Elon Musk, keď spomenul bitcoin, znovu ovláda trh s novým záujmom maloobchodu

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

V piatok ho aktualizoval technologický podnikateľ, investor a najbohatší človek na svete Elon Musk Twitter bio so slovom #Bitcoin. Keď to trh vzal na býčie znamenie, bitcoin okamžite reagoval nárastom o 15%, prelomil výstrih predtým tvoriaceho vzoru dvojitého dna a pokúsil sa prekonať odpor 38 000 dolárov.

Keď sa pozrieme späť na posledných sedem dní, bitcoin dosiahol slabý výkon a testoval dvakrát podporu 30 000 USDT, a to 22. januára a 27. januára. Poplatok za štvrťročný kontrakt tiež klesol na medziročne najnižšiu úroveň 500 USDT, čo naznačuje nedôveru trhu. Protiinštitucionálny sentiment však viedol Wall Street stávky otriasol trhmi tento týždeň.

Prvý dogecoin (DOGE) vyskočil o viac ako 1 000% za niečo viac ako deň a potom boli bitcoiny za hodinu vytiahnuté o 15%. Obchodníci urobia dobre, keď sa vrátia k predchádzajúcim stratégiám a plánujú tento nový vývoj.

Poplatok za štvrťročné futures na BTC tiež dnes rýchlo vyskočil na 1 200 dolárov, alebo na 3,4%, čo naznačuje, že trh opäť získal svoju stúpajúcu dôveru. Otvorený záujem BTC o OKEx sa tiež vrátil nad 2 miliardy dolárov, čo potvrdzuje, že sa začalo nové kolo dlhej a krátkej bitky.

Miera financovania neustálych swapov sa dnes ráno tiež zvýšila na 0,1%, čo naznačuje, že existujú retailoví investori, ktorí majú veľkú páku na prenasledovanie tohto zhromaždenia..

V čase písania tohto článku sa štvrťročný kontrakt BTCUSD0326 – ktorého platnosť končí koncom marca – obchoduje na úrovni 36 500 USDT s prémiovou cenou 1 200 USDT alebo 3,4% nad cenou indexu. 

Štvrťročné futures na OKTC BTC (BTCUSD0326), od 29. januára o 10:00 UTC Zdroj: OKEx, TradingView

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov. 

Pomer BTC dlhý / krátky

Pohyb pomeru dlho / krátke tento týždeň bol takmer totožný s cenami, čo naznačuje, že retailoví investori nemali jasnú predstavu o tom, ako sa bude pohybovať trh. Je však zrejmé, že pomer streda / krátkeho klesol počas stredajšieho poklesu veľmi rýchlo, čo naznačuje, že mnoho býkov si to v tom čase rozmyslelo. Táto krátka pasca mohla spôsobiť, že mnoho obchodníkov otvorilo nové krátke nohavice za nižšie cenové hladiny.

Čas zberu dát: 1/22 10:00 UTC až 1/29 10:00 UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Prirážka za štvrťročný kontrakt sa počas stredajšieho poklesu veľmi citeľne znížila a dosiahla len 500 USDT. To plne ilustruje nedôveru býkov v tom čase.

Za posledných pár hodín sa štvrťročná zmluvná prémia posunula nad 1 200 USDT, čo je o 3,4%, späť na pôvodnú úroveň z konca minulého týždňa, a je potrebné naďalej sledovať, či sa táto úroveň udrží. Prémia vo výške 1 000 dolárov alebo viac by mohla nejakým spôsobom upevniť dôveru na trhu.

Čas zberu dát: 1/22 10:00 UTC až 1/29 10:00 UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem klesal z 2 miliárd dolárov v priebehu týždňa, čo naznačuje pokračujúce uzatváranie krátkych pozícií. Počas včerajšieho cenového rastu však otvorený záujem opäť stúpol a teraz je späť okolo 2 miliárd dolárov, pričom objem obchodovania tiež explodoval za posledných pár hodín.

Čas zberu dát: 1/22 10:00 UTC až 1/29 10:00 UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Na rozdiel od pomeru dlhých a krátkych transakcií obchodníci na spotovom trhu s pákovým efektom pokračovali v pridávaní ďalšej páky počas týždenného poklesu a potom začali prudko klesať po cenovom odraze. Pomer požičiavania k marži dosiahol tento týždeň 21 v jednom bode a teraz je späť blízko 16, čo naznačuje, že niektorí obchodníci využili zisky spolu s cenovým odrazom.

Čas zberu dát: 1/22 10:00 UTC až 1/29 10:00 UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie. 

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Názory obchodníkov

Robbie, investičný analytik OKEx

Rýchly nárast v posledných niekoľkých hodinách spôsobil veľký posun v grafe. Najprv musíme zistiť, či môžu bitcoiny prelomiť líniu zostupného trendu, ktorá sa formovala od začiatku januára. Ak nie, ďalšou úrovňou sledovania je výstrih v tvare dvojitého dna, ktorý sa nachádza blízko ceny indexu 35 000 dolárov alebo štvrťročnej budúcnosti 36 000 USDT.

Celkový sentiment na trhu je však pozitívny, do priestoru vstúpilo viac retailových investorov.

Dahuzi, Kryptoobchodník na TradingView

Dnešné pohyby bitcoinov sú pre trh s náhradnými dielmi veľmi dôležité. Vzor s dvojitým dnom bol doteraz úspešne skonštruovaný. Z pohľadu obchodníka je v tomto bode lepšie zvoliť pomer rizika a odmeny dlho. Ak by však cena nakoniec klesla späť, čo by malo za následok zlyhanie vzoru dvojitého dna, trh by začal vyzerať neperspektívne.

Štvrťročné futures na OKEx BTC (BTCUSD0326), 12 h. Zdroj: TradingView

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map