Medvedí sentiment prevláda, keď sa obchodníci opatrne usilujú a BTC hľadá podporu: piatok v budúcnosti

Futures Friday je týždenný prehľad štvrťročných bitcoinových futures na OKEx.

Bitcoin (BTC) začala s retracementom koncom tohto týždňa, čo predstavovalo pokles o takmer 10 percent od pondelkového otvorenia (UTC) o 9 773 dolárov, podľa OKEx Quarterly Future (BTCUSD0626) cena.

BTC začal v pondelok strácať vzrastajúcu dynamiku, keď sa v pondelok snažil prelomiť odpor nad 10 000 dolárov a vrátenie bolo spustený organizáciou UTXO z februára 2009 (pred viac ako 11 rokmi) strávenou v reťazci v stredu okolo 15:00 UTC.

Pozerajúc sa na Obchodné údaje OKEx, vidíme, že pomer BTC dlhý / krátky sa pohyboval okolo 1,0 po stredajšom stiahnutí a základ BTC vstúpil na niektoré obdobia do záporného územia.

Pretože Open Interest (OI) už nejaký čas nezaznamenáva zlepšenie, celkový sentiment na trhu sa prikláňa k medvedej strane.

Graf BTC spoločnosti OKExŠtvrťročné futures na OKEx BTC (BTCUSD0626) 1D graf. Zdroj: OKEx

Čítanie obchodných údajov OKEx

Navštívte Stránka s obchodnými údajmi spoločnosti OKEx preskúmať viac ukazovateľov.

Pomer BTC dlhý / krátky

Pomer BTC dlhý / krátky za posledných sedem dní divoko kolísal. Prvýkrát dosiahol maximum 1,24 v pondelok, keď BTC dosiahol týždenný vrchol 10 110 dolárov, a potom sa začal sťahovať späť. Pomer v stredu pred náhlym poklesom ceny BTC ustúpil na hodnotu okolo 1,2. V súčasnosti sa pohybuje okolo 1,0, čo naznačuje, že nálada na trhu je vyvážená.

Pomer BTC dlhý / krátkyČas zberu dát: 5/15 0:00 – 5/22 4:00 (UTC)

Long / Short Ratio zobrazuje pomer celkového počtu používateľov otvárajúcich dlhé pozície k otvoreniu krátkych pozícií. Pomer je zostavený zo všetkých termínových obchodov a permanentných swapov. Dlhá / krátka strana používateľa je určená jeho čistou pozíciou v BTC.

Na trhu s derivátmi musí byť vždy, keď je otvorená dlhá pozícia, otvorená aj krátka pozícia, aby sa vyvážil. Celkový počet dlhých pozícií sa musí rovnať celkovému počtu krátkych pozícií. Ak je pomer nízky, znamená to, že viac ľudí drží trenírky.

Základ BTC

The OKEx BTC štvrťročná budúcnosť prémia vzrástla v pondelok na zhruba 30 dolárov a zostala kladná až do stredajšieho prepadu. Ale odvtedy sa poistné niekoľkokrát dostalo do záporného teritória a stále sa pohybuje okolo 0 dolárov.

BTC báza rýchlo klesla z maxima 80 USD minulý týždeň na súčasných 0,19 USD, čo odráža vývoj sentimentu na trhu.

Základ OKEX BTCČas zberu dát: 5/15 0:00 – 5/22 4:00 (UTC)

Tento ukazovateľ zobrazuje štvrťročnú cenu futures, cenu spotového indexu a tiež základný rozdiel. Základ konkrétneho času sa rovná štvrťročnej cene futures mínus cena spotového indexu.

Cena futures odráža očakávania obchodníkov od ceny bitcoinu. Ak je základ kladný, znamená to, že trh je býčí. Ak je základ negatívny, znamená to, že trh je na vzostupe.

Základ štvrťročných futures môže lepšie naznačiť dlhodobý trhový trend. Ak je základ vysoký (pozitívny alebo negatívny), znamená to, že existuje viac priestoru na arbitráž.

Otvorený úrok a objem obchodovania

Otvorený úrok (OI) sa do pondelka nahromadil na 6,12 milióna kontraktov (1 kontrakt = 100 USD), čím vzrástol zo sobotného minima 5,08 milióna pred likvidáciou dlhopisov. Od tej doby sa OI nezlepšila a stále pracuje okolo 5,5 milióna zmlúv. To ukazuje, že býci aj medvede sú pri súčasnej cenovej hladine opatrní, čo zabraňuje výraznému hromadeniu OI.

Po havárii v polovici marca nie sú veľké nárasty OI bežne pozorované a zdá sa, že účastníci trhu sú pri využívaní pákového efektu opatrní. Celkove zostáva pákový efekt dlhových transakcií vyšší ako krátkodobý výnos, o čom svedčí veľkosť likvidácií.

Otvorený úrok OKEX BTCČas zberu dát: 5/15 0:00 – 5/22 4:00 (UTC)

Otvorený úrok je celkový počet nesplatených futures / swapov, ktoré neboli uzavreté v daný deň.

Objem obchodovania je celkový objem obchodov s futures a permanentnými swapmi za určité časové obdobie.

Ak bude otvorených 2 000 dlhých zmlúv a 2 000 krátkych zmlúv, otvorený úrok bude 2 000. Ak objem obchodov vzrastie a otvorený úrok poklesne v krátkom časovom období, môže to znamenať, že veľa pozícií je uzavretých alebo bolo prinútených k likvidácii. Ak sa zvýši objem obchodovania aj otvorený záujem, znamená to, že sa otvorilo veľa pozícií.

Pomer požičiavania marže BTC

Pomer požičiavania k pôžičkám sa tento týždeň pohyboval v tandeme s BTC a po pondelňajšom dosiahnutí týždenného maxima poklesol. Pomer je v súčasnosti 2,13, čo je viac ako 1,4 z minulého piatku, ale nie je sprevádzaný agresívnym nákupom na spotovom trhu s pákovým efektom..

Pomer požičiavania marže OKEXČas zberu dát: 5/15 0:00 – 5/22 4:00 (UTC)

Pomer požičiavania marže sú údaje o obchodovaní na spotovom trhu ukazujúce pomer medzi používateľmi, ktorí si požičiavajú USDT, oproti požičaným BTC v hodnote USDT za dané časové obdobie.

Tento pomer tiež pomáha obchodníkom skúmať sentiment na trhu. Obchodníci, ktorí si požičiavajú USDT, sa všeobecne snažia kúpiť BTC a tí, ktorí si požičiavajú BTC, sa snažia ich skrátiť.

Keď je ukazovateľ pôžičiek na rozpätie vysoký, znamená to, že trh je na vzostupe. Ak je nízka, znamená to, že trh je na vzostupe. Extrémne hodnoty tohto pomeru historicky naznačujú zvraty trendov.

Pohľad obchodníka

Robbie, investičný analytik OKEx

Zatiaľ čo ukazovatele údajov o obchodovaní s futures vykazovali medvedie signály s občasnou negatívnou prémiou a nízkym pomerom Long / Short Ratio, BTC si stále nachádza podporu v dolnej časti rastúceho kanála uvedeného vyššie. Ak sa nepodarí zotaviť a klesne pod kanál, môžeme v polovici obdobia zaznamenať ďalší ponor smerom k 7 400 USD.

Z krátkodobého hľadiska sa podpora vo výške 9 300 dolárov stala silným odporom a spoločnosť BTC ju bude musieť porušiť, aby získala ďalšiu šancu na zotavenie..

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť interpretovaný ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo.

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map