Keďže sa základy spoločnosti SushiSwap zlepšujú v dôsledku fúzie s yearn.finance, môže to byť podhodnotené

1. decembra financuje decentralizovaná finančná platforma oznámil fúzia so SushiSwap, decentralizovaná burza. Partnerstvo – posledné z piatich – spojí rozvojové zdroje týchto dvoch projektov a zameria sa na rozšírenie ich automatizovaného ekosystému tvorcov trhu. Okrem toho SushiSwap dokončí a spustí Deriswap v spolupráci s yearn.finance.

Vďaka tejto fúzii si cena spoločnosti SUSHI viedla veľmi silno – vzrástla z 1,60 USD v deň oznámenia na 2,50 USD do 7. decembra..

OKEx Insights sa podrobnejšie zaoberá tým, čo by táto fúzia mohla znamenať pre ceny SUSHI, a to vykonaním niekoľkých zásadných analýz.

Stručná história SushiSwap

SushiSwap začal ako copycat Uniswap, vedúcej decentralizovanej burzy, v auguste. V tom čase prilákalo veľa likvidity poskytovaním stimulov na ťažbu likvidity v podobe SUSHI – čo je známe ako prvý upírsky útok spoločnosti SushiSwap na Uniswap.

Vytvorenie SushiSwap viac-menej prinútilo Uniswap spustiť vlastný token riadenia UNI a spustiť program odmien za ťažbu likvidity – čo viedlo k výraznému poklesu likvidity SushiSwap do polovice septembra.

Protiútok Uniswapu však SushiSwap nevylúčil. Posledne menovaný vykonal niekoľko vylepšení riadenia, ktoré poskytli základy pre zotavenie. 20. septembra SushiSwap pevne zakrytý svoju celkovú dodávku vo výške 250 miliónov tokenov a zaviedla šesťmesačnú výluku pre dve tretiny výnosov z ťažby v snahe znížiť tlak na krátkodobý predaj. Okrem toho SushiSwap implementoval cieľový obchodný model Uniswap – konkrétne distribúciu šestiny jeho poplatkov za príjem, alebo 0,05% z celkového objemu obchodovania, zainteresovaným stranám xSUSHI (t. J. Vkladový token pre fond likvidity SushiBar spoločnosti SushiSwap).

16. novembra sa skončili stimuly Uniswapu. Zároveň spoločnosť SushiSwap vykonala druhý útok upírov tým, že poskytla presne rovnaké likviditné zdroje ako Uniswap – iba s vylepšenými odmenami. Výsledkom bolo, že SUSHI po dlhotrvajúcom poklese opäť získala svoju býčiu povahu. Ceny sa za polrok až do 9. novembra strojnásobili.

Po ohlásení fúzie v decembri cena SUSHI opäť stúpla na 2,50 USD – späť na najvyšší bod od polovice septembra, tesne predtým, ako Uniswap vyslala UNI tokeny a začala svoj program ťažby likvidity..

Cena SUSHI prešla rôznymi vzostupmi a pádmi a teraz je späť tam, kde bola v polovici septembra. Zdroj: intotheblock

TVL spoločnosti SushiSwap rastie, ale objem Uniswapu dominuje

Dnes likvidita a objemy obchodov spoločnosti SushiSwap nie sú také vysoké ako objemy Uniswap, ale stále je to jeden z vedúcich hráčov v decentralizovanom burzovom sektore. Jeho celková zamknutá hodnota dosiahla 967 miliónov dolárov – podobne ako v prípade hlavnej krivky likvidity výmenných kurzov – ale stále je vzdialená 430 miliónov dolárov od TVL spoločnosti Uniswap..

Uniswap utrpel výrazný pokles likvidity po ukončení svojich stimulov na ťažbu likvidity, zatiaľ čo SushiSwap si zachoval stúpajúci trend v TVL. Zdroj: intotheblock

Uniswap stále dominuje objemu obchodov medzi decentralizovanými burzami. Je to spôsobené jeho dlhodobým dopytom po malých tokenoch a zavedenou používateľskou základňou. Sedemdňový objem obchodovania Uniswap dosiahol 2,4 miliardy dolárov a podľa údajov z Dune Analytics predstavuje 60,8% z celkového objemu.

SushiSwap naopak za posledných sedem dní prilákal 566 miliónov dolárov – čím sa umiestnil na druhom mieste.

Uniswap stále dominuje objemu obchodov medzi DEX, ale SushiSwap obsadil druhé miesto. Zdroj: Dune Analytics

Aj keď v porovnaní dvoch DEXov stále existuje veľká medzera v objeme obchodovania, likvidita SushiSwap v určitých fondoch prekonala likviditu Uniswap. Napríklad fond WBTC-ETH spoločnosti SushiSwap má v súčasnosti likviditu 243 miliónov dolárov – čo je o 30% viac ako v prípade Uniswap. Zlepšenie likvidity by mohlo znížiť obchodné rozpätie. To by zase mohlo zvýšiť objem obchodovania.

SushiSwap už má výhodu z hľadiska likvidity v určitých fondoch. Zdroj: intotheblock

SushiSwap ukazuje zásadné vylepšenia

Počet držiteľov reťazca SUSHI v reťazci dosiahol nové historické maximum 217 000. Do decembra sa rýchlosť rastu tohto čísla javí ako známky zrýchlenia. Toto širšie prijatie SUSHI hovorí o dôvere trhu.

Počet adries SUSHI od polovice septembra stúpa, čo naznačuje širšie prijatie. Zdroj: intotheblock

Cena spoločnosti SUSHI pred októbrom výrazne klesla. Cena sa však po novembri zvýšila štvornásobne. Keď sa pozrieme na počet ziskových adries, vidíme, že mnoho súčasných držiteľov SUSHI ho kúpilo za predchádzajúci mesiac za nízke ceny. Cena sa naposledy obchodovala blízko 2,30 USD, čo bolo v polovici septembra, iba približne 8% adries bolo v pozíciách so ziskom. Odvtedy sa tento počet dramaticky zvýšil na 45%. Tento efekt zarábania peňazí môže prilákať na SUSHI viac maloobchodníkov.

Počet ziskových adries SUSHI dramaticky vzrástol. Zdroj: intotheblock

Začiatkom novembra došlo k veľkým odlivom SUSHI z búrz, čo je znakom toho, že držitelia sú silní. Je to opačne ako začiatkom septembra, keď obrovský prílev na burzy rýchlo stiahol cenu nadol.

Ponovembrové odlevy znamenajú, že držitelia sú býčí v otázke budúcnosti SUSHI. Zdroj: intotheblock

Pri pohľade na tokenové zostatky sa však počet obchodníkov na DEXoch značne líši od počtu obchodníkov na centralizovaných burzách – čo znamená, že cenová sila SUSHI zostáva na tých druhých.

Celková ponuka SUSHI na burze je 53%. Zdroj: Nansen

Na trhu spoločnosti SushiSwap stále dominujú veľryby

Zatiaľ najväčšou nevýhodou SushiSwap môže byť nedostatok maloobchodných používateľov. Uniswap stále nemá rivala v prilákaní projektov a používateľov s dlhým koncom. Má viac ako 20-násobný počet obchodníkov ako SushiSwap.

Na druhej strane sa SushiSwap vylepšuje. V porovnaní s údajmi zo 14. novembra rastie SushiSwap oveľa rýchlejším tempom ako Uniswap. Avšak nadchádzajúce uvedenie Uniswap V3 na trh bude pravdepodobne užívateľsky prívetivejšie – a tak bude naďalej priťahovať maloobchodníkov a projekty s dlhými chvostmi..

Uniswap má širšiu užívateľskú základňu ako SushiSwap. Zdroj: Zdroj: DeBank

Potenciál zapojenia sa SushiSwap do yearn.finance

Pre SushiSwap je nanajvýš dôležitá likvidita a objem obchodov. Spolupráca s yearn.finance môže poskytnúť viac z oboch.

V blízkej budúcnosti bude na výmenu YFI, tokenu správy yearn.finance, použitý SushiSwap. Yearn.finance pomôže vytvoriť trezor xSushi, čo povedie k vyšším výnosom pre zúčastnené strany SUSHI. Keep3r.network medzitým zabezpečí bezplynový swap pre transakcie SushiSwap cez Metawallet.

Ďalej SushiSwap plánuje spustiť trh pôžičiek / pôžičiek s názvom BentoBox. Tento druh služby bežne používa ako kolaterál ETH, USDT, USDC alebo WBTC; v budúcnosti však trh s pôžičkami SushiSwap môže využívať svoje prostriedky v banských združeniach ako kolaterál alebo sa integrovať do Cream Finance na poskytovanie úverových služieb pre rôzne tokeny. Cover Protocol tiež pridá možnosť poistenia likviditných združení SushiSwap.

BentoBox integroval niekoľko nových funkcií. Zdroj: Twitter / @AndreCronjeTech

Tieto iniciatívy môžu programu SushiSwap poskytnúť viac funkcií. Integrácia yearn.finance ako taká potenciálne zvyšuje trhovú kapitalizáciu spoločnosti SushiSwap.

Hodnotenie spoločnosti SushiSwap

Podľa CoinGecko, SushiSwap má trhovú kapitalizáciu asi 280 miliónov dolárov. Pretože obmedzil celkový počet tokenov na 250 miliónov, jeho úplne zriedená trhová kapitalizácia je na 18. mieste, a to na 540 miliónov dolárov.

V porovnaní s tým je trhový strop Uniswap asi 730 miliónov dolárov, s FDV na 3,4 miliardy dolárov. Curve má trhový strop 10 miliónov dolárov, ale jeho FDV je viac ako 2 miliardy dolárov. Balancer má trhový strop 130 miliónov dolárov s FDV 1,3 miliardy dolárov. Z dlhodobého hľadiska je SUSHI pod minimálnym tlakom zo strany vydávania nových tokenov, čo je pre držiteľov tokenov pozitívne.

SushiSwap dosiahol ročný príjem vo výške približne 83 miliónov dolárov – z toho päť šestín, teda približne 70 miliónov dolárov, bolo pridelených poskytovateľom likvidity. Druhá šestina, teda 14 miliónov dolárov, bola pridelená zainteresovaným stranám xSUSHI.

SushiSwap má v súčasnosti ročné príjmy 83 miliónov dolárov, pričom šestina je distribuovaná zainteresovaným stranám xSUSHI. Zdroj: Tokenový terminál

Rozdelením výnosov vo výške 83 miliónov dolárov na 165,5 milióna dolárov (t. J. Aktuálna obehová ponuka spoločnosti SUSHI) je hodnota zisku na akciu 0,50 dolárov. Vydelením súčasnej ceny za token vo výške 2,30 USD cenou za akciu získate pomer ceny a zisku 4,6..

Ak by sme do rovnice vložili výnosy vo výške 14 miliónov dolárov distribuované zúčastneným stranám xSUSHI, dostaneme pomer ceny k výnosom 27. Ak do rovnice dáme úplne zriedenú hodnotu tokenu, pomer ceny a výnosov by bol 41 Tento pomer ceny a výnosov je objektívne vynikajúci vzhľadom na jeho mieru rastu a potenciál.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map