Máj končí býčím rokom pre krypto, ale geopolitické napätie prináša neistotu: Watch Watch Weekly

Kryptomarket každý týždeň

Minulý týždeň Bitcoin (BTC) v prvých dvoch obchodných dňoch prudko poklesol z 9 000 na 8 700 USD, potom ako v stredu rýchlo zotavil straty. Vo štvrtok sa opäť zhromaždil na takmer 9 500 USD a za posledný májový deň dosiahol maximu 9 749,3 USD podľa OKEx BTC spot cena.

Volatilita bitcoinu mala za týždeň zisk 7,85 percenta a v čase tlače sa obchoduje okolo 9 550 dolárov. Zatiaľ čo ďalších 10 najlepších altcoinov bolo tiež zelených, Ethereum (ETH), s prechodom na model proof-of-stake, ktorý prichádza v 3. štvrťroku 2020, dopadol najlepšie s 15-percentným zhodnotením v týždni.

krypto výkon v májiTýždenné výnosy hlavných kryptomien 5/25 – 5/31. Zdroj: Tradingview

Altcoiny v máji výrazne pribudli

Index CryptoCompare Small-Cap vedie stále v máji, a to až o viac ako 20 percent za mesiac. Large-Cap Index je v porovnaní s oneskorením, keď za rovnaké obdobie zaznamenal menej ako 8 percent.

Mnoho altcoinov prinieslo za posledný mesiac výrazné výnosy. Zilliqa (ZIL) bol hore takmer 150 percent po Vitalikovi vyjadrený jeho podpora projektu, zatiaľ čo THETA a OmiseGo (OMG) išiel hore o viac ako 80 percent. Medzi ďalších významných hýbateľov patrí Cardano (ADA), VeChain (VET) a 0X (ZRX), pričom všetky tri v máji dosiahli viac ako 40 percent.

index kryptomenyIndex malých / stredných / veľkých spoločností sa vráti v máji. Zdroj: MVIS

Pozitívny výkon mája má vplyv na jún

Pri pohľade na historický výnos bitcoinu vzrástol v júni od roku 2013 v priemere o 5,31 percenta, pričom iba počas medvedích trhov došlo k negatívnemu rastu iba dva roky – -24,31 percenta v roku 2013 a -14,88 percenta v roku 2018. Navyše, vždy, keď bol máj pozitívnym mesiacom, nasledoval jún.

Historické výnosy bitcoinHistorický mesačný výnos BTC. Zdroj: CoinMarketCap & OKEx

Na trhu opcií sa sentiment stal optimistickým

Mesačný skreslenie sa dramaticky stiahlo z vyše 20 percent na -9,6 percenta na konci mája, podľa ŠikmýÚdaje. Tento posun naznačuje, že hovory sú nákladnejšie ako hovory z hovorov a riziko volatility je viac naopak.

Volatility Skew je rozdiel v implikovaná volatilita (IV) medzi bez peňazí opcie, opcie za peniaze, a v peniazoch možnosti. Tento model ukazuje na býčie nálady, čo naznačuje, že obchodníci vsádzajú na budúce cenové zhodnotenie, čo zvyšuje dopyt po nákupných opciách.

BTC Skew 25dBTC 25d šikmo. Zdroj: Šikmý

Okrem toho sa rozpätie medzi trojmesačnou implicitnou volatilitou bitcoinu (IV) a jeho historickou volatilitou (RV) rozšírilo na 3 percentá, čo je najvyššia úroveň za posledný rok. Ak je IV príliš nízka v porovnaní s RV, cena opcie sa považuje za podhodnotenú.

Historicky bola RV väčšinou nižšia ako IV bitcoinu, s výnimkou krátkeho obdobia okolo septembra 2019. Obchodníci zvyčajne očakávajú, že volatilita sa posunie k svojmu priemeru (zvýšenie, keď je príliš nízka, a pokles, keď je príliš vysoká).

Indikátor volatility BTCBTCUSD – IV vs. RV. Zdroj: Šikmý

Bitcoinová technická analýza

Bitcoin sa zotavil nad trendovou čiarou, ktorú testoval začiatkom mája, a minulý týždeň prekonal odolnosť voči podpore 9 300 dolárov – 9 400 dolárov. Býčí krok sa však zastavil na 9 750 USD, čo bolo odmietnuté predchádzajúcim maximom 9 800 USD z 19. mája. Vpred je tento týždeň možný ďalší test maxima v polovici mája..

BTC / USDSpotová cena OKEx BTC. 1H graf. Zdroj: OKEx

Do budúcnosti tento týždeň

Protesty a nepokoje v USA sú stále prebieha, spolu s novou vlnou zvýšenej Čínsko-americké napätie. Z hľadiska makroúdajov, Výroba ISM údaje budú zverejnené v pondelok, zatiaľ čo Nezamestnané pohľadávky správa vyjde v utorok.

Zatiaľ čo bitcoiny historicky vykazovali korelácie so zlatom a čínskym jüanom v obdobiach zvýšenej geopolitickej neistoty, bezprecedentná dnešná globálna situácia môže ovplyvniť vesmír nepredvídateľnými spôsobmi.

Medzitým Matic Mainnet išiel naživo 31. mája a Zilliqa (ZIL) tento mesiac dokončí stávkovú podporu. Inovácia siete Phoenix Mainnet od spoločnosti Ethereum Classic (ETC) sa očakáva dnes, 1. júna, podľa coinmarketcal’s harmonogram, spolu s natívnym tokenom výmeny OKEx, ôsmym v OKB nákup a pálenie.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť považovaný za odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map