Možnosti ETH, trh ukazuje rozdelený sentiment: analýza

Obrázok možností ETH a EOS

V skratke

  • Možnosti Etheru (ETH) Otvorený úrok (OI) sa vznáša blízko svojho historického maxima, keď viac obchodníkov s derivátmi preskočí na opčný vlak.
  • Možnosti môžu byť lepšou voľbou, pokiaľ ide o riadenie rizika.
  • Údaje o obchodovaní ukazujú, že sa zdá, že niektorí obchodníci s opciami pozerajú na zmluvy s vyššou dobou platnosti štrajk, zatiaľ čo zmluvy, ktorých platnosť vyprší v júni, zostávajú najobľúbenejšie.

Zamerané na možnosti ETH

Trhy s opciami ETH si v poslednej dobe získavajú čoraz väčšiu pozornosť, pretože rizikový sentiment druhej najväčšej kryptomeny zostáva od konca minulého mesiaca väčšinou pozitívny. Údaje od spoločnosti Skew ukazujú, že celková hodnota OTH opcií ETH – celková hodnota nesplatených opčných zmlúv, ktoré sa ešte len musia vyrovnať – je len okolo 150 miliónov dolárov, čo je nový ATH, ktorý prekonal doterajší rekord okolo 80 miliónov dolárov v júni 2019..

Celkový počet možností ETH OI dosahuje ATH. Zdroj: Šikmý

Silný výkon ETH za posledný mesiac – najmä prekonanie bitcoinu (BTC) – by mohol byť jedným z dôvodov rastúceho záujmu o obchodovanie s derivátmi ETH. K 8. júnu vzrástol ETH za posledných 30 dní o viac ako 15 percent, zatiaľ čo hodnota BTC sa za rovnaké obdobie znížila asi o 2 percentá.

ETH prekonal BTC; Zdroj: OKEx, TradingView

Opcie vs. futures

Opcie a futures sú dva druhy nástrojov, ktoré sa najčastejšie používajú v derivátovom priestore. Aj keď tieto dva typy zmlúv môžu zdieľať určité podobnosti, rozdiel medzi nimi môže podstatne ovplyvniť profily rizika a ziskovosti obchodu. Poďme sa bližšie pozrieť na to, aké výhody môže obchodovanie ponúknuť.

Zvládnuteľné riziko

Opčné kontrakty môžu byť menej rizikové ako futures, najmä z dlhodobého hľadiska. Je to preto, že s opciami obchodníci vopred vedia o možnej strate – keď vyprší platnosť zmluvy, majú obchodníci možnosť nakupovať alebo predávať za dohodnutú cenu. Pri futures obchodníci preberajú väčšie riziko, pretože musia kúpiť alebo predať podkladové aktívum po skončení platnosti – suma, ktorú tieto zisky alebo straty stratia, závisia od ceny podkladového aktíva..

Komplexnejšie

Možnosti môžu mať reputáciu komplikovanej. Vďaka širokej škále cenových modelov však možnosti umožňujú kvalifikovaným investorom efektívnejšie a komplexnejšie zužitkovať ich názory a viery. Je to tak preto, lebo faktory ako pohľady na podkladové aktívum, volatilita a načasovanie sa môžu odraziť na výsledkoch obchodovania.

Flexibilné pri využívaní pákového efektu

Vďaka rôznym kombináciám realizačných cien (cena, za ktorú sa dá v budúcnosti kúpiť alebo predať aktívum, napríklad ETH) a dátumy vypršania platnosti poskytujú opčné kontrakty vyššiu flexibilitu ako futures, pokiaľ ide o pákový efekt. Investori môžu ľahko upraviť svoj pákový efekt podľa svojich rizikových profilov. Pri obchodovaní s futures však páka závisí iba od požiadaviek na maržu.

Analýza obchodných údajov s opciami

Údaje o opciách umožňujú obchodníkom získať cenné informácie o trhu a sentimentu na trhu zo zmien v celkovom umiestnení, otvoreného záujmu a o tom, ako si obchodníci vyberajú svoje štrajkové ceny.

Pri súčasných cenách ETH pod hranicou 250 dolárov, aké druhy nástrojov obchodníci využívajú opcie? Akú mali projekciu času? Čo nám môže povedať volatilita? Pozrime sa.

Viac peňazí na uzatváranie dlhodobejších zmlúv

Všimli sme si, že na dlhšie obdobie uzavreté zmluvy sa v poslednom čase teší väčšej pozornosti trhu. OI v prípade zmlúv, ktorých platnosť vyprší v júli, septembri a decembri, sa za posledný týždeň výrazne zvýšil.

Možnosti ETH OI do skončenia platnosti. Zdroj: Šikmý

Zvyšujúci sa OI pri kontraktoch s dlhším dátumom naznačuje, že niektorí obchodníci mohli začať k ETH pristupovať mierne konzervatívne, najmä z krátkodobého hľadiska.

Je to preto, že zmluvy, ktorých platnosť vyprší v júni, s rovnakou realizačnou cenou, môžu poskytnúť vyššiu páku a nižšie náklady ako zmluvy, ktorých platnosť vyprší v decembri. Zdá sa však, že niektorí obchodníci sú viac otvorení plateniu vyššej prémie, aby sa dostali do obchodu ETH.

Je tiež potrebné poznamenať, že zvýšenie OI v prípade opcií s dlhším dátumom by mohlo byť tiež súčasťou iných nastavení stratégie alebo zaistenia iných opcií s krátkym dátumom.

Štrajkové ceny možností ETH odhaľujú rozdelený sentiment

To, ako si obchodníci opciami vyberajú svoju realizačnú cenu, by mohla byť ďalšia informácia, ktorú sa oplatí pozrieť. Údaje zo spoločnosti Skew ukazujú, že väčšina OI sa sústredila na kontrakty so štrajkom na 220 a 280 dolárov.

Možnosti ETH OI štrajkom; Zdroj: Šikmý

Z hľadiska výzvy, ak by investor chcel mať menšiu mieru rizika, mohol by si zvoliť možnosť nákupu ETH – ak má investor právo kúpiť ETH v stanovený deň – s realizačnou cenou na úrovni súčasnej spotovej ceny ETH alebo nižšou. Medzitým môže obchodník, ktorý chcel podstúpiť vyššie riziko, uprednostniť realizačnú cenu nad okamžitou cenou ETH.

Z pohľadu predaja – keď má investor právo predať ETH v stanovený deň – realizačná cena put opcie na alebo nad spotovou cenou je konzervatívnejšia ako realizačná cena pod spotovou cenou.

Z údajov spoločnosti Skew sú najpopulárnejšie realizačné ceny na trhoch s opciami ETH 220 a 280 dolárov, zatiaľ čo aktuálna spotová cena je v čase tlače okolo 240 dolárov. Z hľadiska hovoru je 220 dolárov konzervatívnou voľbou, pretože je pod spotovou cenou, čo znamená, že tieto zmluvy sú už v peniazoch (ITM) – pákový efekt a cenový výkyv týchto zmlúv sú relatívne menšie.

Zdá sa však, že hovory so štrajkom 280 dolárov sú určené pre obchodníkov, ktorí sú na burze ETH býčí, pretože tieto zmluvy sú stále bez peňazí (OTM), pretože štrajk je vyšší ako súčasná spotová cena.

Z pohľadu obchodu vyzerá štrajková cena 280 dolárov skôr ako konzervatívna voľba pre obchodníkov, ktorí sú medvedími cenami ETH. Agresívnejšie medvede ETH si mohli štrajk s vkladom 220 dolárov vybrať, pretože majú vyššiu páku a potenciálne môžu mať vyššiu návratnosť.

Zdá sa, že údaje o dátume exspirácie a štrajkovej cene nám hovoria, že obchodníci s opciami ETH a) zrejme začali uvažovať o dlhodobejších nastaveniach ETH, a to aj pri vyššej prémii ab) zrejme majú rozdielny pohľad na ceny ETH, pretože množstvo OI pri realizačných cenách 220 a 280 bolo veľmi blízko.

Trh s krypto opciami sa rozširuje

Možnosti boli v tradičnom finančnom svete široko využívané. Vďaka rýchlemu rastu priestoru krypto derivátov môžu obchodníci a investori v súčasnosti využívať výhody rastúceho výberu podkladových aktív pri obchodovaní s krypto opciami.

Ponuky vlastných opcií spoločnosti OKEx rýchlo rastú – obchodovanie s opciami ETHUSD sme predstavili len minulý týždeň. Spoločnosť EOS bude čoskoro nasledovať. Trh s možnosťami EOSUSD spoločnosti OKEx sa má otvoriť koncom tohto mesiaca.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento materiál by nemal byť braný ako základ pre prijímanie investičných rozhodnutí, ani by nemal byť interpretovaný ako odporúčanie zapojiť sa do investičných transakcií. Obchodovanie s digitálnymi aktívami predstavuje značné riziko a môže viesť k strate vášho investovaného kapitálu. Mali by ste sa ubezpečiť, že plne chápete príslušné riziko, a vziať do úvahy svoju úroveň skúseností, investičné ciele a v prípade potreby vyhľadať nezávislé finančné poradenstvo

OKEx Insights predstavuje analýzy trhu, podrobné funkcie a vybrané správy od krypto profesionálov.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map