DeFi hacky, býčie akcie, ďalšie inštitucionálne peniaze vstupujú do kryptomeny: trhové sledovanie týždenne 4. 13. – 4. 4. 19

Za posledných sedem dní bitcoin (BTC) vzrástol asi o 3,24 percenta na index cien OKTC BTC a v čase tlače sa obchodoval okolo 7 200 dolárov.

V polovici apríla je výkonnosť bitcoinu v apríli v súlade s jeho históriou. Podľa CoinMarketCap dáta, apríl bol mesiacom s jedným z najvyšších priemerných výnosov a najvyšším stredným výnosom bitcoinu medzi rokmi 2013 a 2019.

Druhá najväčšia kryptomena, Ethereum (ETH), vzrástla za posledných sedem dní o 10,43 percenta, podľa spotovej ceny OKEx ETH sa pohybovala v rozmedzí od 180 do 190 dolárov.

Historický mesačný výnos BTC. Zdroj: CoinMarketCap & OKEx

Tradičné trhy sa vyvíjajú na vzostupe

Na tradičných trhoch sa po prvýkrát od polovice februára nachádzajú na trhu s technickými býkmi tri hlavné indexy Spojených štátov, pričom S&P 500 odskočil o viac ako 30 percent zo svojho marcového minima.

Optimizmus sa zdá byť z očakávania, že pandémia COVID-19 dosiahla v USA bod obratu a zavedenie Bieleho domu plán reštartu ekonomiky. ale pesimisti Domnievam sa, že americké doláre by mohli čoskoro dosiahnuť dvojité dno. Toto vystavuje trh s kryptomenami riziku, pretože cena bitcoinu stále vykazuje pozitívnu koreláciu so S&P 500, na osobu Coinmetrické údaje.

Krátkodobé smerovanie bitcoinu zostáva nejasné. Cena sa posunula nad 50-dňový kĺzavý priemer a ukazuje potenciál na testovanie 8 000 dolárov, kde sa nachádzajú 100-dňový a 200-dňový kĺzavý priemer.

Trh s futures však nie je optimistický, pretože štvrťročné futures BTC spoločnosti OKEx majú podľa obchodných údajov OKEx stále zápornú prémiu oproti spotovej cene..

Cena OKEX BTC / USDT 1D. Zdroj: OKEx

Veľké aktualizácie z knižnice LIBRA 2.0 & Čínsky DCEP

Najväčšie správy tohto týždňa prišli z Číny a USA. bitka o digitálne meny. 16. apríla Facebook uviedla na trh svoju LIBRA 2.0 biely papier. V novom dokumente Libra upustil od plánov ukotviť cenu svojej mince na kôš fiat mien.

Organizácia uviedla, že bude aj naďalej vydávať stabilné multi-meny stablecoin, ale mince budú kryté skôr stabilnými coinmi viazanými na fiat, než priamo samotnými fiat menami.

Aktualizácia bielej knihy Váh prichádza iba dva dni po správach, že Čína testuje svoju vládou vydávanú digitálnu menu, DCEP. 14. apríla a screenshot bola zverejnená ukazuje, že DCEP bol testovaný v Suzhou, Chengdu, Xiongan a ďalších regiónoch.

Mark Zuckerberg, generálny riaditeľ spoločnosti Facebook, to uviedol na adrese predchádzajúce pojednávanie že časť čínskej infraštruktúry je, pokiaľ ide o digitálne platby, omnoho vyspelejšia ako americká.

Screenshot z peňaženky DCEP poľnohospodárskej banky v Číne. Zdroj: theblockbeats

Do kryptomeny plynie viac prostriedkov od inštitucionálnych investorov

Mnoho inštitucionálnych investorov využilo turbulencie na trhu v polovici marca, aby zvýšili svoju expozíciu voči kryptomenám v prvom štvrťroku, uvádza sa v nedávnom Správa v odtieňoch sivej.

Krypto-zameraná investičná spoločnosť zaznamenala v prvom štvrťroku 2020 prílev 503,7 milióna dolárov, čo je takmer dvojnásobok maxima predchádzajúceho štvrťroka vo výške 254,8 milióna dolárov v treťom štvrťroku 2019. Jej trust Ethereum tiež zaznamenal v poslednom štvrťroku rekordný príliv 110 miliónov dolárov.

Kumulatívny prílev v stupňoch šedej podľa produktov – 1Q20. Zdroj: Odtiene sivej

Spoločnosť Renaissance Technologies, jeden z najväčších svetových hedžových fondov, uviedla vo formulári ADV 30. marca, že jej Medailónový fond je teraz "je povolené vstupovať do bitcoinových termínových transakcií," na správu od Blok. Jeho obchodná činnosť bude obmedzená na bitcoinové kontrakty uvedené na CME. Bitcoinové futures CME boli spustený v roku 2017 a vysporiadané v hotovosti.

V súčasnosti nie je jasné, či je potenciálny vstup spoločnosti na trh s bitcoinmi prínosom, pretože spoločnosť Renaissance môže zmluvu využiť ako nástroj krátkeho predaja. Ako upozorňuje správa, fond Renaissance Medallion Fund je známy svojimi vysokými výnosmi a ponúka investorom v rokoch 1988 až 2018 v priemere 40 percent..

DeFi hacknuté, ale cena ETH prudko vzrástla

Prudký rast ceny éteru tento týždeň (10,43 percentná rally) je neobvyklý, pretože súčasne boli napadnuté dva hackerské protokoly DeFi – ktoré spravidla vychádzajú z éteru -.

18. apríla Tokenlon DEX tweetoval že skupina IMBTC na UNISWAP-e bola napadnutá a vyčerpaná. Podľa bezpečnostnej firmy UNISWAP pri útoku stratil v čase tlače približne 1 278 ETH v hodnote približne 230 000 dolárov. PeckShield.

O deň neskôr sa požiarna platforma dendce lendf.me dostala pod paľbu. Celková hodnota uzamknutá dForce išiel na nulu podľa DefiPulse, čoho výsledkom sú straty asi 25 miliónov dolárov. Lendf.me je prvý komunitný projekt decentralizovanej finančnej platformy dForce spustený vlani v septembri.

Minulý týždeň dForce práve oznámila svoje nové kolo financovania, vedená spoločnosťou Multicoin Capital. Incident je obrovskou ranou pre ekosystém DeFi.

Celková hodnota uzamknutá dForce. Zdroj: DefiPulse

Vo februári ďalší projekt DeFi na báze Etherea, bZx, skúsený dva samostatné útoky, ktoré využili bleskové pôžičky na získanie kryptomeny v celkovej hodnote takmer 1 milión dolárov.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map