Je pravdepodobné, že BTC účinne zlomí medvedí klin, trend sa môže opäť zvýšiť až na 6 000 dolárov: Kryptotrh každý deň

Piatok 10. apríla: Väčšina popredných trhov s kryptomenami zaznamenáva korekcie, ceny klesli o 5 až 10 percent za posledných 24 hodín.

Bitcoin (BTC) skĺzol tesne pod úroveň 7 000 dolárov a v čase tlače sa obchodoval okolo 6 900 dolárov, čo je pokles o zhruba 5 percent.

Bitcoin Cash (BCH) a Bitcoin SV (BSV) stratili v daný deň 9, respektíve 11 percent, oba reabsorbujú akékoľvek krátkodobé zisky z ich nedávnych blokových odmien na polovicu.

Pretože BTC klesne pod 7 000 USD, obchodníci očakávajú úroveň krátkodobej podpory

1H graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Pred dneškom boli BTC v konsolidačnom režime po tom, čo boli potlačené o 7 500 dolárov. Keď sa maximá naďalej pohybovali nadol, riziko poklesu sa postupne zvyšovalo a včera tento trend krátkodobo klesol na 7 100 dolárov. Aj keď sa trend v najbližších hodinách rýchlo upravil, cena už ukázala signál smerom nadol. Odteraz cena nakrátko klesla pod 7 000 dolárov.

Tím spoločnosti OKEx pre analýzu trhu je presvedčený, že testovanie spodnej hrany medvedieho klinu včera preukázalo známky zlomenia a trh postupne vydáva slabé signály. Vzhľadom na postupné zvyšovanie objemu predaja na hodinovej úrovni sa zvyšuje aj pravdepodobnosť logického prerušenia.

Ak sa trend nemôže vrátiť na 7 000 dolárov v priebehu nasledujúcich 8 – 12 hodín, môže potvrdiť, že predchádzajúca etapa odrazu sa do istej miery končí a môže sa začať nová etapa dna.

Bitcoinoví investori by mali venovať pozornosť pozícii, kde sa cena môže v blízkej budúcnosti stabilizovať. Vezmite na vedomie 6 600 dolárov, 6 150 dolárov a 6 000 dolárov, čo sú potenciálne úrovne podpory.

BTC mohol otestovať predchádzajúce dno okolo 4K dolárov

1D graf BTC / USD Perpetual Swap dáta. Zdroj: OKEx.com

Denný graf bitcoinu vyššie ukazuje zreteľné prelomenie dolnej hrany. Zdá sa však, že medvedí objem nie je stále na dostatočne vysokej úrovni, a preto je tiež možné, že lámanie je pascou. Zamerajte sa na stav meniaci objem dnes večer – ak je úroveň stále nízka a cena sa vráti na 7 050 dolárov, investori by mali byť opatrní pri otváraní krátkych pozícií.

Ako sa však už tento týždeň ukázalo oslabenie býkov, oblasť odporu medzi 7 500 – 7 700 dolárov je v súčasnosti ťažké prelomiť. Trend sa bude pravdepodobne pohybovať, ako je uvedené v podmienkach 1 alebo 2 na jednodňovom grafe vyššie.

Podmienka 1 ukazuje, že cena môže prestať klesať okolo 6 000 dolárov, pretože predtým to bola silná podpora. Ak sa trend tu odrazí, znamená to, že druhé dno je oveľa vyššie ako prvé a sila odrazu bude silná.

Podmienka 2 vykazuje horšie trhové emócie ako 1, pretože býci budú pesimistickí a budú do nich vstupovať medvedie fondy. V takom prípade je možné, že cena otestuje predchádzajúce dno, ktoré sa pohybuje okolo 4 000 dolárov. To znamená, že oživenie bude vyžadovať viac času na návrat k býčemu trendu.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 7 050 dolárov
 • Strednodobý odpor: 7 250 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 6 850 dolárov
 • Strednodobá podpora: 6 700 dolárov

BCH Bulls vyzerá ako posledná obranná línia na 198 dolárov

Trvalé údaje výmeny 1 BCH / USD. Zdroj: OKEx.com

Efekt BCH na polovicu sa strávil na krátku dobu a cena naďalej slabla.

Po poklese pod podporu 250 dolárov sa BCH teraz prepadla späť do oblasti konsolidácie trojuholníkov na konci predchádzajúceho obdobia a je dočasne podporovaná sumou 232 dolárov.

Všimnite si podmienku objemu predaja – ak sa úroveň môže udržať alebo dokonca zvýšiť, 232 dolárov nebude v tom okamihu účinnou podporou.

Pretože však trend v súčasnosti pokračuje, je menej pravdepodobné, že sa táto pozícia stabilizuje, pretože 224 a 215 dolárov bude pravdepodobne silnou podporou. 198 dolárov bude posledná obranná línia býkov. Ak sa cena stabilizuje, znamená to, že býci nepotrebujú príliš veľa času na to, aby sa pripravili na ďalší odraz. Pokles pod 198 dolárov znamená, že bude pravdepodobne testované predchádzajúce dno.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 243 dolárov
 • Strednodobý odpor: 250 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 232 dolárov
 • Strednodobá podpora: 215 dolárov

Tesne po rozdelení na polovicu BSV vstupuje do medvedieho vzoru

Údaje o trvalom výmene 1 BSV / USD. Zdroj: OKEx.com

Spoločnosť BSV takmer stratila všetky zisky z budovania až na polovicu, ku ktorej došlo dnes skôr. Cena je dočasne podporená sumou 195 dolárov, ale medvedí vzor je zrejmý. Pokles pod 188 dolárov sa môže v budúcnosti stať vysoko pravdepodobnou udalosťou.

Objemový graf BSV ukazuje, že medvedie fondy sa zvyšujú a nevidia signál zníženia, preto podpora 188 dolárov nemusí byť v súčasnosti účinná. Prelomenie 188 dolárov znamená, že trend sa vráti späť do spodnej časti, pretože túto pozíciu je možné v marci považovať za výstrih spodnej časti. Pokles pod 170 dolárov môže znamenať, že sa trend snaží vybudovať ďalšie dno okolo 130 dolárov.

Úrovne odporu a podpory

 • Krátkodobý odpor: 202 dolárov
 • Strednodobý odpor: 228 dolárov
 • Krátkodobá podpora: 188 dolárov
 • Strednodobá podpora: 170 dolárov

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by sa nemal brať ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by sa nemal interpretovať ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

Sledujte OKEx dňa:

Steemit: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map