Ceny bitcoinu sa odrazili, tak čo bude ďalej?

Prehľad

Ceny bitcoinu sa spočiatku stabilizovali blízko úrovne 7500 po ponorení do oblasti 6500 začiatkom tohto týždňa. Keď sa chystáme na november, odkiaľ pôjdu ceny bitcoinov? Aj keď altcoiny tiež vykazovali známky zotavenia, čo to znamená pre veriacich v „Alt Season“?

Bitcoin: Krátkodobo opatrne optimistické; Strednodobo stále oblačno

Ceny bitcoinu sa spočiatku zotavovali z novembrového minima 6513, krátkodobé a strednodobé vyhliadky vedúcej kryptomeny však môžu byť dva rôzne obrázky. Z krátkodobého hľadiska predbežné údaje ukazujú, že nálada na trhu sa popri odraze cien mierne zvýšila. Krypto strach & Index chamtivosti 28. septembra vyskočil zo 17 na 32, čo naznačuje, že účastníci trhu zmiernili určité obavy, pretože cena sa stabilizovala, hoci čítanie sa stále považuje za „strach“..

Obrázok 1: Crypto Vážení & Chamtivosť Index (Zdroj: Alternative.me)

Z technického hľadiska sme zaznamenali aj predbežné signály obnovy, ale odskok by sa mohol čoskoro opäť otestovať a nadchádzajúce dni by mohli byť kľúčom k určeniu, či ide o skutočný zvrat alebo iba o krátkodobú rally.

Obrázok 2a ukazuje, že BTCUSDT pôvodne vytvoril stúpajúci trend na 3-hodinovom grafe (červený kanál), odraz sa dostal na horný koniec kanála, ktorý je tiež od konca októbra v blízkosti hlavnej hranice odporu (žltá čiara).

Aj keď ultimátny oscilátor aj RSI vyprodukovali nejaké vyššie maximá, naznačuje to, že vzrastá obrátka. Od tejto chvíle by sa mohli stať dva scenáre. 1) Trojhodinový graf by mohol najskôr nájsť spodnú podporu najnovšieho trendu a potom znova otestovať októbrový odpor, pretože pár musí produkovať vyššie minimum. 2) Dvojica sa konsoliduje na súčasnej úrovni, kým hybnosť nezmizne, ak je vidno, narušenie dolného konca uptrendu by mohlo byť prvým varovným signálom ďalších korekcií. Ak sa chystáme začať zaznamenávať trojhodinový obrat, aký je náš zaujatosť, ešte viac by to podporilo pravdepodobnosť prvého scenára.

Obrázok 2a: Trojhodinový graf BTCUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview) Obrázok 2a: Trojhodinový graf BTCUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview) Obrázok 2b: Denný graf BTCUSDT (zdroj: OKEx; Tradingview)

Veci by však boli menej optimistické, keby sme to videli z pohľadu denného grafu. Obrázok 2b zobrazuje počiatočný denný obrat BTCUSDT a odskok poslal cenu späť nad júnové úrovne odporu (červená čiara). Videli sme, že októbrová rally poslala cenu nad úroveň odporu; dvojici sa to však nepodarilo zmeniť na podporu, pretože rallye došla para.

Zatiaľ čo zvrat je nateraz ešte príliš skoro na to, aby sa dal nazvať skutočným zvrátením trendu, chceli by sme, aby tieto ukazovatele hybnosti produkovali nejaké vyššie maximá, a to sa zatiaľ nestalo. Ak sa hybná sila rally nepodarí udržať, nebolo možné vylúčiť opätovné testovanie modrej čiary podpory.

Obrázok 3: Strategické zaujatie bitcoinu Sentix (zdroj: Sentix)

Z dlhodobejšieho hľadiska údaje od spoločnosti Sentix naznačujú, že niektorí investori stále veria, že bitcoiny zostávajú nadhodnotené. Strategická zaujatosť Sentix Bitcoin, ktorá meria šesťmesačnú hodnotu vnímania bitcoinov investormi. Odráža strategický pohľad účastníkov trhu, ako aj ich základné presvedčenie a vnímanie hodnoty pre trh s kryptomenami. Bias sa pohybuje od dolného kanála od augusta. Negatívne vnímanie by mohlo v tomto okamihu brániť investorom vstúpiť na trh, najmä pre dlhodobých HODLerov.

Alt-season: Long Way to Go

Zatiaľ čo hlavné altcoiny už dosiahli svoje nedávne minimá, stále sme veľmi ďaleko od skutočného začiatku „alt sezóny“.

Širšie altcoiny uskutočnili začiatkom novembra tretí pokus o únik z kanálu smerom nadol smerom nadol, zároveň sa pokúsili prelomiť nad 365-denný kĺzavý priemer (oranžová čiara). Keď hybná sila rallye ustúpila, koncom novembra altcoin do kanála ustúpil.

Obrázok 4: Celková kryptomena kryptomeny Ex-BTC v mierke protokolu (zdroj: Tradingview)

Dolný koniec kanála (modrá čiara) sa v tomto okamihu javí ako slušná podpora. Keďže však podľa nášho názoru pretrváva celkový konzervatívny sentiment, domnievame sa, že je potrebné viac konsolidovať trhový strop altcoinov, skôr ako dôjde k ďalšiemu pokusu o únik. Tento graf by mohol byť rýchlym spôsobom na meranie širšieho vnímania altcoinového trhu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map