Graf BTC 1H vstupuje do konvergenčného trojuholníka a zúžená amplitúda spôsobuje extrémny trh: Kryptotrh každý deň

Štvrtok 9. apríla: Väčšina špičkových trhov s kryptomenami zaznamenala za posledných 24 hodín malú volatilitu.

Bitcoin nedokáže otestovať 7 400 dolárov

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Včera sa BTC odrazil od 7 200 dolárov – po tom, čo sa nepodarilo otestovať 7 450 dolárov, pretože býčia energia bola slabšia, cena sa jej nepodarilo preraziť cez 7 400 dolárov a teraz sa posúva späť k 7 200 dolárov.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu verí, že s nedávnym odrazom blokovaným na hodnote 7 500 dolárov, trend opäť vstúpil do fázy hodinovej konsolidácie. Pretože súčasné dno sťahovania sa postupne posúva nahor, hodinový vzostupný vzor sa nezruší, kým cena neklesne pod vzostupnú trendovú čiaru.

Pretože regionálna podpora nad 7 000 dolárov bola v poslednej dobe mnohokrát overená ako efektívna, pravdepodobnosť pádu pod 7 000 dolárov je z krátkodobého hľadiska nízka. Investori musia venovať pozornosť tomu, či môže hodinový trend účinne preraziť oblasť konvergenčného trojuholníka.

Prelomenie horného okraja znamená, že cena môže mať šancu otestovať odolnosť 7 500 dolárov. BTC môže naďalej hľadať podporu nad 7 000 dolárov, ak sa zlomí pod spodným okrajom.

BTC mohol pred reboundom stiahnuť späť na 6 000 dolárov

1D graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Podľa vyššie uvedeného denného grafu sa cena postupne posúva na koniec medvedieho klinu. V kombinácii s tvrdým odporom nad 7 500 dolárov má tento model vysokú pravdepodobnosť vzniku.

Ak trend klesne pod spodný okraj klinu, vytvorí sa opäť fázované dno nad 6 000 dolárov. V opačnom prípade, ak sú býci schopní preraziť horný okraj, znamená to, že medvedí vzorec je neplatný a trhový výhľad je býčí.

Objemový graf naznačuje, že medvedí klinový vzorec sa môže úspešne formovať, pretože po vstupe denného trendu do konsolidácie sa znižujú vzostupné úrovne objemu. Investorom by preto malo viac záležať na spodnej hrane. Je možné, že pred májovým polrokom cena BTC zažije ďalšie stiahnutie späť na 6 000 dolárov a potom sa odrazí.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 7 400 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 500 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 7 250 dolárov
 • Strednodobá podpora: 7 050 dolárov

BCH po včerajšom polroku padá

Trvalé údaje výmeny 1 BCH / USD. Zdroj: OKEx.com

Cena BCH rýchlo klesla späť potom, čo včera minca zažila svoje polovičné postavenie a bola dočasne podporená sumou 260 dolárov. Pri pokračujúcom znižovaní objemu obchodov je nepravdepodobné, že by cena krátkodobo dosiahla nové maximum.

280 dolárov bude rozhodujúca cena, ktorá bude určovať krátkodobý smer, pretože je to horná hrana oblasti posledného šoku pred marcovým prepadom. Ak sa tam cena dokáže stabilizovať, je pravdepodobné, že sa vráti na 300 dolárov.

Strednodobý trend sa môže zamerať na kľúčovú úroveň podpory 250 dolárov. Ak sa bude môcť trend stabilizovať v tomto okamihu alebo dokonca na úrovni 260 USD, po období konsolidácie existuje možnosť prelomiť predchádzajúce maximum. V opačnom prípade môže naďalej klesať späť do šokovej oblasti pod 246 dolárov.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 280 dolárov
 • Strednodobý odpor: 300 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 260 dolárov
 • Strednodobá podpora: 245 dolárov

BSV zaznamenal odraz, ale zostáva volatilný

Údaje o trvalom výmene 1 BSV / USD. Zdroj: OKEx.com


Aj keď Bitcoin SV (BSV) po tvrdom odporu tiež ustúpil, potom sa prudko odrazil po tom, čo dostal podporu 204 dolárov. V súčasnosti je pod tlakom v rozmedzí 228 – 230 dolárov.

Oblasť zakrúžkovaná v grafe vyššie označuje oblasť tvrdého odporu medzi 208 až 250 dolárov. Väčšinové fondy môžu byť schopné tlačiť na cenu v tejto oblasti, ale môžu rýchlo klesnúť späť bez jasného signálu. Preto je vysoké riziko otvoriť si dlhú pozíciu okolo súčasnej ceny na 250 dolárov.

Vzhľadom na to, že BSV k polovičkám dôjde v piatok, stále existuje určitá pravdepodobnosť, že cena otestuje 230 dolárov. Investorom však treba pripomenúť, že BSV je volatilná minca medzi mainstreamovými mincami a je veľmi pravdepodobné, že extrémna tendencia sa bude objavovať neustále, takže je stále potrebné brať do úvahy rizikový faktor.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 221 dolárov
 • Strednodobý odpor: 228 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 210 dolárov
 • Strednodobá podpora: 204 dolárov

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map