Maloobchodní obchodníci s bitcoinmi sa dostali do pasce pondelňajším fakeoutom, pretože futures odhalili klesajúcu dôveru

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx

Tento týždeň zaznamenali bitcoiny (BTC) rýchly pokles po rovnako prudkom raste. OKEx Quarterly Futures (BTCUSD0925) sa v pondelok prehnali nad 12 800 dolárov, čo urobilo falošný únik a potom v stredu kleslo späť pod 12 000 dolárov. Odvtedy sa bitcoin pohyboval okolo 12 000 dolárov so znižujúcou sa volatilitou.

Je pozoruhodné, že bitcoiny a tokeny decentralizovaného financovania zaznamenali rozdiely v cenových trendoch. V pondelok bitcoin získal späť 1,5% svojej dominancie, ale po stredu, keď sektor DeFi získal vzrastajúcu dynamiku, zostal bitcoin slabý.

Aj keď popredná digitálna mena od stredy testovala podporu 11 800 dolárov trikrát, doskoky neboli také silné.

Pri pohľade na obchodné údaje spoločnosti OKEx opäť vidíme retailových investorov, ktorí stíhajú rally a nakoniec sa dostanú do výšky. To je zrejmé z inverznej korelácie medzi pomerom dlho / krátky a cenou.

BTC základňa medzi štvrťročnou budúcnosťou a spotom tiež po stredu extrémne rýchlo poklesla, čo naznačuje, že falošný únik v polovici týždňa spôsobil, že účastníci trhu v strednodobom horizonte stratili dôveru..

Bitcoinový štvrťročný futures grafOKEx Štvrťročné futures na BTC (BTCUSD0925) 1h graf – 21/21. Zdroj: OKEx, TradingView

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte stránku s obchodnými údajmi OKEx a preskúmajte viac ukazovateľov

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer dlhých / krátkych akcií sa po pondelňajšom raste rýchlo posunul iba nahor, od 1,03 do štvrtkových 1,37. To naznačuje, že retailoví investori prenasledovali rast cien a nakupovali so stratou.

Okrem toho, ak už nebude dochádzať k ďalšiemu cenovému prielomu, pretože vo štvrtok bol pomer vyšší – potom klesol na súčasnú úroveň 1,08 – zdá sa, že maloobchodníci sa vzdali na nižších úrovniach.

Aktuálny pomer dlhých a krátkych transakcií je pre býčí trh nízky, ale hodnota vyššia ako 1 tiež naznačuje, že trh stále nie je veľmi medvedí. Otvorený záujem sa medzitým po veľkom poklese nezlepšil, čo znamená, že obchodníci prijímajú prístup vyčkávania.

Pomer bitcoin long / short - 8 / 14-8 / 21Čas zberu dát: 8/14 4:00 am UTC do 8/21 4:00 am UTC

Pomer dlhá / krátka porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície a otvorených krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

BTC základ

Poplatok za OKEx Quarterly Futures dosiahol v pondelok maximum 350 dolárov a potom sa prekvapivo rýchlo znížil, keď cena klesla. Dnes klesla na 180 dolárov – a to je v porovnaní s minulými piatkovými 280 dolármi výrazný pokles. To naznačuje výrazný nedostatok dôvery na trhu po falošnom prelomení v polovici týždňa.

Bitcoinový základný graf - 8 / 14-8 / 21Čas zberu dát: 8/14 4:00 am UTC do 8/21 4:00 am UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený záujem a objem obchodovania

Otvorený záujem dosiahol po pondelňajšom úniku vrchol na hodnote 1,33 miliardy dolárov a potom začal postupný pokles. V kombinácii s retailovými investormi, ktorí stíhajú za vyššie ceny, je zrejmé, že veľryby po cenovom raste postupne zatvárali zisky.

Keďže OI je teraz na hodnote 1,14 miliárd dolárov – čo je ešte menej ako 1,2 miliardy dolárov z minulého piatku – na trhu môže byť potrebných viac času na akumuláciu pozícií pred ďalším veľkým ťahom.

Otvorený úrok a objem obchodov v bitcoinoch - 8 / 14-8 / 21Čas zberu dát: 8/14 4:00 am UTC do 8/21 4:00 am UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Je zaujímavé poznamenať, že pomer požičiavania BTC marží, podobne ako pomer dlhých / krátkych transakcií, sa počas pondelkového nárastu znižoval a počas 12 hodín klesol zo 14 na 11 až 11. Tiež sa rýchlo zotavil po tom, čo cena dosiahla maximum 12 800 dolárov, čo môže naznačovať, že existujú niektorí účastníci trhu, ktorí si požičali BTC s cieľom skratovať podkladové aktívum počas rastu.

Tento pomer sa teraz vrátil späť na takmer 14, čo je takmer rovnaká hodnota ako minulý piatok, bez ďalších zmien.

Pomer požičiavania bitcoinovej marže 8 / 14-8 / 21Čas zberu dát: 8/14 4:00 am UTC do 8/21 4:00 am UTC

Pomer požičiavania k dozoru sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, a požičiavajú si BTC v hodnote USDT za dané obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Ak je pomer požičiavania s dozabezpečením vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Po pondelkovom prudkom náraste sme zaznamenali vysoký zisk. Tento trend zostáva trochu aktívny a bitcoiny nie sú schopné silne sa vrátiť z úrovní podpory. Zatiaľ sa ukazuje, že býci ustupujú – vyčerpaní haváriou – a je menej pravdepodobné, že by sa bitcoin z krátkodobého hľadiska výrazne zotavil..

Do budúcnosti musí cena znovu získať 12 300 dolárov, aby trh mohol znovu získať dôveru v prekonanie predchádzajúcej kritickej rezistencie 12 800 dolárov.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map