Konflikt medzi USA a Čínou vytvára tlak na rizikové aktíva – kryptotrh každý deň

Rizikové aktíva všeobecne klesli za posledných 24 hodín z dôvodu stupňujúci sa konflikt medzi USA a Čínou. Po tom, čo prvý v utorok požiadal druhého z nich o zatvorenie svojho generálneho konzulátu v Houstone, Čína v piatok oznámila protiopatrenie nariadením USA, aby uzavrelo svoj konzulát v Čcheng-tu.

Americké akcie sa vo štvrtok uzavreli, a to predovšetkým kvôli poklesu technologických akcií. Kompozitný index Nasdaq klesol o 244,71 bodu, alebo o 2,2%, zatiaľ čo index S&P 500 klesol o 40,36 bodu, alebo o 1,23%. Tri hlavné indexy čínskeho akciového trhu sa dnes ráno kolektívne prepadli, pričom Shanghai Composite Index klesol takmer o 4% – stratil hranicu 3 200 bodov.

Cena futures na zlato sa medzitým blíži k svojej najvyššej hodnote, ktorá sa kedy skončila. Cena augustových futures na newyorskej obchodnej burze vzrástla o 24,90 USD, alebo o 1,3%, a uzavrela na hodnote 1 890 USD za uncu. Z mesačného grafu vychádza cena zlata z býčieho potenciálu vzoru hrnček a rukoväť. Ďalšou úrovňou odporu by mohol byť historický vrchol 1 923 dolárov.

Bitcoin medzitým nedokázal pokračovať v raste a spustil stiahnutie po dosiahnutí maxima 9 678 dolárov, podľa ceny indexu OKEx BTC. Na druhej strane éter (ETH) vyrazil o ďalších 3,14% kvôli optimizmu okolo finálneho testnetu ETH 2.0.

Celková trhová kapitalizácia kryptomeny zostala na úrovni 289 miliárd dolárov. Rovnako dominancia bitcoinu zostáva nezmenená, podľa údajov z CoinGecko.

Do kryptomeny tiež vstúpili ďalšie kryptomeny s veľkou kapitalizáciou, keď Bitcoin Cash (BCH) a EOS poklesli o 1,57%, respektíve 2,27%. ChainLink (LINK) nedokázal prelomiť odpor 8,00 dolárov a stiahol sa späť na úroveň 7,70 dolárov. Algorand (ALGO) klesol za posledných 24 hodín o obrovských 6,8%.

Indexová tabuľa tokenov OKEx od 8:00 UTC. Zdroj: OKEx

Celkový otvorený úrok pre BTC futures sa zvýšil o ďalších 0,57% na 4,5 miliardy dolárov na hlavných burzách, pričom spoločnosť OKEx držala na pozíciách 910 miliónov dolárov. Pokračujúci nárast otvoreného záujmu spôsobuje nervozitu na trhu s kryptomenami, pretože historické údaje ukazujú, že to zvyčajne končí krachom, keď je otvorený záujem príliš veľký.

Burza otvorených úrokov BTC futures (miliardy dolárov). Zdroj: zošikmenie

Nové inzeráty na OKEx

Na serveri OKEx sú teraz uvedené dva horúce tokeny DeFi.

Vklady vyrovnávača (BAL) sú dnes aktívne od 7:00 hod. UTC. Spotové obchodovanie pre BAL / USDT a BAL / BTC bude k dispozícii o 2:00 UTC. Altcoin stúpol za posledných sedem dní o viac ako 30%.

Protokol likvidity derivátov Synthetix (SNX) dnes navyše o 7:00 UTC otvoril spotové obchodovanie proti BTC a USDT. SNX za posledný mesiac vzrástol asi o 75%, za posledný týždeň však už nedošlo k žiadnym ďalším ziskom.

Najlepší výhercovia a porazení

  • DGB / USDT + 9,88%
  • ZEN / USDT + 9,32%
  • NULS / USDT + 6,34%
  • AERGO / USDT -9,28%
  • Mith / USDT -9,96%
  • BNT / USDT -10,58%

Altcoiny s malou kapitalizáciou sa za posledných 24 hodín nijako zvlášť nevydivili. Najväčším ziskom bol DigiByte (DGB) – nárast o ďalších 9,88% po včerajšom náraste o 11,55%.

Horizen (ZEN) a NULS sa zvýšili o 9,32%, respektíve o 6,34%.

Najväčším prepadákom súčasnosti je DeFi token Bancor (BNT). Je to pokles o 10,58% a vymazal si zisky z tohto týždňa.

Technická analýza BTC

Pozorovali sme pokračujúce medvedie odchýlky v hodinovom indexe relatívnej sily, ktorý vytvára veľký tlak na ďalší pohyb nahor. Cena BTC bola v posledných niekoľkých hodinách vo fáze korekcie, stále je však nad 60-hodinovým kĺzavým priemerom.

60-hodinový kĺzavý priemer je hranica v dnešnom obchodovaní. Pokles pod túto úroveň by mohol spustiť výpredaj. Stredná hodnota sa pohybuje okolo 9 420 dolárov.

Ak sa dnes cena BTC dokáže stabilizovať, je tu šanca na ďalší test tlakových úrovní 9 700 dolárov a 9 800 dolárov cez víkend.

Ak chcete získať ďalšie údaje o obchodovaní s BTC, môžu si obchodníci pozrieť článok OKEx Insight’s Futures Friday, ktorý bol zverejnený dnes skôr.

OKEx BTC Perpetual Swap 1h graf. Zdroj: OKEx, TradingView

Technická analýza ETH

ETH je na vzostupe a tento týždeň sa vymyká dvojmesačnej konsolidácii. Vnútrodenná hranica sa môže posunúť až na 266 dolárov, ale ETH má potenciál na vytvorenie ďalšej medvedej odchýlky v hodinovom indikátore RSI.

Graf OKEx ETH Perpetual Swap 1h. Zdroj: OKEx, TradingView

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie, originálny výskum & vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map