na zhruba 11 900 dolárov. Ostatné hlavné altcoiny však evidentne nie sú zvýhodňované účastníkmi trhu a majú výrazne horšie výsledky oproti ETH, pričom EOS a litecoin (LTC) iba vzrástli o 2,21%, respektíve 1,82%.

Indexová tabuľa tokenov OKEx je 1. septembra o 7:00 UTC zelená. Zdroj: OKEx

Podľa DeBank, celková hodnota uzamknutá v DeFi teraz presiahla 11 miliárd dolárov – a SushiSwap (SUSHI) je najteplejší v ponuke. 28. augusta bola uvedená na trh vidlica Uniswap a jej celková uzamknutá hodnota prekročila viac ako 270 miliónov dolárov za menej ako 12 hodín. Momentálne SushiSwap zhromaždil tokeny v hodnote viac ako 1,5 miliárd dolárov, čo je zhruba 80% celkových aktív Uniswap, podľa Sushiboard.

Celková hodnota uzamknutá v DeFi naďalej rastie. Zdroj: DeBank

Sushiswap dodáva symbolický stimul pre Uniswap pridelením časti svojich obchodných poplatkov držiteľom tokenu SushiSwap SUSHI, ktorý je možné predať na sekundárnom trhu. Vďaka výhodnej ekonomike tokenov SUSHI a fondom s vysokým výnosom je SUSHI v súčasnosti najteplejším menom medzi tokenmi DeFi. Ďalej konkurencia pre ktoré by likviditné fondy mali byť kótované na SushiSwap, je tvrdé, čo včera rýchlo zvýšilo dopyt po SUSHI. Dokonca vidíme, že určité projekty kupujú hlasy na SushiSwap, aby mali väčšie šance na zaradenie do zoznamu svojich projektov. Medzi súčasných lídrov v tejto súťaži patria YAMV2-ETH, SRM-ETH, REN-ETH, sUSD-BASED a ďalší..

Je dôležité poznamenať, že každá menšia chyba kódu môže mať pre tieto decentralizované platformy nevyčísliteľné následky a stať sa bankomatom pre hackerov. Spoločnosť SushiSwap doposiaľ nedokončila formálny audit.

Včera bolo tiež požadované sérum (SRM), ktoré je o 27% vyššie cez noc, kvôli vysokej pravdepodobnosti zaradenia do ďalšieho kola na SushiSwap. Ostatné DeFi tokeny so zvýšením o viac ako 20% cez noc sú Compound (COMP), Curve (CRV) a UMA. Spoločnosť TRON zverejní 2. septembra svoj projekt ťažby likvidity SUN a je o 15% vyššia.

SushiSwap / Pools a percento likvidity Uniswap. Zdroj: Sushiboard

Nové záznamy

Spoločnosť OKEx s potešením oznamuje, že spoločnosti SushiSwap (SUSHI), YFValue (YFV) a PowerPool Concentrated Voting Power (CVP) sú teraz uvedené na zozname OKEx..

Všetky vyššie uvedené tokeny je možné okamžite uložiť na účty OKEx. Obchodné páry SUSHI / USDT, YFV / USDT a CVP / USDT budú dnes k dispozícii o 10:00 UTC. SUSHI / ETH, YFV / ETH a CVP / ETH budú k dispozícii dnes o 11:00 UTC.

Najlepší výhercovia a porazení altcoinov

  • TCT / USDT + 87,09%
  • XUC / USDT + 36,63%
  • CRV / USDT + 31,21%
  • ORS / USDT -11,51%
  • YEE / USDT – 12,10%
  • YFII / USDT -25,01%

Altcoiny s malou kapitalizáciou pokračujú v rozbehu. Spoločnosť Exchange Union (XUC) sa druhý deň po sebe umiestnila na popredných priečkach výnosov a zvyšuje sa o 36,63%. Dnešným veľkým víťazom sa stal TokenClub (TCT), ktorý cez noc prudko vzrástol o 87,09%.

Technická analýza BTC

BTC dnes ráno silno vzrástol po vykonaní korekcie na úroveň 11 550 dolárov, čo je vnútrodenná hranica uvedená včera. Je zrejmé, že BTC posilňujú veľké altcoiny ako ETH a TRX.

BTC momentálne beží na kritickej úrovni 11 900 dolárov. Ak sa táto úroveň podarí udržať, mohla by naďalej napádať predchádzajúce maximá blízko 12 200 dolárov.

OKEx BTC Perpetual Swap 1h graf – 9/1. Zdroj: OKEx, TradingView

Technická analýza ETH

Cena Etheru bola silná po tom, čo ustúpil od podpory 430 dolárov a potom okamžite nastavil nové miestne maximum na 467 dolárov. Vďaka rýchlemu zhromaždeniu je podpora vo výške 445 dolárov teraz ďalej.

Ak bude možné tento týždeň udržať mániu okolo DeFi, bude pravdepodobne pretrvávať aj dopyt po ETH. Významná korekcia by bola menej pravdepodobná.

Graf cien éteru - 9/1OKEx ETH Perpetual Swap 1h graf – 9/1. Zdroj: OKEx, TradingView

Nie ste obchodníkom v OKEx? Naučte sa, ako začať obchodovať!

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map