Kryptotrhy nerozhodné ako spomalenie bitcoinových býkov: technický utorok

V skratke

  • Trhy s kryptomenami zostávajú nerozhodné ako bitcoin (BTC) cena kolíše v úzkom rozmedzí.
  • Údaje ukazujú, že súčasná krátkodobá konsolidácia by mohla byť dobrým východiskom pre ďalší rast cien BTC.
  • Éter (ETH) býci vyzerajú unavení, pretože 250 dolárov zostáva na významnej úrovni odporu, zatiaľ čo litecoin (LTC), Tron (TRX) a Kyber Network (KNC) zapojte sa do pozornosti.

Prehľad trhu

Trhy s kryptomenami boli v utorok ráno v Ázii nerozhodné, pretože ceny BTC pokračovali v obchodovaní nabok a menili sa majitelia blízko rukovätí 9 700 dolárov, zatiaľ čo Bitcoin Cash (BCH) a zvlnenie (XRP) boli mierne zelené.

Krátkodobá nerozhodnosť BTC v súčasnom rozmedzí môže naznačovať potenciál pre ďalšie cenové zhodnotenie. Prieskum spoločnosti Sentix ukazuje, že index nadmernej dôvery v bitcoinoch sa zvýšil na +7, čo by mohlo vysvetliť, prečo sa zdá, že býci BTC spomalili. Patrick Hussy, výkonný riaditeľ spoločnosti Sentix, povedal že základné presvedčenie pevne drží a konsolidácia na 1 – 2 týždne môže pomôcť cenám BTC opäť stúpať.

Bitcoinový sentimentIndex nadmernej dôvery v bitcoiny Sentix. Zdroj: Sentix

Index nadmernej dôvery Sentix meria pravdepodobnosť prípadu, že postupné zvyšovanie alebo klesanie cien viedlo k zvýšenej spokojnosti investorov. Čítania pod -7 alebo nad +7 sú zvyčajne znakom toho, že konsolidácie alebo opravy sú na spadnutie.

Môžeme očakávať, že dominancia trhu BTC bude opäť zameraná, pretože historicky dosiahla dno okolo 65 percent, kde je v súčasnosti. Ak by sa odtiaľto odrazilo, odrážalo by to rastúci dopyt trhu po bitcoinoch v porovnaní s altcoinmi.

Bitcoinová dominanciaDominancia trhu BTC (%). Zdroj: Tradingview

V altcoinovom priestore veríme, že Tron (TRX) zostane v centre pozornosti, pretože očakávame, že hlavnou hybnou silou zostanú novinky týkajúce sa jeho aktualizácie 4.0. Token základnej pozornosti (BAT), na druhej strane, pokračoval v raste na takmer 0,26 úrovne napriek tomu, že správy o prehliadači Brave údajne presmerovali jeho používateľov na odkazy spoločnosti pri prechode na rôzne platformy.

Cenová analýza

BTC / USDT – pred stúpaním znova otestujte podporu?

BTC / USDT zostali vo formácii trojuholníka, pretože cena sa minulý týždeň väčšinou pohybovala bokom. Avšak BTC môže pred testom úniku opätovne otestovať nižšiu podporu trojuholníka, najmä preto, že RSI tento týždeň produkovala nižšie maximum (v pomere k cene), čo sa považuje za medvediu odchýlku.

Stochastická tendencia sa tiež posúva nižšie a napriek šanci, že rýchla čiara môže ísť nad pomalú čiaru, tieto dva ukazovatele v čase písania tohto článku ukazujú, že sa hybná sila smerom nahor trochu vytrácala.

Avšak Konečný oscilátor začiarkla začiatkom tohto týždňa a môže naznačovať, že zaujatosť smerom nadol je obmedzená.

Pokiaľ ide o úroveň, spodná podpora trojuholníka sa pohybuje medzi 9 300 a 9 200 dolárov – čokoľvek nižšie, čo by mohlo zvýšiť dynamiku zostupného vývoja. Aj keď je to na vysokej úrovni, maximom z minulého týždňa okolo 10 400 dolárov zostáva strop.

Graf BTC USDTDenný graf BTC / USDT. Zdroj: OKEx; Tradingview

ETH / USDT – býky sa unavujú

Pre ETH / USDT môže byť na ceste náprava, pretože sa zdá, že býky sú unavené a medvede môžu čoskoro prevziať kontrolu. Napriek niekoľkým pokusom o prelomenie nad 250 dolárov zostáva pre ETH silnou rezistenciou a viaceré indikátory hybnosti naznačujú aj krátkodobú korekciu. Indikátor MOM spôsobil medvediu divergenciu, zatiaľ čo MACD sa zužoval.

Naopak, ako prvá úroveň by sa mohlo pozerať na 78,6 percentný Fibonacciho retracement blízko 223 dolárov. Potom sa možno dočkáme ďalšej korekcie smerom k 210 USD. Na druhej strane, ak sa potvrdí podpora na 250 dolárov, mohlo by to položiť základ pre testovanie februárového maxima 288 dolárov, aj keď z krátkodobého hľadiska sa to zdá nepravdepodobné.

ETH USDT denneDenný graf ETHUSDT. Zdroj: OKEx; Tradingview

LTC / USDT – urobte to alebo zlomte moment?

LTC / USDT sa obchodovali bokom po ďalšom neúspešnom pokuse prekonať úroveň 50 dolárov minulý týždeň. Siedma najväčšia kryptomena bude možno potrebovať okamžitý odraz skôr, ako sa jej zmocnia medvede.

Cena v súčasnosti spočíva na strednej čiare Bollinger Bands a prechod dole môže byť oporou pre prípad reverzu. RSI tiež spočíva na podpore nedávneho kanála a rozpad môže narušiť pozitívny impulz.

Naopak, ako prvá úroveň by sa dalo sledovať 44 dolárov, po ktorých nasledovalo 41 dolárov.

LTC USDT denneDenný graf LTC / USDT. Zdroj: OKEx; Tradingview

Môže byť potrebné vykonať opravu TRX / USDT

Technické ukazovatele naznačujú, že TRX / USDT by mohli zostať prekúpené a korekcia by mohla stlačiť cenu späť na nižšiu podporu kanála.

RSI v posledných dňoch koketoval s prekúpenou zónou, zatiaľ čo Williams% R zostal nad -20 percent. Obidve namerané hodnoty naznačujú, že dvojica bola prekúpená, a signál potvrdzuje stochastický medvedí výhybka. 0,01620 $ zostáva úroveň, ktorú je potrebné sledovať.

TRX USDT denneDenný graf TRXUSDT. Zdroj: OKEx; Tradingview

KNC / USDT – je pravdepodobné, že po úniku bude testovaná podpora otočená na odpor

KNC / USDT bol v utorňajšom zasadnutí jedným z najvýkonnejších altcoinov na obchodnej platforme OKEx, pričom vzrástol o viac ako 16 percent.

Skok priniesol únik z nedávneho trojuholníkového vzoru a tiež posunul cenu ďalej do prekúpenej zóny, ako potvrdzujú RSI aj William% R.

Aj keď sa zdá, že pár je prekúpený, nemusí podstúpiť bezprostrednú korekciu ceny. Spoločnosť KNC pravdepodobne najskôr otestuje oblasť medzi 0,753 až 0,757 dolármi, aby zistila, či je možné ju zmeniť z odporu na úroveň podpory.

Objem obchodovania však môže býkov znepokojiť, pretože odráža medvediu odchýlku od ceny.

KNC USDT denneDenný graf KNCUSDT. Zdroj: OKEx; Tradingview

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť považovaný za odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map