Konsolidácia bitcoinu tlmí sentiment na trhu, pretože volatilita zostáva v piatok nízka – futures

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx

Tento týždeň cena bitcoinu (BTC) najskôr oscilovala smerom nahor, aby v pondelok dosiahla týždenné maximum 9 443 dolárov, po čom nasledoval model klesania, ktorý vo štvrtok vyvrcholil týždenným minimom 9 101 dolárov. BTC sa odvtedy vrátilo na zhruba 9 200 dolárov, kde v súčasnosti stojí, podľa ceny OKEx Quarterly Future (BTCUSD0925).

Vďaka obchodovaniu s bitcoinmi v úzkom rozmedzí 350 dolárov počas celého týždňa sa mesačná realizovaná volatilita dostala na nové minimum 28,3%, čo sa prejavilo od marca 2019. Medzitým korelácia vedúcej digitálnej meny so S.&P 500 zostal silný, na viac ako 60%. Je zaujímavé, že nedávne nové maximá zaznamenané v akciách sa nepremietli do bitcoinu, ale pondelková korekcia akciového trhu ho viditeľne dostala pod tlak.

Pri pohľade na obchodné údaje OKEx vidíme, že pomer dlhej / krátkej pozície bežal v rozpore s cenou, čo naznačuje, že obchodníci vsádzajú na cenu zostávajúcu v konsolidačnom vzore. Pretože otvorený záujem zostáva na vysokej úrovni (takmer 800 miliónov dolárov) a maloobchodníci využívajú potenciálne vysoký pákový efekt, bolo ľahké po uskutočnení veľkého množstva likvidácií urobiť reverzné pohyby..

4h graf OKEx BTC Quarterly Futures (BTCUSD0925). Zdroj: OKEx, TradingView

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Dlhý / krátky pomer v podstate bežal oproti cenovému trendu v priebehu týždňa – tento pomer klesal, keď cena stúpala, a potom stúpal, keď cena klesala. Tento trend naznačuje, že obchodníci si neboli istí, že sa ceny budú uberať konkrétnym smerom, a očakávajú pokračovanie konsolidácie.

Pomer dlhá / krátka dosiahla pri niekoľkých príležitostiach až 1,15 a v nedeľu ráno dosiahla týždenné minimum 0,92. V súčasnosti sa tento pomer pohybuje okolo 1,0, čo odráža neochotu účastníkov trhu vsadiť na akýkoľvek trend.

Čas zberu dát: 7/10 4:00 – 7/17 4:00 UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Prémia spoločnosti OKEx BTC Quarterly Future bola za posledný týždeň pomerne stabilná a neustále sa pohybovala okolo rozsahu 1% nad spotovou cenou. BTC 90 – 110 dolárov je tiež primeraný vzhľadom na to, ako volatilita zostáva nízka.

Aktuálna prémia vo výške 103 USD (zhruba 1,1%) je o niečo vyššia ako 90 dolárov z minulého piatku, čo ukazuje, že očakávania trhu do konca septembra sa tento týždeň príliš nezmenili..

Čas zberu dát: 7/10 4:00 – 7/17 4:00 hod

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Minulý piatok bol otvorený úrok alebo OI rýchlo znížený z 800 miliónov na 756 miliónov dolárov, zatiaľ čo cena sa odrazila po dosiahnutí minima 9 194 dolárov – v dôsledku zatvorenia obrovských krátkych pozícií so ziskom.

V nasledujúcich dňoch vykazoval OI volatilný stúpajúci trend a vo štvrtok ráno dosiahol nedávne maximum 816 miliónov dolárov. Momentálne je OI stále na úrovni 796 miliónov dolárov, čo je rovnaká úroveň pred pádom v polovici marca.

Čas zberu dát: 7/10 4:00 – 7/17 4:00 UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania k dozabezpečeniu, na rozdiel od celkového rastúceho trendu z minulého týždňa, začal trvalý pohyb nadol po dosiahnutí maxima blízko 4,2 v pondelok, čo je v súlade s cenovým trendom.

Celkovo sa tento pomer počas týždňa pohyboval vo veľmi úzkom rozmedzí 3,4 až 4,2, čo naznačuje, že spotoví maržoví obchodníci sú opatrní, pokiaľ ide o pákový efekt.

Čas zberu dát: 7/10 4:00 – 7/17 4:00 UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Štatistiky obchodníkov

Robbie, investičný analytik OKEx

Úzka bočná konsolidácia bitcoinu oslabila nadšenie trhu, keďže objemy obchodov sa v priebehu týždňa príliš nezvyšovali. Táto nižšia volatilita však umožnila obchodníkom využiť na vstup na trh vysokú páku, čo viedlo k veľkým likvidáciám v dôsledku krátkodobých cenových výkyvov. Medzitým, keď je OI stále na vysokých úrovniach, môžu účastníci trhu primerane očakávať návrat volatility v polovici obdobia.

Kým nebude prelomená úroveň odporu 9 300 dolárov, krátkodobý trend zostáva v prospech medveďov. Na druhej strane, býci musia dávať pozor na 8 500 dolárov, pretože akékoľvek opravy, ktoré neporušia túto podporu, by mohli predstavovať dobré príležitosti na vstup na trh.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map