Maloobchodní obchodníci si dávajú pozor na obnovenie ceny bitcoinu po utorkovom prudkom poklese: piatok v budúcnosti

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

BitcoinCena (BTC) sa pohybovala na horskej dráhe posledných sedem dní, počínajúc rýchlym nárastom na začiatku týždňa, vrcholiacim pri cene 10 548 dolárov Pondelok noc. Avšak po menej ako jednom dni obchodovania nad 10 000 dolárov sa BTC v utorok popoludní vrátilo späť a pokleslo až na 9 195 dolárov. Cena sa odvtedy opäť zhodnotila a podľa OKEx Quarterly Future sa momentálne pohybuje okolo 9 850 dolárov (BTCUSD0626) trh.

Pozerajúc sa na Obchodné údaje OKEx, vidíme, že ukazovateľ pomeru dlhových / krátkych úrokových sadzieb BTC aj ukazovateľ pôžičiek na maržu naznačili, že maloobchodníci budú začiatkom tohto týždňa prenasledovať cenovú rally. Otvorený úrok (OI) však naznačuje, že veľké veľryby otvorili krátke pozície na vrchole pondelkového obchodného rozsahu, keď vysoký počet likvidačných pokynov tlačil nahor cenu.

Pozitívny základ BTC a pomaly sa zotavujúci otvorený záujem v súčasnosti naznačujú, že sentiment na trhu zostáva optimistický, ale maloobchodníci sú pri dlhých pozíciách opatrní..

Cena OKEx BTC USDŠtvrťročné futures na OKEx BTC (BTCUSD0626) 1D graf. Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte Stránka s obchodnými údajmi spoločnosti OKEx preskúmať viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Od pondelňajšej noci do utorka sme mohli vidieť, ako sa pomer BTC Long / Short Ratio pohybuje hore a dole v tandeme s cenou bitcoinu. Pomer sa zvýšil na 1,76 z 1,19 za menej ako šesť hodín, čo naznačuje prenasledovanie retailovými obchodníkmi. Po tom, čo retailoví obchodníci a investori začali FOMO-in, sa však trh zmenil smerom a po utorkovej korekcii pomer klesol späť na 1,1.

Pomer sa v súčasnosti drží na približne rovnakej úrovni (1,1) napriek tomu, že cena sa zotavila na úrovni 700 USD, čo naznačuje nerozhodnosť a opatrnosť medzi maloobchodníkmi.

OKEx BTC dlhý / krátkyČas zberu dát: 5/29 6:00 – 6/5 6:00 – UTC

Long / Short Ratio porovnáva celkový počet používateľov otvárajúcich dlhé pozície v porovnaní s tými, ktorí otvárajú krátke pozície. Pomer je zostavený zo všetkých futures a permanentných swapov a dlhá / krátka strana používateľa je určená ich čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi je vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, vyvážený krátkou pozíciou. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

Základ BTC

Prémia OKEx BTC Quarterly Future po pondelňajšej demonštrácii stúpla na 160 dolárov. Ale vysoká prémia a vysoká miera financovania prilákali veľa arbitrážnych obchodníkov, ktorí vstúpili do krátkych pozícií, aby využili cenový rozdiel. Utorková ostrá cenová korekcia znížila prémiu na menej ako 30 dolárov. V priebehu nasledujúcich dní sa však opäť vzchopil, pretože sa zdalo, že bitcoin je pripravený znovu otestovať 10 000 dolárov.

Základ BTCČas zberu dát: 5/29 6:00 – 6/5 6:00 – UTC

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený úrok a objem obchodovania

Otvorený záujem (OI) odhaľuje možné poznatky o správaní sa kryptomien. V pondelok večer cena bitcoinu vystrelila z približne 9 600 dolárov na viac ako 10 300 dolárov a OI sa zvýšil zo 640 miliónov kontraktov (1 kontrakt = 100 dolárov) na 810 miliónov. Boli sme svedkami toho, ako cenový výkyv vyvolával likvidácie krátkych pozícií, ale OI neklesol súčasne.

Toto správanie naznačuje, že niektoré veľryby otvorili krátke pozície v hornej časti rozsahu, keď likvidačné pokyny zvýšili cenu. Tento názor podporuje aj utorňajšia ostrá cenová korekcia.

OI za posledných pár dní pomaly rástol a dá sa očakávať, že bude naďalej rásť, pretože cena bitcoinu sa zhodnocuje.

Otvorený úrok BTCČas zberu dát: 5/29 6:00 – 6/5 6:00 – UTC

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený úrok, znamená to, že bolo otvorených veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Zmena pomeru požičiavania marží bola podobná pomeru dlhého / krátkeho úveru diskutovaného vyššie, avšak s miernym oneskorením. Pomer vzrástol z 3,3 na maximum 7,1 v utorok popoludní, tesne pred cenovým kolapsom. Odvtedy sa tento pomer nezlepšil a pohybuje sa okolo 2,5.

Pomer požičiavania marže BTCČas zberu dát: 5/29 6:00 – 6/5 6:00 – UTC

Pomer požičiavania marže sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu, ktoré ukazujú pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, oproti požičaným BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Keď je ukazovateľ pôžičiek na rozpätie vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Štatistika obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Bol to veľmi nestály týždeň s vnútrodenným 10-percentným čerpaním a skládkovaním – typickým pohybom bitcoinu. V nasledujúcich pár dňoch však môžeme vidieť volatilitu, ktorá klesá, pretože otvorený úrok sa zotavuje veľmi pomaly.

Nepretržitý objem nákupu na spotovom trhu medzitým môže cez víkend tlačiť na vyššiu cenu. Prahová hodnota 9 450 dolárov je v strednodobom horizonte rozhodujúcou úrovňou a ak sa cena bude môcť udržať nad touto úrovňou, je pravdepodobné, že dôjde k ďalšiemu testu 10 000 alebo 10 200 dolárov..

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť interpretovaný ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map