Kryptotrhy odskočili kapitálovými nástrojmi, ale obavy z pretrvávajúcej druhej vírusovej vlny: Technický utorok

V skratke

  • Trhy s kryptomenami sa vzchopili po tom, čo sa globálne akcie zhromaždili, keď Fed ohlásil nové kolo stimulov.
  • Údaje ukazujú, že počet subjektov s najmenej 1 000 bitcoinmi (BTC) od januára stabilne rastie.
  • Éter (ETH) a Cardano (ADA) bude možno potrebné ďalšie konsolidácie, zatiaľ čo Ripple (XRP) a výrobca (MKR) zhromaždenia mohli byť krátkodobé.

Prehľad trhu

Trhy s kryptomenami sa v utorok odrazili po tom, čo sa ceny bitcoinu nakrátko dotkli 8 900 dolárov. Vedúca kryptomena sa následne v skorej seanse zotavila na zhruba 9 500 dolárov, zatiaľ čo Ether a Ripple tiež zvrátili niektoré včerajšie straty.

Pondelkový výpredaj nastal po tom, čo sa americké akcie zrútili na pozadí rastúcich obáv z úniku druhej vlny COVID-19 v USA. Údaje z Univerzity Johna Hopkinsa ukazujú, že denník potvrdil, že nové prípady v USA v poslednej dobe prudko vzrástli, zatiaľ čo krajiny ako Brazília a India aby už dosiahli vrchol.

Pretože sa zdá, že v dnešnej dobe sa ujímajú vedenie tradičné trhy, všeobecná nálada sa točí okolo vypuknutia vírusu a mohla by nakoniec ovplyvniť krátkodobé ceny kryptomeny.

Prípady výskytu koronavírusuCOVID-19 denne potvrdil, že v USA sa odrazili nové prípady. Zdroj: Univerzita Johns Hopkins University

Zatiaľ čo nové potvrdené prípady vyvolali obavy na akciových trhoch, zdá sa, že základy zostávajú pevné na krypto stránke. Údaje z Glassnode ukazujú, že počet bitcoinových veľrýb od januára ustavične rastie a viac ako 1 880 subjektov drží najmenej 1 000 BTC, čo je najvyššia úroveň od septembra 2017..

Rastúci počet veľrýb by mohol naznačovať, že investori hromadia BTC, zatiaľ čo Fed rozširuje svoju súvahu.

Údaje GlassnodeRastúci počet bitcoinových veľrýb. Zdroj: Glassnode

V altcoinovom priestore získalo Cardano viac ako 8 percent, keďže sieť je naplánovaná na upgrade Shelley budúci mesiac. Sieť Kyber (KNC) vyskočil asi o 5 percent kvôli očakávaniam pri uvedení KyberDAO, ktoré je plánované na koniec druhého štvrťroka. Medzi ďalších tvorcov altcoinov patril Maker (MKR), Nano (NANO) a Zilliqa (ZIL).

Do budúcnosti môžeme očakávať, že akciové trhy budú aj v krátkodobom horizonte naďalej hrať vedúcu úlohu. Mali by ste tiež sledovať ceny zlata a ak sa oba trhy začnú obchodovať nižšie, účinok sa môže preniesť aj na kryptomeny.

Cenová analýza

BTC / USDT – Krátkodobý odraz je na spadnutie?

BTC / USDT zmenil trendovú líniu klesajúcu o jeden rok na podporu, pretože cena sa odrazila v tvare trojuholníka.

Stláčanie Bollingerových kapiel naznačuje, že cenová volatilita by sa mohla krátkodobo zvýšiť. Aj keď stlačenie BB nemusí byť schopné predpovedať, ktorým smerom sa bude cena uberať, môžeme byť schopní predpovedať smer pomocou indikátorov hybnosti.

Stochastická spoločnosť nedávno vytvorila býčí prechod, čo naznačuje, že býci začali znovu získavať určité dôvody, čo zlepšuje vyhliadky na krátkodobý cenový odraz. Tento posun sa odráža aj v RSI, ktorá sa odrazila na vrchole nedávneho klesajúceho trendu.

Pokiaľ ide o úroveň, oblasť medzi 9 800 a 10 000 zostala krátkodobým stropom, zatiaľ čo podpora zameraná na odpor okolo 8 800 až 8 900 zostala v platnosti až do tohto bodu..

Pár BTC USDTKrátkodobý odraz BTCUSDT by mohol hroziť. Zdroj: OKEx, Tradingview

ETH / USDT – je nevyhnutná konsolidácia pred prevzatím býkov?

ETH / USDT sa zotavil z júnového minima 218,30 USD spolu s odrazom BTC. Táto dvojica si počas ázijského utorňajšieho stretnutia menila majiteľa v držadlách za 230 dolárov.

Aj keď sa cena mierne odrazila, dvojica sa môže najskôr znovu otestovať a konsolidovať v blízkosti spodnej podpory novovytvoreného trojuholníka, ktorá je blízko 78,6% Fibonacciho retracementu na úrovni 223 dolárov, predtým, ako dôjde k zmysluplnému obratu.

Čítanie ukazovateľov hybnosti tiež posilňuje konsolidačný prípad. Zdá sa, že dno je v štádiu stochastického vývoja, ktorý signalizuje, že veľká časť tlaku nadol sa už zmiernila, avšak hybná sila smerom nahor stále úplne neprevzala.

DMI tiež navrhuje rovnaký príbeh, pričom čiara -DI je stále nad čiarou + DI, čo znamená, že došlo k väčšiemu pohybu smerom nadol ako nahor, avšak rozdiel sa zmenšoval.

Pár ETH USDTETHUSDT by sa mohol konsolidovať na súčasnej úrovni. Zdroj: OKEx, Tradingview

XRP / USDT – medvede stále pod kontrolou?

XRP / USD sa počas utorňajšieho oživenia nakrátko dotkli 0,194 USD. Zo širšej perspektívy však dvojica produkuje nižšie výšky a zostupný trojuholník zostáva nedotknutý.

Indikátory hybnosti napriek utorňajšiemu 3-percentnému odrazu nepreukázali výrazné zvýšenie tempa rastu. Rýchle a pomalé línie stochastickej krivky sa krútili, zatiaľ čo MACD bol prevažne v červených číslach.

Aj keď je utorňajšie maximum vyššie ako pondelkové, ak nebude odraz v krátkodobom horizonte schopný pokračovať, pravdepodobnejšie by mohlo byť opätovné otestovanie spodnej podpory trojuholníka v blízkosti 0,182 USD.

XRP pár USDT Trend poklesu pre XRP / USDT zostal nedotknutý. Zdroj: OKEx, TradingView

ADA / USDT – 30MA zostáva nekompromisná

ADA / USDT bol jedným z najväčších hybných síl v altcoinovom priestore počas utorňajšej schôdze, vzrástol o viac ako 9 percent, len ostýchavo predstavoval 0,08 USD.

Dvojica sa počas pondelkového predaja dotkla tridsaťdňového kĺzavého priemeru, dokázala však rýchlo odskočiť, pretože podpora 30MA zostala v platnosti od začiatku apríla. Rovnako ako mnohé z altcoinov, bude možno potrebné zahájiť nový trend v konsolidácii ADA na súčasnej úrovni.

Dôvod pre konsolidáciu podporuje aj DMI, pričom -DI je mierne znížené a + DI mierne začiarknuté. Pokračovanie krútenia týchto dvoch línií zvyčajne naznačuje konsolidačné obdobie.

Pozorovatelia ADA sa môžu sústrediť na 78,6% Fibonacciho retracement a oblasť 30MA, ktorá leží okolo 0,07 USD a mohla by predstavovať nižšiu podporu pri sledovaní.

ADAUSDT pár30MA môže byť podporou pre ADA / USDT. Zdroj: OKEx, TradingView

MKR / USDT – Nastala medvedia divergencia?

MKR / USDT zaznamenali v utorok ďalší obrovský zisk, ktorý počas zasadnutia prudko stúpol o viac ako 18%. Odskok však mohol trvať len krátko, pretože medvede môžu začať vrčať.

RSI priniesol medvediu divergenciu s cenou, pričom indikátor generoval niektoré nižšie výšky, zatiaľ čo cena spôsobila niektoré vyššie výšky. Medvedí výhybka denného MACD tiež naznačuje, že býky môžu byť unavené.

Z hľadiska úrovne by mohlo byť prvou oblasťou, ktorá sa bude pozerať blízko 30MA, 450 dolárov.

Pár USDR MKRMedvedia divergencia MKRUSDT. Zdroj: OKEx; Tradingview

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť interpretovaný ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map