Korelácia bitcoin-SPX by mohla ohroziť oživenie bitcoinu: technický utorok

V skratke

  • Trhy s kryptomenami boli v utorok väčšinou na vysokej hodnote, pretože ceny BTC sa postupne vrátili späť na úroveň 9 100 dolárov.
  • Dáta ukazujú, že korelácia medzi BTC a SPX sa opäť zvyšuje, čo by mohlo byť pre kryptotradičov opätovným záujmom..
  • DeFi tokeny zaznamenali pozoruhodné cenové akcie, keď KNC vyskočil o viac ako 8%.

Prehľad trhu

Trhy s kryptomenami sa v utorok v Ázii zotavovali veľmi pomaly potom, čo sa cena bitcoinu (BTC) cez víkend krátko dotkla úrovní 8 800 dolárov. Zatiaľ čo sa cena BTC na začiatku relácie odrazila na úroveň 9 100 dolárov, objemy boli znateľne nižšie. Odskok tiež priniesol BTC späť do obchodného rozsahu, kde strávil väčšinu minulého mesiaca.

Medzitým by korelácie medzi SPX a BTC mohli byť pre obchodníkov opätovným problémom. Údaje z The Block Research ukazujú, že vzťah medzi nimi sa vrátil na marcové úrovne, okolo 0,31. Zatiaľ čo čítanie je v porovnaní s aprílovými úrovňami stále relatívne nízke, rastúci počet nových prípadov COVID-19 v kľúčových štátoch USA vyvoláva rastúci záujem o akciové trhy. Vzhľadom na nedávnu koreláciu by korekcia SPX vedená COVID mohla rýchlo preniknúť cez trhy s kryptomenami.

Kĺzavá korelácia SPX / BTC 1M sa odrazila. Zdroj: The Block Research

Na druhej strane sa zdá, že trhy s opciami BTC odrážajú sentiment trhu s miernym zaujatím voči pozitívnej strane. Údaje zo skreslenia naznačujú, že pomer BTC Put / Call v júni zostal v oblasti medzi 0,40 a 0,49, čo znamená, že o puty bola menej ako polovica z celkového otvoreného záujmu o opcie. Aj keď sa pomer postupne zvyšuje, súčasné čítanie je stále výrazne nižšie ako v obdobiach pred / po polovicu. Stojí za zmienku, že samotný pomer neukazuje celkový obraz trhov s opciami – ďalšie údaje si môžete pozrieť v sekcii OKEx Options Trading Data..

Pomer Put / Call BTC. Zdroj: Skew

Na inom mieste bol v utorok priestor altcoinov zmiešaný s bitcoinom SV (BSV) a dogecoinom (DOGE) mierne v červených číslach, zatiaľ čo Ether (ETH) a litecoin (LTC) získali zhruba 1%. DeFi tokeny zaznamenali významnú cenovú aktivitu, keď Kyber Network (KNC) po roku 2006 prudko vzrástla o viac ako 8% novinky že bola pridaná ako možnosť zabezpečenia na pôžičkovú platformu DAI spoločnosti Maker.

Cenová analýza

BTC / USDT – 50d-MA kľúčová úroveň pre býkov

V našom poslednom vydaní Technického utorka sme zdôraznili pravdepodobnosť opätovného prechodu BTC / USDT k ročnej trendovej línii odporu obrátenej na podporu okolo 8 850 dolárov – podpora v tejto oblasti je teraz opäť potvrdená.

Pozitívna hybnosť sa mierne nabrala so stochastickou tvorbou býčieho crossoveru. RSI však zostal relatívne plochý, čo naznačuje, že býci ešte nie sú úplne pod kontrolou.

Aj keď bola opätovne potvrdená jednoročná podpora trendových línií, BTC sa stále obchoduje pod líniou podpory predchádzajúceho trojuholníkového vzoru.

50-dňový kĺzavý priemer blízko 9 400 dolárov zostáva kľúčovou úrovňou na sledovanie BTC býkov. Cena opätovného získania tejto úrovne by mohla položiť základ pre uskutočnenie skutočného zvrátenia trendu, čo umožní bitcoinu opätovne otestovať úrovne 10 000 dolárov.

Negatívom je, že potvrdená jednoročná trendová línia rezistencie obrátenej na podporu z 8 700 na 8 800 dolárov zostáva aktívna.

BTC / USDT 50 d-MA v centre pozornosti. Zdroj: OKEx, TradingView

ETH / USDT – medvede pod kontrolou?

ETH / USDT ustúpil na 78,6% Fibonacciho retracement blízko 223 dolárov. Podpora na týchto úrovniach sa zdá byť pôvodne potvrdená, ale to neznamená, že odtiaľ bude vidieť obrat.

Indikátory hybnosti ukazujú, že medvede ETH zostali pod kontrolou, pričom OBV zostali v nedávnom zostupnom kanáli a MACD pravdepodobne v krátkodobom horizonte neprinesie býčí prechod..

Aj keď sa zdá, že sa stochastický jav stáva býčím prechodom, nie je dostatok dôkazov na to, aby sa mohlo čoskoro stať, že dôjde k obratu v trende..

Spodná podpora predchádzajúceho trojuholníkového vzoru v blízkosti 238 až 240 dolárov sa teraz pravdepodobne stane zónou odporu, zatiaľ čo nedeľné minimum na úrovni 215 dolárov je aktívne na strane mínusu.

Medvede majú naďalej pod kontrolou ETH / USDT. Zdroj: OKEx, TradingView

LTC / USDT – Budovanie obratu?

LTC / USDT sa za posledné tri mesiace obchodoval prevažne v úzkom rozmedzí a pomaly sa plazil k spodnej podpore kanála.

Indikátory teraz odrážajú zvyšovanie pozitívneho impulzu, keď MOM za posledné dva týždne tvoril denný kanál smerom nahor a stochastický nedávno tvoril dno. RSI však túto odchýlku ešte musí potvrdiť.

Nedávna klesajúca trendová čiara, okolo 41 – 42 dolárov, by mohla byť pre býkov kľúčovou úrovňou na sledovanie. Posun nahor z tohto trendu by mohol pripraviť pôdu pre 50 dolárov, zatiaľ čo 39 dolárov zostáva na úrovni, ktorú je potrebné sledovať na dne.

Je čas zmeniť smer v LTC / USDT? Zdroj: OKEx, TradingView

KNC / USDT – Prichádza ešte jeden príznak?

KNC / USDT bol v utorňajšom zasadnutí jedným z najlepších alternatívnych interpretov. Táto dvojica za posledné dva mesiace vyprodukovala dve vzostupné vlajky. Možnosť tretieho príznaku je nažive, ale ukazovatele ukázali, že dvojica bude možno najskôr potrebovať ďalšiu konsolidáciu.

Medzitým sa Bollingerove pásma opäť zúžili, čo signalizuje, že cenová volatilita by sa mohla čoskoro zvýšiť. Zaznamenali sme podobné dynamické vzorce vyvíjajúce sa v RSI a MACD – a ak sa história bude opakovať, trhy by po konsolidácii mohli vidieť tretiu vzostupnú vlajku.

Najnižšia sledovaná úroveň môže byť nedeľná minimálna hodnota 0,9922 USD, zatiaľ čo horná oblasť, na ktorú sa treba zamerať, je 1,3 USD.

V dennom grafe KNC / USDT sú viditeľné dva príznaky. Zdroj: OKEx, TradingView

ADA / USDT – obchodné príležitosti v rozsahu?

ADA / USDT sa od polovice marca pohybuje v stúpajúcom kanáli a dvojica sa v posledných dňoch blíži k nižšej podpore kanála.

Indikátory hybnosti ukazujú povzbudivé signály, pričom RSI produkuje nejaké vyššie minimá a MACD produkuje vzostupný crossover. Tieto signály by mohli podporiť prípad opakovaného testovania obráteného odporu kanála blízko 0,105 USD.

Squeeze skupiny Bollinger Bands tiež naznačuje, že čoskoro bude možné vidieť potenciálny únik. Zdá sa, že pár našiel platnú podporu na 78,6% Fibonacciho retracemente blízko 0,0726 dolárov, čo by mohla byť dolná oblasť na sledovanie.

ADA / USDT na dennom kanáli smerom nahor. Zdroj: OKEx, TradingView

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť interpretovaný ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map